Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért dolgoznak emberek utcán...

Miért dolgoznak emberek utcán 52ezerért?

Figyelt kérdés
Közmunka, ahova engem is hívtak, közöltem hogy kösz nem. 52ezer semmire nem jó. Mi a fenének dolgozni ennyiért napi 8 órában? Ennél bárhol találni jobbat. Takarítók normális helyeken is 90-100-at keresnek, konyhások is, gyárban még többet. Mind jobb. Akkor miért dolgoznak ennyiért emberek? Nem hiszem el hogy ők nem látják a sok álláshirdetést a neten meg újságokban meg minden.
2016. ápr. 1. 08:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenhol keresnek a takarítók 90-100-at. Mifelénk bőven minimálbért kapnak, gyárakban is betanított munkásként inkább a minimálbér játszik. De hidd el, vannak az országban olyan területek, ahol annyira kevés a munkalehetőség, hogy az az 52 ezer forint is megváltás. Bármilyen kevés is. Valamint vannak, akik nem akarnak gyárba menni, vagy annyira a munkaerőpiac perifériájára kerültek bármilyen oknál fogva, hogy nem alkalmazzák őket máshol.
2016. ápr. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Majd megtudod..ha lesz gyereked és kaját kell tenned az asztalra. Igen..én is azt hittem. A tervek meg az álmok egy dolog, az élet meg a váratlan balesetek vagy körülmények meg egy másik. Azt kell megfogni ami van . Nem csak a pénz van ám..meg a csak annyi" hanem az idő is amire haza kell érned meg sok más körülmény is. Olyan ez mint a hajléktalan dolog..van aki felelőtlenségének eredményeképpen s van aki az élet pofánvágása eredményeként jutott oda ahol éppen van. A lényeg hogy a munka nem szégyen. Szégyelje magát az aki nem akar dolgozni. Az 50 is 50 . Szomorù ez hogy itt tart az ország , hogy a napi megélhetésért döglődsz egész nap. A fiataloknak menni kell..minnél messzebb ebből a hálátlan kis helyből. Vannak munkák de igaz..csak a diplomások viszik lassan már a postátol a leveleket is . Nem szabad én biztosan nem csinálnám ezt soha pofát vágni mert meg nem tudod mit hoz az élet. Sz@r ez az egèsz és kevés is A kötél kifutja belőle legvégső esetben is.
2016. ápr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom láttál-e már közmunkásokat "dolgozni"? Felénk sok van belőlük és képzeld a többség nem csinál semmit csak henyél. Az egyik kapirgálja a földet vagy sepreget a többi csak nézi, támasztja a lapátot, majd cserélnek. És ezért kapnak 52 ezret. Múltkor kijöttek 7kor, 10kor csepergett az eső úgy fél órát, el is tűntek egyből utána ki se jöttek.

Persze aki kertbe kerül, annak szívás, mert ott nem lehet annyira lábat lógatni, és jobban látszik, ha valami nincs megcsinálva, meg azokat jobban cseszegetik a brigádvezetők.

Ha innen nézed imitálásért már nem is rossz pénz. Persze aki komolyan veszi és dolgozik is ennyiért, annak úgy kell.

2016. ápr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom, hogy te melyik városban / országban / dimenzióban élsz, de egyelőre amiket leírtál, az idehaza egyszerűen nem igaz.

Illetve: lehet, hogy "normális helyeken" megkapja a havi 100-at a takarító, de ilyen munkahelyből kevés van, munkavállalóból meg sok.

A gyárban meg pláne nem keresnek százezernél többet. Illetve a közép- és felsővezetők igen, de az egyszeri munkás, aki a futószalag mellett robotol, olyan messze van a százezertől, mint Makó Jeruzsálemtől.

Hogy miért dolgoznak ennyiért emberek?

Azért, mert nincs más, és valamiből meg kell élni. Nem mondhatja otthon azt a gyerekeinek, hogy "holnaptól nem eszünk, nem fürdünk, nem tévézünk, sőt, még fűtés sem lesz, mert én nem vagyok hajlandó annyiért dolgozni". Ez a szomorú valóság. Nyilván ha tehetné, több pénzért dolgozna, csakhogy nem teheti.

