Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem engedik meg egyes...

Miért nem engedik meg egyes munkahelyeken, hogy párok, házastársak egy műszakban dolgozzanak?

Figyelt kérdés
A feleségemmel jópár évig egy munkahelyen,egy műszakban dolgoztunk betanított munkásként.Soha semmi probléma nem volt velünk,szabadságra is külön mentünk,kivéve amikor nyaraltunk,vagy más egyéb fontos teendőnk volt.Mindíg meg tudtunk egyezni.Sajnos az a munkahely csődbe ment,így másik állás után kellett néznünk.Fel is vettek volna bennünket,de mikor látták,hogy házasok vagyunk,azt mondták ,hogy csakis szigorúan külön-külön műszakban engednek bennünket dolgozni.MIÉRT?Tisztára hülyének néztek bennünket,hiába mondtuk nekik,hogy az előző munkahelyünkön is együtt dolgoztunk,az őket nem érdekelte.Gyakorlatilag időnk se jutna egymásra,nemhogy külön-külön műszakban dolgozni?!Igy hát természetesen nemet mondtunk az álláslehetőségre,egy kis ideig még kapjuk a munkanélkülit,majdcsak akad olyan munkahely,ahol úgy dolgozhatunk,mint régen.

2016. máj. 20. 00:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Na idefigyelj te nyavajás utolsó!Azért akarunk mmindenáron egy munkahelyen dolgozni a feleségemmel,mert megszoktuk,és kicsit így furcsa ,külön műszakban nagyon szokatlan lenne.És csak a műszakváltáskor tudnánk találkozni,meg esetleg otthon.Aztán tanulj meg olvasni!Korábban is írtam,hogy sosem voltunk egy gépen egy műszakban,mindíg külön voltunk.Volt,hogy én több gépet kezeltem,a feleségem meg bent ült a válogatóban,és ez fordítva is igaz volt!Szóval nem egymás seggében lennénk,ahogy te állítod.Noha vannak ilyen helyek,ahogy ezt egy előző válaszoló is említette,hogy a pároknak 40 perc az ebédszünet.Hát tudod,mi nem ezek vagyunk,és nagyon nehéz lenne megszokni nekünk ezt a küölönlétet!Na agyő!
2016. máj. 21. 23:36
 12/18 anonim ***** válasza:
De Kérdező, azért a munkaerőpiac nem egy kívánságműsor, ahol ti leszögezitek, hogy kizárólag együtt vagytok hajlandóak dolgozni, mert ti úgy szoktátok meg. Érted. Két ilyen rugalmatlan emberrel, mit ti, mire megy egy munkáltató? Hát talál helyettetek ezer rugalmasabb, könnyebben kezelhető embert. Én se titeket választanálak. Nem azért, mert ti biztosan a sarokban fogtok dugni munka helyett, hanem mert eleve úgy álltok hozzá, mintha szívességből mennétek be dolgozni. Azért ez nem egészen így működik.
2016. máj. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Muszály az embert így letámadnod?Remélem most boldog vagy!Mi az hogy rugalmatlan emberek vagyunk?Tudod te kik azok?Akik egyszer bejönnek dolgozni,egyszer meg nem.Aztán meg megelégeli a munkáltató,és kirúgja őket.És ki a jó büdös francot érdekelne,hogy nem bennünket választanál?Leszarjuk,akkor keress mást!De nagyon okosak tudnak lenni az olyan emberek,mint te vagy!Csak feltetem egy kérdést,erre mintha(tégedet is ideértve)kést forgatnának a hátamban!Tisztességes válaszokat vártam,nem pedig tuskó módú leszólásokat.Már sok helyen leírtam,hogy nem együtt voltunk egy műszakban,csak más gépeken.Úgyhogy te is olyan faragatlan megjegyzézeket tettél nekem,amelynek a szótöredéke még elemzésre sem alkalmas!
2016. máj. 22. 00:20
 14/18 A kérdező kommentje:

1,5,9 válaszolóknak köszönöm a válaszokat!Legalább tisztességesen elmondták a véleményüket!

A többi meg elmehet a levesbe!

2016. máj. 22. 00:27
 15/18 anonim ***** válasza:
65%

Huha... Figyi, nem akarlak megalázni, látom, nagyon bánt, ha valaki nem neked tetszőt dolgot mond. Meg a szövegértelmezés sem erősséged, és bizonyos szavak jelentését sem ismered. Például a rugalmatlan szó egyáltalán nem azt jelenti, amit te írtál. Az az ember, aki hol bemegy dolgozni, hol nem, az nem rugalmatlan, hanem link, lusta. A rugalmatlan az, aki kiköti, hogy csak így és így hajlandó dolgozni, vagy el se vállalja a munkát.


De a ti dolgotok, ha nem tudjátok felmérni a munkaerőpiac keresletét, akkor tengődjetek tovább munkanélküli segélyen, csak mert nektek jár, hogy együtt dolgozzatok.


(De a reakcióidból ítélve teljesen érthető, hogy téged nem kifejezetten szeretnének alkalmazni.)

2016. máj. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Márpedig minket nem olyan fából faragtak,akik ilyen könnyen feladják!
2016. máj. 22. 19:29
 17/18 anonim ***** válasza:
41%

Nálunk a párok egy műszakban dolgoznak és nem korlátozzák egymást semmiben és a szüneteket is betartják. Biztos vannak ilyen idióták akiknél nem megy a dolog, de pl. nálunk tökéletesen működik a dolog.

Ugyanakkor nyilván ha külön helyen dolgoztok reggeltől 8 órában, akkor otthon tudtok találkozni, ha nem találtok olyan helyet ahol tudtok együtt, egy időben.

2016. máj. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Birom mikor a munkás gyárprolik veszekednek a minimálért,
2016. szept. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!