Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igaza van a főnökömnek? A...

Igaza van a főnökömnek? A pénznek tényleg nincs felső határa?

Figyelt kérdés
Ő ezt állítja, én másképp vélem, pedig hatványozottan kevesebbet keresek. (nem csak hozzá képest, de az átlaghoz képest is alul vagyok) Ennek ellenére én ismerem a megelégedettség érzését. És van az a határ, ami felett nem szeretnék keresni. Ezt a munkát is azért végzem, mert más szempontok miatt jött jól. Majd, ha a pénz lesz fontos, váltok. Ez tőlem olyan távol áll, érdekel mások véleménye. Én nem szeretnék annál többet keresni, mint amennyi elég, +10%, ha bekrepál a saját, vagy pl. a mosógépem egészsége, legyen mihez nyúlni. Nem vágyok milliókra, ezidáig nem is foglalkoztatott ez a téma. Csak ez megütötte a fülemet.
2016. ápr. 4. 18:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Van, akinek elég egy fix összeg, mások napi 16 óráznak, és hajtanak éveken át (ha ügyes és gerinctelen, még csak nem is dolgoznak), hogy mindig több legyen, mert amennyi van, az sosem elég. Kinek mik az igényei. Szóval ez is relatív, mint minden más, ami a személyiségtől függ. Ha te így vagy boldog, akkor teljesnek (vagy ahhoz közelinek) mondható az életed, mert végülis ez a cél.
2016. ápr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs felső határa, hiszen nincs az a pénz, amit ne lehetne elkölteni. Nézd csak meg a hollywoodi nagy sztárokat. Hozzánk képest ők brutálisan sokat keresnek. Mégis vannak sokan, akik adósságba verik magukat, mert az összes pénzüket elköltik.


Arról nem is beszélve, hogy a pénzed nem csak magadra költheted, de másra is. Adakozhatsz belőle. Finanszírozhatod egy iskola, egy kórház, egy menhely, vagy akármi működését. Vagy újat építtethetsz belőle. És az is boldogságot adhat neked, ha tudod, hogy másokon segítettél.

2016. ápr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat! Azt úgy feltudom fogni, hogy pl. annyi pénzem van, hogy minden létező rászorulónak adok belőle, alapítványoktól a hajléktalanokig a világon mindenhol, akkor nincs felső határa, mert elképzelni se tudom, hogy egyszer csak azt mondja minden létező "ex-rászoruló", hogy áá, köszi, nem kell több. Ennyi pénz talán nem is létezik. Ezt értem, de ez csak a fantáziában létező dolog. Ami nekem befogathatatlan, hogy egy embernek sose legyen elég. Nekem a jótékonykodás is addig az, míg szívből jön. Ha annyi pénzem lenne, hogy hetente szétosztok pár milliót minden alapítványnak, szerintem a 4. hétre csömöröm lenne tőle, megunnám. Az meg, hogy folyton százezreket tegyek félre, szintén felesleges, időt rabló dolog nekem, annyi sok más örömöm van az életben. Persze ez csak én vagyok, ahogy itt az utolsó előtti is írta, ez személyiségfüggő. Ezért érdekelt, hogy itt ki, mit gondol erről, mert olyan sok féle személyiség van. :)
2016. ápr. 5. 11:20
 14/14 anonim ***** válasza:
Én nem tragédiát hozok fel, hanem azt, ami nemrég történt. Azt hittem, tök elég a fizunk, aztán rájöttem, hogy ha több spórolt pénzünk lenne, a belvárosban vehettünk volna egy polgári lakást most, nem csak kintebb egy panelt. hát így.
2016. ápr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!