Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Téged hogyan, milyen módszerre...

Téged hogyan, milyen módszerrel fúrt a főnököd a munkahelyeden?

Figyelt kérdés
Mit csináltál? Tűrted? Fellázadtál?
2016. aug. 5. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
A főnöknek miért kéne fúrnia? Ha ki akar rúgni akkor kirúg.
2016. aug. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, ez az mit én sem értek.

Pedig megtörtént velem.

2016. aug. 5. 13:29
 3/12 anonim ***** válasza:
Rafinált módszerrel. Előbb jószántamból megírtam egyik kolléganőmnek a doktori disszertációját (mert ő nem volt rá képes), majd ezt a kolléganőmet lényegében kinevezték főnökömnek. Eddig még nem is volt baj, hanem utána gyakorlatilag megtiltották, hogy érdemi munkát végezzek, így hát elfogadtam az első adandó külső ajánlatot. Pedig én voltam az egyetlen, aki az adott munkahelyen tudományt volt képes csinálni a gyakorlatból (nemzetközi elismertséggel) és az eredményeknek gazdasági haszna is volt. De mindez valójában a pozicióban levőket nem érdekelte, sőt ellenérdekeltek voltak, mert úgy érezték, hogy árnyékban vannak. Nem baj. kettő közülük már a sírban van, de az életben maradt sem boldog valójában, mert torz lélekkel nem tud boldog lenni az ember.
2016. aug. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ó,ez nem ilyen egyszerű,mint az általam kedvelt " citromost" nevű felhasználó írja. Én az államnak dolgoztam 16 évet- utólag erre abszolút nem vagyok büszke.

A közvetlen főnök igen szeretett reprezentálni,kivéve,ha volt tétje is a tárgyalásnak. Akkor engem küldött,rúgjanak ki csak engem,ha nem jól nyilatkozok. Legutóbbi meccsem Demján 4 jogászával szemben volt,úgy,hogy én csak egy xar közegészségügyes vagyok. Nyertem,de csak lebaxott a 9 főnökömből 1.elmentem inkább egy csokigyárba kézibonbont készíteni. Kevesebb a pénz,de örömmel tölt el,amit csinálok- a végeredmény meg minden vevőt. Tehát:van értelme.

2016. aug. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, mit értesz "fúrás" alatt?


A nem szimpatikus kollégákat a főnökök előszeretettel csesztetik, pedig kizárólag a teljesítményét kéne figyelembe venni. Érdekes, hogy sokszor azokkal szúrnak ki, akik a legjobban dolgoznak. Mintha szándékosan a főnök nem akarna jó dolgozókat alkalmazni. Nem is értem őket. Még ha egy gonoszkodó munkatársat nem bírna, azt megérteném. De érdekes, hogy tök normális, rendes alkalmazottakkal nincsenek jóban, akik tényleg csak a hasznára lenne az adott munkahelynek.

2016. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Fúrás alatt azt értem, hogy ellehetetlenít a haladásban. Nem oszt meg fontos tudnivalókat, állandóan valaminek utána kell járnom, ami ugye lassítja a haladást, de ő nem tájékoztat, viszont "nem érti" miért rosszabbodik a teljesítményem. Semmi más nem érdekli csak a teljesítmény, de rengeteg szükséges infót visszatart.


Másrészt kb. levegőnek néz. Vagy még annak sem talán.


Nem értem, mert amúgy szerintem nem végzem rosszul a dolgom.

2016. aug. 5. 22:37
 7/12 anonim ***** válasza:

Szivatott, cikizett, alázott a többiek előtt. Minden hibám kihirdette, eredményeimre azt mondta, ez túl késő. Határidőket harmadolta. A feladatokat szándékosan nem magyarázta el. Utólag számon kérte, miért nem olyan, amit nem mondott el. Egy hónapon belül síró görcsös állapotban. Mostam az arcom a wcben. Majd oda mentem egy kollégámhoz az új feladattal, megkérdeztem, mennyi idő ezt megcsinálni neki. Azt mondta 3nap. Mondom az jó, mert én kaptam rá 6 órát. Jött a főnök : te mi a fahszt csinálsz még, hogy nincs kész? Én : konzultáltam egy tapasztaltabb kollégámmal és szólok, ha kész vagyok, addig kérdezze már meg a többieket, mennyi idő ezt megcsinálni. És számítsa bele, hogy én még nem ismerem annyira a munkafolyamatot, mint ők. Ő: de kinyílt a csipád! Stb stb

2nap alatt megcsináltam a melót kifogástalanul.


Egy hét múlva a külsőm, nyelvjárásom, zenei ízlésem kritizálta mindenki előtt és kiemelte, hogy nem elég nem készülök el időre, de még egyedül sem vagyok képes elvégezni a feladatot. (sekkfej egy pasi volt)


Meeting után odajön egy másik menedzsmerrel és szivatnak. Nem nézek rájuk. Úgy teszek, mint aki dolgozik. Végül beszól: b+ ne hagyd már magad, itt szivatlak, te meg csak ülsz, legalább mondd, hogy mekkora paraszt vagyok. Én : Minek mondjam, ha úgy is tudja magáról?

Köpni-nyelni nem tudott. De lejjebb szált rólam. Én meg addig 3 helyre adtam be a jelentkezésem. Egy nagy projekt közepén felmondátam azonnali hatállyal a munkahelyi légkör miatt.


Az egészben azt sajnálom, nem mondtam fel előbb. Azóta máshogy gondolkodom. Asszertívabb lettem.

2016. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

:) ez a parasztos beszólás nagyon tetszett.


Na igen és az asszertív kommunikáció. Ezzel én is sokat próbálkoztam, de amikor ilyen diktatórikus önkényuralmi stílussal szemben találom magam, nem is tudom hatásos e.


Számomra meglepő milyen sokan tűrik ezt a fajta megaláztatást.

2016. aug. 6. 10:05
 9/12 anonim ***** válasza:

Tudod miért tűri valaki ezt?

Mert munkanélküliség van és nincs meg kehely, csak éh bérért. Értelmes embereket kicsinálnak idegileg, hogy még kevesebbet kelljen fizetni.


Ha nem lennék gyáva, már külföldön dolgoznék. Nálam szakmailag gyengébb képességű ismerőseimnek sikerült odakint. Én meg ideg roncs leszek a kifizetetlen túlórák és ki nem adott szabadságolás mellett. Fizu emelés nem indokolt, mert nincs infláció, de a kaja, a szállás drágább és kevesebb pénzt tudok félre rakni, nincs időm se pénzem a sportra, a kikapcsolódásra.


Rabszolga kell a munkáltatóknak, akik nem gondolkodnak, nincs családjuk, nincsenek céljaik.

Ha fizu emelés kell, válts munkát, költözz el... Második költözés után már nem kell sok a külföldi lehetőség kereséséhez!


5től 18ig 8 órát fizetnek. Ez itt #Magyarország.

2016. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, szomorú amit írsz. De valóban én is ezt látom magam körül. Sajnos.
2016. aug. 9. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!