Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy találtátok meg azt a...

Hogy találtátok meg azt a hivatást, amiben boldogok vagytok?

Figyelt kérdés

Honnan tudtátok, hogy "igen, ez az, amivel szeretnék foglalkozni"? Mit éreztek, amikor a munkátokra gondoltok? Boldoggá tesz? Úgy érzitek, mintha erre születettek volna?


Csak olyanok írjanak, akik tényleg azzal foglalkoznak, amit szeretnek. Köszi.



2016. jún. 4. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2016. jún. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van egy multi, amelyik ezzel foglalkozik, de nehéz oda bekerülni.
2016. jún. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kicsit olyan, mint a szerelem. Mindig is a jelenlegi munkám témája érdekelt, már gyerekkoromban is. Nyilván olyan egyetemre mentem, amit elvégezve esély van megfelelő munkahelyen elhelyezkedni. Ahol a szakdolgozatomat írtam, fel is ajánlották, hogy felvesznek.

Persze vannak olyan részei a munkámnak, amit nem szeretek, de tényleg a hivatásom lett az, amivel gyerekkorom óta szerettem volna foglalkozni.

2016. jún. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen, és megvívtam a magam harcait miatta a környezetemmel. Ne szépítsük, taxis vagyok, de nekem ez volt a célom. Szeretek vezetni, meg az egész életérzés tetszik. Nekem nem kényszerpálya a taxi, mint sok taxisnak. Ezt az utasaim nagy része meg is említi, úgy emlegetnek a városban állítólag, hogy "a kedves taxis". Amikor megyek ki melózni, jókedvvel teszem, és úgy is jövök haza. A családnak, rokonoknak nem tetszik, mert "többre is vihettem volna az életben", de ezt meg pont leszarom. Rögös út vezetett odáig, hogy megtaláljam magamnak ezt a hivatást, de sikerült. Ez alatt a szülőknek kedvezés, stb jegyében szakmákat, nyelvvizsgát, diplomát szereztem, de azt végig tudtam, hogy az én utam az az, hogy sofőr legyek. Eleinte nem konkrétan a taxi volt a cél, de megláttam ennek a szakmának a szépségeit, amikre sokan nem is gondolnak, így belevágtam. Tudom sokak szerint nem szakma, de ha tényleg jó akarsz benne lenni, és nem csak átmeneti melónak szánod (illetve ha nem csak kívülállóként nézed) akkor rájössz, hogy a papírok megszerzése után lehet igazán kitanulni ezt a szakmát.
2017. jan. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

bár nagyon régi kérdés de hátha valaki még olvassa és haszna lenne belőle.

szerintem érdemes odafigyelni az apró jelekre. hogy mi az amivel az ember szívesen foglalkozik a szabadidejében, mi az amit ha csinál a leginkább érzi magát "önmagának", mi az ami egészen kiskora óta, vagy amióta tudomása van róla folyamatosan foglalkoztatja. még ha nem is alakul ki belőle egy nagyon látványos érdeklődés, a lényeg, hogy ami mindig vissza-vissza tér, amire mindig szívesen szán időt az ember csinálni, olvasni róla, és gondolkodni rajta.

2021. dec. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!