Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákok munkájáról munkahelyeke...

Diákok munkájáról munkahelyeken kinek milyen a megítélése?

Figyelt kérdés
2016. júl. 28. 15:48
 1/5 anonim válasza:
A legtöbben rendesen dolgoznak , mert kell a pénz nekik. Mindenhol vannak olyanok akik szeretnek lazsálni, de kb ugyanaz mint felnőtt munkaerőnél, ott is van ilyen is olyan is.
2016. júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akik hozzánk kerültek, azok nem jók. Mivel nem hosszú távra terveznek, nem erőltetik meg magukat. Sokszor kettő kell belőlük egy állandó dolgozó kiváltására. Ha rajtam múlna elzavarnám az összeset az üzemből. Akin múlik az meg nem fogja bevallani, hogy rossz döntést hozott.
2016. júl. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Viszont van rájuk szép állami támogatás :D
2016. júl. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megélhetési diákmunkásként mindenféle hozzáállást tapasztaltam már. Volt ahol gúnyolódtak rajtunk, hogy nem bírjuk úgy a melót mint a "felnőttek", volt ahol a mellénk állított felnőtt dolgozó állandóan kint cigizett, mert a hülye diák úgyis megcsinálja helyette is, volt ahol azon gúnyolódtak hogy ha egyetemre járunk, akkor miért kell dolgoznunk, miért nem pénzel minket a (szerintük) dúsgazdag apuci, míg más helyeken érdeklődve fordultak felénk, kérdezték mit tanulunk, stb. és van olyan hely is (pl. a mostani munkahelyem) ahol teljesen egyenrangúként kezelnek az ott dolgozókkal, ugyanannyit kell dolgozni és ugyanannyi szünet jár (volt olyan helyem, ahol műszakonként 3x5 perc 'cigiszünet' járt, de csak a dolgozóknak, a diákoknak nem). Sajnos többségben a lenézős munkahelyek vannak, amik gyakran egybeesnek a kifacsarós típussal, azaz behívják a diákot lehetetlen időpontokban (120 km-ről ugorjak be egy órán belül) és többemberes gépekhez állítanak egy diákot, aki jobb esetben nem is tudja, hogy az többemberes gép. Persze tudják, hogy aki tényleg szükségből diákmunkázik, mert a szülei nem tudják támogatni, az úgyis jönni fog mert muszáj. És megcsinál mindent, mert ha nemet mond akkor repül és máris van 20 másik helyette.
2016. júl. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MZ.per.X ***** válasza:

Változó, munkahely, munkakör és diák függő.


Voltam logisztikai elosztóban, ott többnyire diákok voltak, szerették is azt aki normálisan dolgozott, sőt, elég fixen kialakult diák társaság volt ott, akikről tudták hogy megbízhatóak.


De voltam gyárban, na ott elég kettős volt a helyzet. Egyrészt utálatos munka, és a diákok többsége is, akik jöttek oda, azok fél nap után mentek is, vagy szartak az egészbe. Meg túlzottan hangoztatták a "fősulis vagyok" szöveget. Az ott dolgozók meg nem éppen értelmiségiek voltak, és ők sem igazán kedvelték a diákokat, pont a hanyag hozzáállás miatt. De személy szerint ott is megtaláltam a közös hangnemet, mert úgy fogtam fel, hogy ott én is csak egy melós vagyok, mindenkivel egyenlő félként beszéltem, így el is múlt az ellenszenvük.

2016. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!