Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mitől lehet ilyen rossz...

Mitől lehet ilyen rossz érzésem ezzel a munkahellyel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A párom két interjún is volt külföldön, mindkét helyről a cég kereste meg őt. Az egyik cég nagyon tetszett neki, modern eszközök, nagy anyavállalat áll a részlegük mögött, rugalmasabb munkaidő, jó helybéli elérhetőség, rengeteg étkezési lehetőség a környéken, az autót is lenne hova tenni. Napi 2x 70-80km-t kellene utaznia kocsival, ha Magyarországon akarnánk lakni (most külföldön vagyunk, de visszaköltöznénk).

A másik cég viszont egy kicsi cég, kevesen lennének egy csapatban, nincs rugalmas munkaidő, az iroda a belvárosban van, ahova nagyon nehéz kocsival bejutni, a parkolás is drága és nehézkes. Étkezési lehetőség a környéken alig, és az ott dolgozó emberek sem annyira szimpatikusak a páromnak, mint az elsőnél. Ez a cég próbanapot akart tartatni a párommal, azonban az interjú utáni napon mégis felhívták azzal, hogy felvennék. A próbanapra nem kapott választ, miért nem kell. Később úgy elhúzódott a dolog (a párom az előző helyen még nem mondott fel), hogy már csak egy hónappal később tud kezdeni, mint ígérte. Erre sem kapott választ, hogy semmi baj, valami, hanem egyből megkérdezték, mikor tudja aláírni a szerződést. Szó sem volt még arról, megkapja-e a kért fizetést, hogyan lesz a konkrét munkaideje, mit hogyan. Nekem ez kicsit furcsa, valamiért rossz érzésem van a céggel kapcsolatban. A rugalmas munkaidőt egyből elvetették, az, hogy a párom bejárós lenne, nem tetszik nekik (pedig üzemanyagot nem térítenek), aztán hirtelen egyik napról a másikra kell nekik az ember, minden korábban mondottat felrúgva. Mintha csak minél előbb szerződést akarnának íratni, pedig ha fejen állnak, sem tud a párom előbb kezdeni náluk.

Valamiért rossz előérzetem van velük kapcsolatban, mitől lehet ez? Egy kis cégnél amúgy is könnyebben kirúgják az embert, ha nincs munka, sokkal nagyobb a teher egy emberen, illetve ha van valami, nehezebben megy el szabadságra, táppénzre, mint egy nagyobb cégnél, nem? Nekem valamiért furcsák...


2016. jún. 9. 14:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is próbáljatok meg érdeklődni, a felmerülő kérdéseitekre választ keresni a második munkahelynél... ne legyenek bizonytalanságok, például a fizetést illetően... ne írjatok alá úgy szerződést, ha nem vagytok tisztában minden jogotokkal és kötelezettségetekkel, bármennyire is sürgetnek benneteket...

jogotok van ahhoz, hogy tisztában legyetek azzal, mit írtok alá, mibe egyeztek bele...


A szükséges válaszokkal a birtokotokban pedig könnyedén eldönthetitek, megéri-e nektek elfogadni a munkát..


Személy szerint nekem sem túl szimpatikus a 2. munkahely.. elmondásod alapján, ha nekem kellene döntenem, biztosan az 1. -t választanám... de ez persze csak a személyes véleményem, melyet megosztottam veletek, a döntés rajtatok áll, remélem nem fogtok csalódni, és beválik a választott munkahely, bárhogy is döntötök! :)

2016. júl. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!