Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintem olyan munkát érdemes...

Szerintem olyan munkát érdemes választani, amit szeret az ember, nem a pénz az elsődleges szempont - legalábbis számomra. Ti mit gondoltok? Meghallgatnám a ti véleményeteket is.

Figyelt kérdés
Elsőéves egyetemista vagyok, tanárnak készülök. :) Amikor nemrégiben szóba került, hogy mik a terveim a jövőre nézve, több ismerősöm is lepisszegett, hogy: "Ha egy csöpp eszed lenne, ügyvédnek tanulnál!" "Ebből sosem fogsz megélni!" "Nem mindegy, hogy keresel majd 200e vagy 500e forintot." "Amennyire tehetséges vagy a humán tárgyakból, simán lehetnél ügyvéd! Ki kellene aknáznod azt a képességedet, hogy jól tudsz magolni!" "A jog pusztán magolásból áll, be kell seggelni, nem nagy ördöngösség." Persze a rokonaim közül több olyan ember (például a nagypapám) is akad, aki támogatja az elképzeléseimet, és azt javasolja, hogy: olyan pályát válasszak majd a jövőben, amit szívesen űznék. :) A tanári pálya onnan jött, hogy édesanyám is tanít, és abszolút nem bánta meg, hogy anno így döntött. Aránylag sok a szabadideje, a fizetésre sem lehet panasz - állami iskolában tanít. :) Úgy érzem, hogy a jog egyáltalán nem nekem való, hiába kecsegtet több fizetéssel mondjuk egy jogi pálya, egyszerűen nem lenne gyomrom az ilyesmihez.. Persze embere válogatja.

2016. máj. 30. 20:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Uhh 10-es a kegyetlen valóságot írja le, sajnos ez van, mennyel el pl: cnc-zni az is most egy jól fizető szakma :)
2016. máj. 31. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a visszajelzéseket! Amikor azt írtam, hogy olyan jó ezt hallani (a tanári pálya nagyon szép), a 4.válaszolónak szántam. :) Valamit elírhattam. Egyébként számomra nem a pénz a legfőbb mozgatórugó.
2016. máj. 31. 06:33
 13/16 anonim ***** válasza:

Én nekem sopeciel ami jól fizet nálam ez volt az elsődleges ezért mentem szoftverfejlesztőnek,plusz majd kiegészítem közgázzal,és lehetek vezető.

Nekem ez volt a fontos,meg,hogy megvehessek bármit amit akarok,utazgassak luxuswellnesz,külföld.

Megbecsült ember legyek akit akarnak a cégek,hetente több cég keres meg nem győzöm lemondani az interjúkat.

És ez tetszik,hogy nem 200e-ért kell gürcöljek és spóroljak kocsira vagy ilyenek,nálam a bőség volt a fontos.

Ezt fontold meg bírnád-e,hogy korlátozva vagy,nem fizetnek meg,bírnád-e,hogy míg sok ismid utazgat te nem teheted meg,mert tuti fel fog kelni benned is a vágy,amit 150e-ből nem fogsz tudni finanszírozni.

Mondjuk a helyedben én ha tanár lettem volna,Walldorfba mennék vagy elit magániskolákba tanítani,na ott megfizetnek szépen plusz elit gyerekeket korrepetálni,és elmenni szakmai tolmácsnak akár.

2016. máj. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az a baj tudod, hogy nem éri meg. Nem kapsz valami túl sokat, és közben tönkremennek az idegeid. Nem egy kezdőt láttam már, aki inkább feladta.


Az én szüleim tanárok, és gyűlölik. Szerencséjükre már nyugdíj előtt vannak, és megszabadulhatnak ettől a tehertől, de mikor velük vagyok, semmi jót nem hallok arról az intézményről (azon belül a gyerekekről), amiben dolgoznak. És meg tudom érteni őket. Egyre több idióta van, és nincs eszközöd arra, hogy fegyelmezd őket, a szülőknek meg hiába mondod, mert totál el vannak telve a drága kis csemetéjükkel.


Persze biztos vannak kivételek, vannak jó iskolák, de inkább ne várj túl sokat. Az angol még talán hasznos (bár szerintem elég sokan vannak már), a másikat nem tudom, melyik tárgyhoz lehet használni. Meg van sok előnye, pl. a nyári szünet, téli szünet, és a többi.


Amikor elkerültem otthonról, és a szüleim támogattak, nekem sem volt fontos a pénz. :) Most, hogy lakást kell vennünk, amit fel is kell újítanunk, aztán gyereket szeretnénk, már az. Mi jól keresünk a férjemmel együtt, de még így sem érzem elégnek mindenre. A szüleim is dolgoztak mindig a tanári munkájuk mellett, mert nem kaptak túl sokat.


Remélem jó helyre kerülsz, és az álmodból nem lesz rémálom.

2016. máj. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, én is ebben bízom! :) Sajnálom, hogy a szüleid megbánták. :/
2016. máj. 31. 12:52
 16/16 anonim ***** válasza:

Múltkoriban írogatott ide egy jogászlány akit 43 helyre nem vettek fel. Egy átlagos képességű , kapcsolatok nélküli jogász max. aktakukac lehet egy hivatalban vagy egy nagyobb cégnél ő írhatja a leveleket. Szerintem ez utóbbival sem lennél sokkal előrébb anyagilag , mint egy angol tanárival. Vannak nyelviskolák, tanfolyamok nem csak az iskolák. Én olyan diplomát szereztem szülői nyomásra ami soha nem érdekelt, azóta az ágazat

(mezőgazdaság) már többször letolta a gatyát és még , ha akarnék sem tudnék a diplomámmal sok pénzhez jutni.

2016. máj. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!