Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit kezdjek ezzel a rosszfej...

Mit kezdjek ezzel a rosszfej kollégával? (sztorim lent)

Figyelt kérdés

Egy kicsi, de a piacon jelentős cégnél dolgozom, jó fizetésért, jó kollégákkal, ebből a szempontból nem lehet sok panaszom. Van azonban egy idősebb tag, aki tulajdonképpen csak azért van a cégnél, mert a tulajdonos jó barátja, van közös múltjuk, amolyan végrehajtó ember, aki csak aláír papírokat, tényleges munkát nem igazán végez, mivel nincs is gyakorlata, végzettsége semmiből. Namost én egy csendesebb, sokszor stresszes emberke vagyok, aki ritkán megy bele nyílt konfliktusokba. Valószínűleg ez az, ami böki a csőrét, mert ő meg egy tipikus slusszkulcspörgető, nagyképű és ostoba alak, aki az úgymond profizmus szellemében nem engedheti meg, hogy egy első ránézésre gyenge alak legyen a cég tagja - én legalábbis ezt érzem. Közel 2 éve vagyok itt, azóta kisebb-nagyobb próbálkozásai voltak, hogy besározzon (pl. sok munkát adott rövid határidővel, majd pattogott, hogy nincsen kész).


Nemrégiben váltás történt a cégnél, az eddigi főnököm, akit kedveltem és jóban voltam vele lelépett, helyére egy kollégám került, akivel ugyan szintén jóban vagyok, még vezetőként kezdő, és nem képes megfelelő ellensúlyt ezzel az emberrel szemben. A korábbi főnököm megvédett vele szemben, és bár az új főnököm is elmondja neki, hogy semmi baja a munkavégzésemmel, ő tovább folytatja az áskálódást. A vicc az, hogy a munkámra még neki sincs panasza, hanem éppen azt hozza föl, hogy neki nem tetszik a stílusom, hogy szerinte nem vagyok motivált, meg nem úgy válaszolok, stb.


Arra nem vagyok hajlandó, hogy jópofizzak (akárkinek sem), de arra gondoltam, esetleg mégis rákérdezhetnék nála, hogy mitől ez az ellenszenv. Vagy érdemes váltani? Félek, hogy egyre több ideget kell lenyelnem miatta, és ez majd a munkám rovására is megy.


Mit tanácsoltok? 26/F


2016. ápr. 21. 20:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Poénosan ugasd le pitsába. Szedd kicsit össze magad, és ne hagyd hogy lenyomjon. Arra figyelj, hogy amit mondasz poén legyen, de érezze a törődést. Így legalább megpróbálsz valamit tenni. Ha nem megy akkor még mindig válthatsz.
2016. ápr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!