Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ha elmegyek...

Szerintetek ha elmegyek állásinterjúra kinek kell barátságosnak lenni? Nekem vagy a cégnek?

Figyelt kérdés
Voltam egy állásinterjún. Bemegyek, bemutatkozom a recepciósnak, hívja a vezetőt. Az rámnéz majd nyögi a recepciósnak: 10 perc és jövök, de így undorral. Magamról annyit van diplomám, tiszta vagyok, ingben mentem, szerintem nálam minden normális volt. Az interjú alatt egy másik fickó beszélt, vágta a fejeket, sóhajtozott, ez a vezető végig a földet nézte, néha annyit nyögött oda hogy "hó". Én meg úgy voltam vele minek örüljek, megint egy hely ahol minimálbér körüli lehet keresni. Lehet ott kellett volna vihognom mint a tejbetök vagy hogy mondják az ilyet? Azt mondják majd valamikor küldenek email-t. Persze. Szerintetek?
2016. ápr. 28. 09:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%

Neked úgy kell viselkedned, mint aki azt akarja, hogy felvegyék, nekik meg úgy, mint aki alkalmazni akar...


Ők nem úgy viselkedtek, hogy szeretnének alkalmazni...

Nem kell annyira baráti pacsizás meg minden, de azért legyen mind2 fél korrekt és normális...


23F

2016. ápr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Behívtak a CV-m alapján aztán rájöttek inkább nem vennének fel, és ezt már ott gesztusokkal tudtomra akarták adni hogy nem szívesen látnának ott.


Ja még annyi hogy 10-15 perc után mondja a fickó: akkor köszönjük. Mire én: Ennyi volt? Erre a fickó (undorral): Mi másnak kellene még lennie? Gondoltam valami bővebb tájékoztatás vagy valami...


Na mondom jó hogy fel nem rúgnak, minek hívtak be? Vagy arra számítottak lehet el se megyek oda? hi-hi

2016. ápr. 28. 09:58
 3/32 anonim ***** válasza:
59%

Neked ott úgy kellett (volna) viselkedned, ahogyan egy munkahelyen az ügyfelekkel/kollégákkal/főnökökkel viselkedsz, ha éppen megkapod az állást!

Valami ezen a téren nem jött össze részedről, nem tudtad azt a benyomást kelteni bennük, hogy kizárólag terád van szükségük, mert te vagy a legjobb!!!!


Ne csak azt nézd/lásd hogy ők hogyan viselkedtek veled!

Próbáld meg a saját viselkedésedet is kívülről, kritikus szemmel, az ő szemükkel nézni/látni, az ő fejükkel gondolkodni...

2016. ápr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Ja akkor ezek szerint nincs ilyen hogy mondjuk mivel én megyek oda nekik kellett volna "jófej"-nek lenniük.


Lehet arra gondoltak mondjuk nekem kellett volna nyalizni hogy mekkora ászok, és akkor máris kedvesebbek lettek volna. Vagy valami hasonló nem?

2016. ápr. 28. 10:17
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi a fenének kellene nyalizni????

A munkahelyen nem az lesz a dolgod! Ott bizony dolgozni kell, a rád bízott munkát elvégezni, ha azt akarod, hogy megkapd érte a munkabéredet is!!


Egyszerűen nem azt látták/hallották ki belőled, amit ők keresnek!!!

Mindig add önmagad, azt mutasd meg, hogy ki vagy: szakmailag, emberileg.... és majd eldöntik, hogy te kellesz-e nekik, vagy valaki más!!!

2016. ápr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát, gáz, de legalább te is tudod, hogy nem akarsz velük dolgozni. Egy ilyen interjún szerintem mindkét fél vizsgázik, az interjúztató is. Hiszen, ha nem szimpatikusak, te is mondhatod, hogy köszönöm, így már nem érdekel az állás. SZóval ez őket minősíti inkább. Ne sajnáld. Találsz jobb helyet
2016. ápr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Most már nem annyira értem.


Annyit stimmelt az interjúval, bár rövid volt hogy a fickó beszélt, bemutatta a feladatokat, kérdezett párat, hogy tényleg úgy van e nálam ahogy a CV-mben írtam, stb.


De ha a feladat, ugyan diplomás vagyok, de nem nagy dobás szakmailag, akkor mit akartak?


Én tényleg nem tudok össze-vissza röhögcsélni, mikor minden munkahelyen sz@r a hangulat, de nem miattam, az emberek bejárnak dolgozni, felmarkolják a zsét, a főnök/tulaj palotában lakik, 30-40 milliós autója van, kérek 200.000 bruttót, nem nettót, ja az már sok, stb. Ha lépnék feljebb valaki kolléga biztos kibeszél, minek ennek több pénz úgyis hülyeségre költi, stb.


Vagy hozzam fel az előző munkahelyemről az egyik vezetőt? Csak úgy tudott érvényesülni, össze vissza hazudozott, mindenkit átvert, alvállalkozókat, minden embert a cégnél, most ezt jó, Mert ezt inkább nem csinálnám. Így tényleg lehet valahol röhögni.

2016. ápr. 28. 10:35
 8/32 A kérdező kommentje:

Mondjuk érkezett egy hozzászólás, szóval előttem valahol levizsgáztak, nem erre számítottam.


Persze jöhetek ezzel, hogy ez Magyarország, de valahol ez tényleg így van szerintem, és akkor lehet engem lepontozni.

2016. ápr. 28. 10:37
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek barátságosnak kellene lennie.

Ehelyett általában a jelentkező szétizgulja magát,szorong és alig él, a felvételiztetők undokok és még nem is volt szó a az általában síkhülye HR-esről (igen, én is találkoztam kivétellel, értelmes kedves hr-sel, de ritka) aki a gennyesség minden formáját fel tudja mutatni és fel is mutatja, ha nem szimpi neki az áldozat.

de legalább azt hidd el: nem érdemeltek meg téged, azért nem mész oda. És kívánom, hogy egy normális, jó helyre kerülj. Ne add fel, azért akad, keresni kell.

2016. ápr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

és lazíts

van, ami nem sikerül sőt! van peches reggel

[link]

2016. ápr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!