Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha felmondtál a munkahelyeden,...

Ha felmondtál a munkahelyeden, ahol lelki terrornak voltál kitéve, volt ennek valamilyen utóhatása?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy szépen megszabadultál a terrorizáló munkahelyedtől, lement a felmondási idő is, már semmi kötődésed a helyhez.


Utána dolgozott még benned valamilyen szinten az ott elszenvedett "bántalmazás"?


Szoktál még gondolni rá, vagy simán elfelejtetted mintha meg sem történt volna?


2016. aug. 23. 08:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi.

A kérdést úgy értettem, hogy rád volt e valamilyen hatása, mondjuk úgy poszttrauma szerűség.


Én a mai napig rágom magamban ezt a dolgot, hogy miért csinálta ezt, miért így és miért velem. És nem tudom megérteni, nem találok rá semmi logikus, ésszerű magyarázatot és fáj...

2016. okt. 14. 16:36
 12/14 anonim ***** válasza:

A szülési szabadság alatt rágtam magam, mert pont előtte volt egy elég mocskos húzása. Szintén irracionális. Aztán a visszatérésem után rájöttem, hogy ő is ember. Rossz szokásokkal, másokon levert feszültséggel, stb.

Egy kollégát kérdeztem egyszer, hogy miután sok embert távozásra bírt, én hogyhogy nem kerültem be a sorba, pedig láthatóan nem kedvelt?

Mondta, hogy rólam látványosan lepergett minden próbálkozása, nem tudott provokálni (nem mutattam ki, nem reagáltam).


Ez egyszerűen "ilyen az emberi természet" dolog. Én semmit nem csináltam rosszul, az ő viselkedéséért pedig nem vagyok felelős, az őt minősíti, nem engem. Így el tudtam engedni.


Sarkított példa, de olyan, mint amikor az emberbe egy buszon ittasan beleköt egy csöves. Azon is pont annyira éri meg rágódni, mint ezen. Nem te voltál az ok, ennyi.

2016. okt. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Két ilyen helyem volt. Az egyiken a kollégákkal volt bajom, a másikon inkább a főnökkel. Amúgy én lettem elküldve mindkét helyről, de ez szerintem irreleváns, utóbbi helyen inkább én provokáltam ki direkt. Előbbi helyen, ahol több, mint két évet dolgoztam, a végefele már nyugtatót kellett szednem, ahogy elküldtek, többé már nem volt rá szükségem. Néha még eszembe jutottak a benti szívatások, de elég könnyen túltettem magam rajta, tanulópénznek fogtam fel. A második helyen több, mint 3 évig dolgoztam, és ahogy írom, ott a főnök készített ki a kizsákmányolásaival, valamint avval, hogy rendre olyasmi dolgok miatt szidott, ami nem is az én hibám volt, hanem valamelyik kollégáé. Idén nyáron volt 4 éve, hogy elkerültem onnan, de meg kell mondjam, egész két évvel ezelőttig rendre jártak a fejemben a benti dolgok, és olyankor dühroham kerülgetett. Edzőterembe is nem sokkal azután kezdtem járni, hogy elküldte, az végülis sokat segített.
2016. okt. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
elküldte=elküldtek
2016. okt. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!