Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy mondasz fel ha nem...

Hogy mondasz fel ha nem fogadja el a felmondásod?

Figyelt kérdés

Nem írja alá, lyukat beszél a hasadba hogy maradjál.


Max közös megegyezéssel lehetne de akkor meg le kell ülni a felmondási időt..


2016. aug. 26. 14:27
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem jársz be dolgozni, vagy bejársz, de nem dolgozol. Ha olyan munkaköröd van, hogy pl. van számítógéped internettel, akkor érdemes bejárni és napközben netezni, filmeket nézni, beszélgetni ismerősökkel vagy másik munkát keresni.


Ha nincsenek ilyen vagy egyéb előnyei a munkahelynek vagy azért akarsz felmondani, mert már megvan a következő munkahelyed, akkor egyszerűen nem jársz be.

2016. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
94%

ha hagyod hogy lyukat beszéljen a hasadba, akkor vess magadra.


Megírod a felmondást, odab**od az asztalára és közlöd,távozol most. Ennyi. mit tud tenni? rád zárja az ajtót?

2016. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Az a munkaügyis szerv amit netről felhívtam, azt mondta, hogy akkor felel meg a jogszabályoknak a felmondás, ha aláírja.


Akkor marad a postai út.

Meg a remény, hogy átveszi

2016. aug. 26. 18:35
 14/32 anonim ***** válasza:
Miért ennyire fontos a számodra, hogy formálisan elfogadja a felmondásodat? Miben akadályoz meg, ha nem teszi?
2016. aug. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Pedig a vicc az, hogy 12-esnek van igaza. Egyszerűen odaadod a felmondásod, és kész.

Ha nagyon ugy gondolod, hogy bizonyitani kell a felmondás atvételét, akkor az egészet felveszed kamerára.

Btw, "csak" azt kell tudnod bizonyitani, hogy eljutattad a felmondási szándékod, nem kell semmi aláirás.

De ahogy irták, az azonnali hatalyu felmondásnak indoka kell, hogy legyen. Szoval ha ilyen okod nincs, akkor simán csak rugasd ki magad, ha az a cel, hogy azonnal szabadulj :)

2016. aug. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

A könyvelővel úgy intézheti a papírjaimat hogy közös megegyezéssel, ha nem tudom bizonyítani, hogy én mondtam fel.


Amúgy kérdésben írtam, hogy azért is akarok felmondani, hogy mentesüljek a felmondási idő ledolgozása alól, mert azt a munkaszerződésem magában foglalja. De ha én mondok fel, akkor azonnali hatállyal megtehetem.

2016. aug. 26. 20:30
 17/32 A kérdező kommentje:

15

Nem kell indokolnom. Néztem a vonatkozó 2016-os szabályokat is.

2016. aug. 26. 20:31
 18/32 anonim ***** válasza:
De te most próbaidőn vagy?
2016. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

"Max közös megegyezéssel lehetne de akkor meg le kell ülni a felmondási időt.."


Rosszul tudod. Ha közös megegyezéssel mondasz fel, pont akkor nem muszáj letölteni a felmondási időt. Mert ott közösen megegyezhettek abban, hogy azonnali hatállyal megszűnjön a munkaviszonyod. Ha viszont te mondasz fel és már nem vagy próbaidős, akkor azt a 30 napot (vagy amennyit a munkaszerződésed ír) felmondási idő keretében le kell dolgoznod! Csak a próbaidő alatt teheted meg, hogy felállsz és kisétálsz anélkül hogy ne legyen jogi következménye. Illetve olyan esetben tudsz azonnali hatállyal felmondani, amikor nyomós indok van rá: pl. nem fizeti a béredet hónapok óta, stb. Az nem számít elfogadható indoknak, hogy nem szimpi a főnök vagy a munka.

2016. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Igen próbaidő alatt vagyok.

A munkaügyi azt mondta az nagyon is kiváló indok lenne pl hogy a főnök olyan fenyegetető magatartást tanúsít, ami lehetetlenné teszi a további munkavégzést. De nem kell amúgy indokolni

2016. aug. 27. 09:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!