Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem dohányzók, munkahelyeteken...

Nem dohányzók, munkahelyeteken hogyan viszonyultok a dohányosokhoz, akik sokszor "cigiszüneten" vannak, a munkahely is hogyan kezeli ezt?

Figyelt kérdés
Most új munkahelyem van és itt szinte mindenki dohányzik, különösen az olyan fiatalok mint én. Minden fél órában kétszer kb. kijárnak és ott vannak olyan 10 percet. Namost ha ezt összeadjuk akkor elég sok üres járat marad. Most kint voltam az egyikkel és éreztem ahogy marja a tüdőmet a füst, még utána 1 órával is szédültem. Most függesszem fel én is a munkámat csak azért,hogy annyi szünetem legyen, mint nekik?

2016. ápr. 5. 20:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Minden fél órában kétszer kb. kijárnak és ott vannak olyan 10 percet."


Szóval 30 percből 20-at nem dolgoznak, hanem dohányzással töltenek? Ezt nem hiszem.

Amúgy ameddig ők dohányoznak, menj ki te is, ha zavar téged a füst, akkor menj kicsit arrébb, mint ahol ők vannak. Ha meg a főnököd megkérdezi, mondd azt, hogy az a szünet neked is jár, nem érsz kevesebbet, mint a dohányosok. Esetleg kezdj el rágcsálni valamit, és mondd azt, hogy ha a dohányosoknak van cigiszünet, neked meg legyen rágcsaszünet.

2016. ápr. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem foglalkoznek veluk, hiszen mindenki a sajat munkajat vegzi. Ha akarsz pihenj, ha akarsz dolgozz.


Azt sem mondhatod hogy a fizetesen latsszon meg, mert mindenki annyiert dolgozik amennyiert elvallalta. Persze erre hivatkozva nem biztos hogy kernek fizetesemelest:)

2016. ápr. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk senki nem mehet ki, pont ezért!Ki kell bírni a 8órát cigi nélkül!Hajdú B.megyébe már nagyon kevés a munka hely, ahol az ilyen meg engedett, hogy a cigisek ki járhatnak.

Esetleg, mikor Ők kinn vannak, Te is menj vagy egyél pár falatot,vagy simán csak függeszd fel a munkát,míg kinn vannak, ha szól valaki,majd akkor mondd el, h mit gondolsz!

2016. ápr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem szaroznak, úgy oldották meg az ügyet hogy a cigisek nem cigizhetnek :D
2016. ápr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk az egész csapatból (25 fő) egy dohányos van, de ő már egy éve letette a cigit.
2016. ápr. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 3 óránként vannak a szünetek. Amikor nincs szünet, akkor senki nem hagyhatja el az épületet, bent meg nyilván nem lehet cigizni, csak az udvaron. Úgyhogy szerencsére nálunk nem tudnak lógni a cigisek. :) De ha nálatok ennyire lazán veszik, hogy ki mikor járkál ki, akkor menj ki te is nyugodtan, ha nem is cigizel. Vagy tarts egy kis szünetet.
2016. ápr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

1) kimegyek velük, viszek egy teát, vagy répát rágok, úgy állok, h ne rám jöjjön a füst.

2) másik lifttel megyek fel az emeletre mert a ruhámat nem akarom büdösíteni. Nem veszi ki jól magát ha találkozni kell mással is.

3) irodában dolgozom mindenkinek jár a 10 perc szünet óránként. Én inkább sétálok, újságot olvasok.

4) olyan helyen ülök az irodában, ahol nem kell szagolni a dohányosokat.


Ha irígykedem a másikra,senkinek nem lesz jobb, és a saját hangulatomat is elrontom. Sokkal jobban zavar, amikor tudom, hogy aki jobban keres nálam, nap nagy részében felé annyit nem csinál, mint én.

2016. ápr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Van aki tényleg ezt nézi? Menj el 20 percenként klotyira és neked is ennyi szüneted lesz. Viszont nem értem mi a gondod, a munkát gondolom elkell végezni.. Engem csak zavar a sok szünet, megszakad a melóm és csak magamat zavarom össze.
2016. ápr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy sokat írtam,hogy 10 perc,de minden fél órában kimennek legalább 1x pár percre.
2016. ápr. 5. 23:00
 10/14 anonim ***** válasza:
Dolgoztam olyan gyárban ahol az irodásoknak ez volt a mániája. A vezetőség kamerát szereltetett fel, de 2 hét után már az sem érdekelt senkit. Én ugyanúgy kijártam jó időben és sétáltam az udvaron. Rossz időben az étkezőben ittam üdítőt, kávét a kamerákba vigyorogva. Kutya nem foglalkozott velem.
2016. ápr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!