Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lesz valaha munkám?

Lesz valaha munkám?

Figyelt kérdés

2014 decemberében végeztem az iskolával, azóta nincs munkám. Sehonnan nem hívnak vissza, ha mégis, akkor a kifogások: nincs tapasztalatod, vidéki vagy, vagy távol áll a szakmád a munkától. Még gyári csomagoló állásra se vettek fel, vissza se jeleztek, pedig vagy 10-szer jelentkeztem, mindig hirdetik.

Lesz valaha munkám? Már rettenetesen érzem magam, hogy itthon vagyok ennyi ideje.



2016. ápr. 8. 17:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Jelentkeztem az összes áruházba is árufeltöltőnek, de nincs visszajelzés sehonnan. Ez kész vicc.
2016. ápr. 8. 17:59
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a módszereddel van valami? Az a baj, hogy pofára megy, itt már nem elég a végzettség mint régen.
2016. ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Olyan munkát keress amit senki más nem vállalna el és akkor felvesznek! Pl hullamosó
2016. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Milyen módszerrel? 100 állásból talán egy interjúra jutok be, ott is rögtön a hol laksz és mit dolgoztál eddig az első kérdések.
2016. ápr. 8. 18:03
 5/10 A kérdező kommentje:
Hullamosó akkor se leszek, ha éhendöglök.
2016. ápr. 8. 18:04
 6/10 anonim ***** válasza:
rossz az önéletrajzod, nincs motivációs leveled vagy ha van, akkor az is rossz.
2016. ápr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igazság szerint tartós állást én csak összeköttetéssel tudtam találni, és még akkor sem a végzettségemnek megfelelőt. Igaz, akármilyen ócska állást én sem fogadtam volna el, és volt olyan hely, amit önként hagytam ott, mert nem tetszett.

Azt is elmondom, hogy bár végzettségemre nézve matektanár, a próbaidő végeztével kétszer is elküldtek, egyszer azért, mert gyorsan haladtam az anyaggal, hogy ne maradjunk le, és néhányan emiatt nem értették meg, akkor az volt a baj, a másik iskolában meg ezért aztán lassan haladtam, hogy megértsék, így sajnos lemaradtunk az anyaggal, ott meg az volt a baj.

Tehát ha vannak ismerőseid, jó barátaid, akkor kérd az ő segítségüket is. Volt idő, amikor én is kilátástalannak láttam a helyzetet, de most már nem látom annak.

2016. ápr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
* matektanár vagyok
2016. ápr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács: amíg nincs munkád, addig menj el önkénteskedni valahova! Az gyakorlatilag ingyen munka, de több szempontból is jó: 1. nem otthon ülsz és depizel rajta, hogy nincs melód 2. munkatapasztalatot szerzel vele, amit bele lehet írni az önéletrajzodba is 3. kapcsolatokat szerzel és lehet hogy pont találkozol valaki olyannal, aki később tud neked munkát szerezni vagy beajánlani valahova (én több munkát is így kaptam meg! sose volt sehol meghirdetve, csak ismerős mondta, hogy van rá lehetőség!)


Néha nem árt kicsit agresszívnek is lenni a munkapiacon. Persze nem nagyon, mert az pont hogy hátrány. De nekem van olyan ismerősöm, aki egy céghez akart bekerülni. Többször jelentkezett hozzájuk, de mindig elküldték, hogy nem kell új munkaerő. Utána mondta, hogy ő ingyen is dolgozik akár, csak vegyék fel. Felvették, csak hogy végre hagyja őket békén a zaklatással. Pár hónap alatt kiderült, hogy nagyon ügyesen és szorgalmasan dolgozik. Utána felvették rendesen szerződéssel normális dolgozóként. Azóta is ott van, ha jól tudom. :)

2016. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
gyári melót tudnék mondani, ahova felvesznek szinte biztosan, ha környékbeli vagy és csak egyik fizet rosszul, a másik 150-170 körül, amin agyaltam már én is diplomával. :)
2016. ápr. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!