Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azért miért van hogy bárhol...

Azért miért van hogy bárhol járok állásinterjún eltűnik a cég?

Figyelt kérdés
Jártam egy Budapesti cégnél állásinterjún, beszélgettem a HR-es hölggyel, majd azt mondta 3 körös lesz, küldenek intelligencia-tesztet azt hiszem, online kell kitölteni, ez volt 3 hete, azóta semmi. Nekem meg megmondom őszintén nincs kedvem felhívni, ők keresnek embert, nekem saját részről ott van a családi vállalkozás, ott bármi lehetek. De ez már több cégnél előfordult. Semmi levelet nem kaptam tőlük, hogy pl. mást választottak, stb. Mert hogy elküldök 100 CV-t 100 cégnek és a fele nulla reakciót produkál ahhoz már hozzászoktam. De ez?
2016. márc. 13. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Egyértelmű, már a beszélgetés során kiestél. Nem küldenek tesztet, mert nem akarnak alkalmazni.
2016. márc. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó rendben de mondjuk egy levelet küldhetnének hogy köszönjük hogy itt járt, de mást választunk majd stb. Én komoly cég lennék valamit küldenék annak aki megfordul nálam.
2016. márc. 13. 14:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően kellene. De sajnos nagyon kevés cégnél jellemző.
2016. márc. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Na látod ez itt a probléma.
2016. márc. 13. 15:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem 42 sikertelen állásinterjúm volt eddig és kb az esetek felénél jeleztek vissza, hogy nem engem választottak.
2016. márc. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nyilván ha mehetnél következő körre, jelentkeznének, de nem feleltél meg. Jellemzően nem írnak, mert nagyon sok jelentkező van, és mindenkinek nem fognak válaszolni, már csak azért sem, mert az rengeteg plusz időráfordítás is lenne. Persze, beállíthatnának egy automatikus választ is, de azzal megint nem mész semmire. Ne aggódj, ez nem csak a te problémád, mész tovább.
2016. márc. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen sok a jelentkező, sok levelet kapnak. De szerintem nem olyan sok embert hívnak be interjúra. Nem álltak ott sorban az emberek utánam meg előttem.


Mindegy annyira nem is fontos, én dobtam volna a helyükben egy levelet, hogy nem küldenek tesztet, nekem is jobb lett volna, őket is komolyabban vennék.


Mert az hogy kap egy cég kb. 500 Cv-t egy héten arra tényleg nehéz válaszolni, csakhogy én személyesen is bennt voltam.


Ennyi.

2016. márc. 13. 15:51
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, velem azt megcsinálták, hogy behívtak állásinterjúra úgy, hogy nem is nézték meg az önéletrajzomat, mikor beszélgettünk akkor nézte meg a HR-es és 2 perc után közölte, hogy nem fognak alkalmazni, köszöni, hogy befáradtam. Ennyi erővel már akkor inkább be se hívott volna.


Ha önéletrajzokat nem néznek meg, akkor szerinted majd küldözgetik a vissza utasító leveleket?


Ne foglalkozz ezzel, keress tovább, sajnos ebben a világban ez teljesen természetes.

2016. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát ez tényleg vicc amit veled csináltak, de amit velem az is. Megyek tovább az utamon szerintem, leporolom magam.


Ilyen a helyzet sajnos.

2016. márc. 13. 21:06
 10/12 A kérdező kommentje:
Kicsit komolytalan ez nekem.
2016. márc. 13. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!