Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lesz velem ha műtét vár...

Mi lesz velem ha műtét vár rám egy olyan munkahelyen ahol nem lehet betegnek lenni?

Figyelt kérdés

vendéglátás. Nem tanácsos betegnek lenni. Nem is mer senki aki mégis betegállományba megy arra a főnök rászáll és indul a szekálás. nem rúgja ki, csak tesz róla hogy magától menjen.

1 éve vagyok itt egyszer voltam beteg 2 napot és vagy 5 hívást kaptam a 2 nap alatt, a vége az volt hogy másnap ott legyek… vagy többet ne is menjek.

És most vár rám egy műtét (szívbillentyű) mely alsó hangon is 2-3 hét kórház + legalább 2 hónap épülés. És ez még az optimista forgatókönyv.

Mi lesz velem? Vehetem úgy hogy állás nélkül vagyok?


2016. jún. 23. 08:21
1 2
 1/17 acelsziv ***** válasza:

Végső soron igen. De addig is betegállományban leszel és ha ügyes vagy ezt elhúzhatod akár egy évig is. Addig meg találsz új munkát.

Sok sikert a műtéthez.

2016. jún. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti felvenném a telefonos beszélgetést, aztán fenyegessen csak a kirúgással.
2016. jún. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Igaza van 2.nak! Egyebkent ez erdekeljen most legkevesbe, 1. A gyogyulas!!!!
2016. jún. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

"De addig is betegállományban leszel és ha ügyes vagy ezt elhúzhatod akár egy évig is. "


Aztán valaki ügyesen felnyomja őt a TB-nél táppénz csalás miatt, mehet a börtönbe, nagyszerű válasz...

2016. jún. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó ne írjál már hülyeséget! TB csalással nem megy senki börtönbe! Ha lebukik max pénzbírság. Én táppénz ideje alatt munkát keresnék. Amikor újra munkaképes vagy már az új helyre mehess
2016. jún. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyzetben nagy ívben lesz arnám,hogy mi lesz a munkámmal.
2016. jún. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
a fene ott eszi meg az ilyen főnököt már bocsánat! a legfontosabb most az hogy veled minden rendben legyen! elhiszem hogy fontos a munka, de az fontosabb hogy műtét után pihenj,és ne idegeskedj ilyeneken.. lesz másik,ahol jobban megbecsülnek majd :) jobbulást!
2016. jún. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"s ne idegeskedj ilyeneken.. lesz másik,ahol jobban megbecsülnek majd :) jobbulást!"


Hát pedig tudo marha nehéz nem idegeskedni állás nélkül üres zsebbel.

nem mintha a nettó 90-es fizummal most tele lenne a zsebem de még ha ez se lenne...

2016. jún. 23. 10:13
 9/17 A kérdező kommentje:

", mehet a börtönbe, nagyszerű válasz...+"


Kíváncsi vagyok honnan vetted ezt a baromságot.

A tb-csalás kizárólag pénzbüntetéssel szankcionálható.

El kéne olvasni a jogszabályt nem baromságot pofázni.

2016. jún. 23. 11:17
 10/17 A kérdező kommentje:

Ja és pénzbüntetés


Ha és amennyiben bebizonyosodik.

Mivel szívbeteg vagyok így fel kell kötnie alaposan a gatyát annak aki rám akarná bizonyítani hogy megalapozatlanul vagyok táppénzen. Műtét után laza 3-4 hónapig az atyaúristen se vonhatja kétségbe a teljes jogosságát a táppénznek és mivel 50 felett vagyok utána is bajosan. Egy 50 felettinek már lehet ezer baja ettől függetlenül is.

2016. jún. 23. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!