Egyébként mutasd már meg, kérlek, azt a temérdek álláshirdetést, ahol simán kipengetnek százezret egy takarítónak! (Bízom benne, nem 3 darab fővárosi hirdetés alapján vontál le messzemenő következtetéseket!) Lehet, hogy én vagyok a béna (meg mellettem még kb százezer ember), és nem veszem észre ezeket a tök jól fizető állásokat, de kérlek, ha már sokan ennyire ügyetlenek vagyunk, tedd már meg azt a szívességet, hogy megmutatod! Nekem ugyan nincs rá szükségem, de van olyan takarító ismerősöm, aki nagyon örülne neki.

2016. ápr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én heves megyében lakok, itt nézem minden nap az álláshirdetéseket, rengeteg van, újságban, neten, kiírva mindenfelé, munkaügyiben is bőven keresnek mindig, az ismerőseim 2 havonta váltják a munkahelyüket, mert van bőven lehetőség. Én is így csináltam egy időben. Takarítóként 100ezer+hétvégi pénz zsebbe. Gyári egyszerű munkásként 110-150ezer közt kerestem. Mosogatóként 85ezret. Aztán ott vannak akik albérletben laknak, ők kb bármikor cuccolhatnak az ország másik felébe is akár ha ott találnak jobb munkát. Szóval korlátozva sincsenek annyira mint akinek saját lakása van mondjuk.
2016. ápr. 1. 10:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos rabszolgatartó társadalom vagyunk,7 milliárdból 5 milliárd ember 2$/nap, létminimum alatt él.nesze neked 21 századi. civilizáció,miközbe már emberi munkára alig van szükség,túltermelés van mindenben.
2016. ápr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És te miért jelentkeztél akkor közmunkára, ha hemzsegnek a százezreket ígérő hirdetések?
2016. ápr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én Pest megyében lakom. Itt nemigen keresel takarítással 100E-t, de még 90-et sem, még úgy sem, hogy részmunkára vagy bejelentve. Bolti eladóként kapsz max.100-110-et, persze alkalmi munkavállalóival, vagy 6 órásba jelentve.Aki full feketén takarít, vagy 4 órásra jelentve 8 óra takarításért, az lehet h. megkapja a 100-at, zsebbe.

Bejelnetve összeszerelő üzemben túlórákkal is 105-110 max a legtöbb helyen. És ott azért műszak végére érzed, hogy van lábad.


Ez a neten való seftelés inkább legenda, nem lehet nagyban csinálni, mert rádszáll a NAV, meg marha bizonytalan. Másrészt már nem sokan vannak, akik hülyék a netes piachoz, még a gumiszerelő is onnan rendel telót.


Nálunk inkább az 50felettiek, és aluliskolázottak nyomják a közfogit, mert 60 évesen már nem biztos, hogy az ács fel akar mászni 15m magasra. Ellébecolnak hétköznap, aztán hétvégén meg mennek napszámba építkezésre, stb.


Gondolom nem sok munkatapasztalatod van még, és kevés állásinterjun voltál. Vannak emberek, akiknek ez a közfogi a maximum, amit rájuk lehet bizni, kortól függetlenül: gyenge fizikummal, esetleg leszázalékolásból visszaminősitéssel, gyenge idegekkel kevés helyre lehet sikeresen pályázni.

2016. ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van azért ennél rosszabb is hidd el...

Hiába van szakmám ,fel sem akarnak venni sehova sem ,mivel mindenhol csak is gyakorlattal rendelkezőket keresnek!


Múltkor 12órában(fizikai munka) ,kaptam volna napi 4e. Ft-ot!


Van aki erre rászorul ,mert éppen semmiféle képesítése sincs ,sőt ,lehet még a 8általánosa sincs meg!


Ha meg nem tetszik a rendszer ,egyszerű a dolog: El kell menni vállalkozónak/saját céget alapítani!


Én is felülök szépen a repcsire ,kimenetelek külföldre majd az ott összegyűjtögetett pénzem befektetem valahova, ami éppen jövedelmező!


Mellékesen: lehet ,hogy rengeteg az álláshirdetés ,de a 85%-a még a válaszra sem méltat ha küldesz nekik egy életrajzot ,vagy éppenséggel csak protekcióval tudsz bejutni egy-egy munkahelyre!


Erre mondják azt ,hogy BELELÓG A KEZE A BILIBE!

2016. ápr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mifelénk itt vidéken, a közmunkások kiszállingóznak 8órára a szabadba, lazán elbeszélgetnek, isznak, szalonnát sütnek, a munka az kb 2óra, azt annyi.
2016. ápr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!