Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti elköltöznétek így egy...

Ti elköltöznétek így egy munkahelyért?

Figyelt kérdés

Párom informatikai területen dolgozik Ausztriában, messze a határtól. Ki kellett költöznünk ez a munkalehetőség miatt, 1 éve vagyunk itt, de közben én nem találtam meg a számításaimat és a bérelt lakásban sem érezzük jól magunkat (mellesleg borzasztóan drága is), ráadásul a cégnél már a párom sem fejlődik úgy, mint szeretné. Szeretnénk hazamenni az osztrák határ mellé és onnan kijárni inkább, talán én is könnyebben feltalálnám magam ott. A párom pár hónapja új állást keres, sok interjún volt már. Most két cég is felkereste ajánlattal, de az egyik a második interjú után mégis visszalépett, mégsem akarják felvenni. Sajnos ez a cég tetszett nagyon a páromnak, a másik rossz helyen van, nehézkes autóval bejutni (Bécs belváros), abszolút nem rugalmas a munkaidő (a másik akár home office-ba is belement volna, támogatták volna a garázsbérlést a városban...stb., ez semmit). Kis cég, ami felvenné, tartunk tőle, hogy szabadságra nem nagyon tudna menni, ahogy otthonról sem dolgozhatna. Kicsit furcsán is viselkednek, kiderült, hogy a párom csak 1 hónappal később tudna kezdeni, mint mondta nekik, de az üzenetre (2x írta meg) vissza sem jeleztek, hogy nem baj vagy valami. Próbanapot akartak eleinte tartatni, de a végén anélkül is felvennék. Mégis tartunk tőle, hogy keresnek mást gyorsan, aki hamarabb elvállalja a munkát.

Nem tudjuk, hogy így elvállalja-e a párom az állást, napi 2x 1-1.5 órát ingázni egy olyan cégért, ami ilyen hátrányokkal rendelkezik. Viszont ha nem fogadja el, lejár nemsokára az 1 év és akkor sok gondunk lehet az itteni bürokráciával (autó átíratás, papírok cseréje..stb.), ezt nem akarjuk kivárni, ha úgyis hazamegyünk előbb-utóbb. Ti elvállalnátok így az állást? Érdemes lehet ebbe így belemenni? Később keres majd jobbat?!


2016. jún. 14. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs más,addig jó. Közben keres másikat,ha talált,vált.


Nehogy megszakadjon napi 2x1.5 óra ingázástól. :)

2016. jún. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem is az idő, hanem az üzemanyag és az autó kopása az, amit sajnálunk rá. Bár anyagilag összességében még így is jobb lesz, mint kint élni.
2016. jún. 14. 17:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a 1,5 óra ingázás is nagyon számít. Eleinte tűrhető, de azért egy idő után szerintem idegesítő, időpocséklás, holtidő. Van aki többet ingázik, de én amondó vagyok, egyszer élünk, ne töltsünk napi 3-4 órát csak munkába és hazajárással, majd 8-at munkával.


Összességében ha sürgős, akkor lépnék, majd talál mást a párod. Ha nem sürgős, akkor maradnék és keresgélnék még.

2016. jún. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1,5 óra ingázás 2x naponta az igen is időpazarlás még autóval is, nem beszélve a költségeit...


Én is azt mondom, hogy keressen mást.

2016. jún. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem fog közelebb munkát találni, nem nagyon vannak vidéken ilyen cégek, az első nagyváros meg ennyire van és az már Ausztria, ahova semmiképp nem akarunk visszaköltözni. Esetleg annyit érhetne el, hogy egy időben rugalmasabb céghez kerülhetne, ahol otthonról is dolgozhatna pár napot...
2016. jún. 18. 19:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt a ti dolgotok eldönteni, részemről a másfél óra idegesítő lenne. Én ingáztam egy órákat, de már ez is zavart. Valaki jobban bírja, valaki kevésbé. Arról nem is beszélve, hogy jöhet egy baleset, útépítés, vagy bármi miatt kialakuló dugó, ami miatt a 1,5 óra is jelentősen nő.

Azt talán nem kell bemutatnom milyen ingerülten autóba ülni az ingázás miatt.

Én jelen pillanat Budapest mellett ingázok csupán fél órát autóval, de van hogy ebből is 1,5 lesz szimplán a délutáni csúcsforgalom és a forgalmi lámpák miatt. Ha baleset van az M0-n és én belefutok, azt ne is ecseteljük.

Aki nem ingázik, avagy aki szeret ennyit ingázni, az nem értheti ezt nyilván. Ha nektek ez nem okoz gondot, akkor hajrá. Én utálnám!

2016. jún. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!