Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg ennyire szégyen, hogy...

Tényleg ennyire szégyen, hogy nem bírom úgy ezt, mint a többiek, mások is vannak így?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy jelenleg köz-foglalkoztatottként dolgozom egy állami cégnél irodában és 13 nap szabink van csak. Lesz most egy fesztivál,ahol 16-ozni kell(12 óra munka plusz beleszámít az utazás is ami közel 2 óra), a 8 órán felül pedig az órák el lesznek számolva szabiként. Namost pár szintén fiatal kolléganőm bevállalta az összes napot nappali műszakban,viszont én nem éreztem úgy,hogy bírnám mivel egyik nap éjszakáznék utána egy nap pihenő után mindjárt nappalra mennék. Epilepsziás vagyok és félek,hogy káros hatással lehet rám mivel csak pár hónapja vagyok csak rohammentes és tartok tőle,hogy a bioritmusom felborulása miatt előjönnének a tünetek. Esetleg,ha csak nappalis lettem volna beosztva akkor bevállaltam volna többet,de így nem.


Azt gondolják,hogy lusta vagyok, meg mindig kérdezik,hogy miért nem vállaltam,hülye vagyok stb.

Olyan jó lenne,ha én is úgy bírnám mint ők,de nekem nem megy. Szerintetek ez szégyen valamennyire?



2016. júl. 14. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:

A betegséged nem szégyen. Miért nem mondod meg nekik, hogy amiatt nem tudsz annyit vállalni, mint ők?

Vagy egyszerűen ne törődj vele, mi a véleményük.

2016. júl. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Ha van 1 nap szünet éjszakázás s nappalizas közt akkor megtudnad oldani bioritmusod felborulasa nélkül. Ha kerdezik akkor miert nem mondod? Te is mondtad vállalnak tobbet akkor miert hiszed nem birnad mikozben tudod hogy de. XD
2016. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de azt tényleg elfelejtettem írni, hogy mondtam nekik,hogy mi a bajom,betegségem,de emellett sem értették. Mindegy, megpróbálom nem rosszul érezni magam emitt.


Az utolsónak.Igen, igazad lehet, hogy talán egy nap miatt nem zavarodna össze a bioritmusom, csak nálam előfordult már,hogy éjszakázás után rosszul lettem,ezért is félek az egésztől. Tudom nem vagyok egyszerű eset,de próbálok nem idegeskedni ezen.

2016. júl. 14. 14:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szégyen, az egészség a legfontosabb. Ha pedig kérdezgetnek, hogy miért nem vállaltad be úgy, mint ők, akkor sem kell szégyelni, szépen mondd el nekik az igazságot. Nincs rajta semmi szégyelnivaló.😉
2016. júl. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Bocsánat, de azt tényleg elfelejtettem írni, hogy mondtam nekik,hogy mi a bajom,betegségem,de emellett sem értették."


ne haragudj, de ezek gyengeelméjűek? Tudják mi az epilepszia? Akkor meg?! Ők a munkatársaid, nem a FŐNÖKÖD! Nincs joguk elvárni tőled semmit sem.

2016. júl. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen,a normálisak megértették,de a többi..:(
2016. júl. 14. 20:32
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
Mi a francért engedik az ilyeneket közfoglalkoztatottként dolgozni?
2016. júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Miről beszélsz utolsó? Aki epilepsziás az éljen elzárva a világtól? Még orvost is ismerek aki epilepsziás,de tünetmentes gyógyszerezés mellett. Szerintem még az egészségeseket is megviseli a napi 16 órás munka és hosszútávon nem is lehetne bírni.
2016. júl. 16. 10:11
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a közfoglalkoztatásról neked mi jut eszedbe? Az utcaseprés?
2016. júl. 16. 10:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Egyáltalán nincs semmi szégyellnivaló abban, hogy az epilepsziád miatt nem bírod úgy a kiképzést, mint a többiek. Eleinte nekem sem ment, de ahogy telt az idő, belejöttem. Lassan 10 éve vagyok tünetmentes, és most már ugyanúgy bírom a terhelést, mint mások :)
2016. júl. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!