Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mitcsinálnátok ha az...

Ti mitcsinálnátok ha az állásinterjún a papíron elvileg volt elötettek valaki és ott bérigénynek 85ezret írtak hozzá?

Figyelt kérdés
Én 100ezret mondtam probálták nekem is le licitálni mondvnán elég nekem az minek kell nekem ennyi pénz :( Ahol a bérigényt én jelölöm meg állások ott kevesebb a pénz mint ahol fix lenne?

2016. máj. 3. 07:59
 1/4 acelsziv ***** válasza:
hát ha belefér akkor inkább keresgélj tovább... Pláne, ha ilyen pofátlanul akarják megmondani, hogy neked mennyi pénz elég. 85 -még éhen halni is kevés
2016. máj. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hadd írjak erre néhány gondolatot.

A minimálbér 2016-ban, napi 8 órás munkánál, havi bruttó 111e Ft.


Most akkor a következő lehetséges:

1. Feketemunkáról beszéltél.

2. Nem akartak 8 órára bejelenteni (de dolgoztatni gondolom, igen).

3. Nettó fizetésről beszéltek állásinterjún.


Első két esetben felállok és otthagyom őket.

Harmadik esetben is komolytalan a cég, mert a nettó fizetésem személyes körülményeimtől is függ (pl. gyerekeim száma). Normális cég bruttó fizetésről beszél, és az én körülményeimtől függ, hogy ebből mennyi lesz a nettó - legföljebb hozzávetőlegesen elmondják, de a tárgyalás a bruttó összegről történik. Így ebben az esetben sem látom sok értelmét a további beszélgetésnek.


Az összegtől függetlenül a "lelicitálást" sem értem. Én mondok bérigényként X összeget, ha ők kevesebbet adnának, akkor mondják ki ők, hogy mennyit adnának. És akkor (ha egyébként fölvennének), akkor eldönthetem, hogy beérem-e annyival. Egyébként a gyakorlatban fordítva van: mindenkinek tájékozódnak a kvalitásairól és a bérigényéről is; és végül kiértesítik azt, akit választottak. Aki nem kapja meg az állást, legföljebb kerülő úton próbálhatja kideríteni, hogy szakmailag akartak nála jobbat, vagy az döntött, hogy más kevesebb pénzért vállalta volna.

2016. máj. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nettó bérről beszéltünk és úgy tudom 85ért elvitte valaki. Az a vicc hogy ez egy félig állami cégnek számító hely (legalábbis az én szememben.)
2016. máj. 10. 07:58
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet az, hogy ezt cége válogatja. Nálam is rákérdeztek interjún, és 80e-vel többet fizettek utána nettóban. Szóval lehet, hogy csak felmérik... de vannak cégek, ahol azért csinálják, mert azt akarják felvenni, aki a legkevesebbért vállalná... és ez van többségben sajnos.
2016. máj. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!