Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Penny, vagy Lidl?

Penny, vagy Lidl?

Figyelt kérdés

Jövő hónapban lejár a fél éves próbaidőm a Pennynél és a boltvezető körülbelül 1 hónapja mondta, hogy nem tudja, meg tudnak e tartani engem, mert sok az ember. Egy kolleginát már kirúgtak emiatt. Állítólag vagy én, vagy ő ment volna. Emiatt a boltvezető kijelentését egyrészt utalásnak vettem és elkezdtem közben másik munkát keresni pontosabban a lidl-t pályáztam meg, de nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan reagálnak. Mondtam is nekik, hogy meddig szól a határozottam, erre megbeszéltek velem egy állásinterjút. Ott is elmondtam, hogy mikortól tudnék munkába állni, de még aznap visszahívtak, hogy sikeres volt az interjú és behívnának egy bizonyos második elbeszélgetésre. Ez jó hír, viszont ezzel az a baj, hogy aznap hívott fel a jelenlegi munkahelyemről a főnök, hogy én döntöm el, hogy akarok e maradni. Eddig úgy voltam vele, nem akarok, mert úgysem akarnak megtartani. Erre viszont nem számítottam. Úgy érzem, hogy szeretnék maradni, mert akkor ez egy biztos munkahely lenne, de ezzel le kell mondanom a lidl-t. Ez egyértelmű, de mi van, ha a határozottam utolsó napján kijelenti a főnököm, hogy: jaj hoppá mégsem stb... mert hallottam, hogy egyik nap ideges volt, mert fogalmam nincs hogy honnan, de megtudta hogy jelentkeztem a lidlbe és kinézem belőle, hogy eljátszaná a "mégsem maradhatsz-ot". Mostanság meg furcsán jó kedvű. Lehet azért kedves velem, hogy ezzel rábírjon, hogy maradjak? Mi van, ha átmegyek a lidlbe és ott még rosszabb, mert alapvetően sokszor kiborít a mostani munkahelyem, de például pénztárazni, meg nagyon is szeretek.

Ma felhívott a főnök, hogy ha nem szeretnék maradni, akkor attól még az utolsó napig kell hogy dolgozzak, szóval döntsem el, mert akkor úgy ír új szerződést.

Azon gondolkodom, hogy holnap bemegyek és ezt jobban átbeszélem vele, hogy tisztában legyek, mert holnapra meg a lidlből várják a válaszom.

A lényeg, hogy nem szeretnék munkahely nélkül maradni.

Szerintetek? Hogy lenne jobb dönteni?

20/L


2016. ápr. 29. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy, hogy leülsz, végig gondolod a pro és kontra érveket és eszerint döntesz.

Lényegében szerintem totál mindegy, úgyis hely függő, hogy milyen a főnök és milyenek a kollégák.

2016. ápr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"de mi van, ha a határozottam utolsó napján kijelenti a főnököm, hogy: jaj hoppá mégsem stb... mert hallottam, hogy egyik nap ideges volt, mert fogalmam nincs hogy honnan, de megtudta hogy jelentkeztem a lidlbe és kinézem belőle, hogy eljátszaná a "mégsem maradhatsz-ot"."


Én emiatt lépnék inkábbb az új felé.

2016. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Szeszélyes embernek ne adj a szavára , másrészt a titok kiderült és te lennél lekötelezettje neki és packázhatna veled folyamatosan . A mattot magadnak adnád általa . Új légkör tiszta lap . Vissza lépni se kapcsolatba se máshová nem érdemes .
2016. ápr. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább az újba mennék. Ha most meg is tart a régi főnököd, ki tudja, hogy pár hónap múlva nem-e kell újabb létszámcsökkentés.
2016. ápr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt a munkatársamat azért rúgták ki, mert neki is lejárt a 6 hónapja. Bár eléggé panaszkodtak rá, hogy rémesen végzi a munkát, de mikor én láttam dolgozni, szerintem teljesen korrekten végezte a munkáját.
2016. ápr. 29. 20:50
 6/6 anonim válasza:
Én nem gondolkodnék. Nincs egy szinten a két cég. Korrektség, fizetés, pótlékok, túlóra, béren kívüli juttatás stb. a Lidl a legkorrektebb cég ma a kereskedelemben.
2016. máj. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!