Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Van munkám, de váltani szeretnék. Van önéletrajzom és motivációs levelem, amit már pár HR-es is átnézett, javított rajta, így ez rendben. Az önéletrajz szerinti "előéletem" lehetne jobb is, így esetleg ez is lehet negatív tényező a dologban, de arra lennék kíváncsi, hogy most holtpont van a munkaerőpiacon? Van sok állás, de szinte alig hívnak be, pedig jelentkezek alacsonyabb pozícióba is, mint amilyen a végzettségem. Mit lehet tenni ilyenkor? A Közszolgálati Állásportálon kívül hol érdemes keresni lehetőséget? (Nem tudtam máshova besorolni a kérdést, ezért írtam ide).

2016. jún. 19. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
milyen állás?
2016. jún. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A jelenlegi állásom szociális területen van.
2016. jún. 19. 19:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Profession.hu, Szárnyas fejvadász Facebookon, cégek weboldalain a karrier menü
2016. jún. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kónya Ágnes válasza:

A mostani előrejelzések alapján már szakemberhiány van a magyar munkaerőpiacon (fizikai és szellemi munkaerőt is tekintve) és ez a tendencia csak fokozódni fog.


Ha alacsonyabb pozícióba jelentkezel és az önéletrajzodból kitűnik, hogy képzett vagy arra a pozícióra, akkor azt gondolhatják:

- túl sokat fogsz kérni

- nem fog kihívást jelenteni számodra a munka, így más után fogsz keresgélni

- egyből otthagyod a céget, ha valami vonzóbbat találsz


... és ezért nem hívnak be.


Igazából nagyon kevés az az ember, akinek tökéletes az előtörténete, szakmai története, így emiatt ne frusztráld magad.


Nem tudom, hogy hallottad-e már, de az állásportálokon az adott évben betöltésre kerülő állásoknak csak a 20%-a kerül meghirdetésre és az álláskeresők 95%-a csak az állásportálokon meghirdetett állásokra pályázik. Ez azt jelenti, hogy nagyon nagy a verseny az állásoknak a töredékéért, míg az igazi kincsek az úgynevezett " rejtett munkaerőpiacon" találnak gazdára.


Szerintem érdemes lenne utánanézned, hogy mely cégeknél szeretnél dolgozni és ahol szükség van olyan szakemberre, mint te. Majd az adott cégekre szabott önéletrajzzal keresd meg őket. Több munkát igényel, de meg fog térülni a befektett időd.

2016. jún. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Zseniális ötletet adtál utolsó, köszönöm:).
2016. jún. 27. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!