Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy mondasz fel ha nem...

Hogy mondasz fel ha nem fogadja el a felmondásod?

Figyelt kérdés

Nem írja alá, lyukat beszél a hasadba hogy maradjál.


Max közös megegyezéssel lehetne de akkor meg le kell ülni a felmondási időt..


2016. aug. 26. 14:27
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Én már fantáziálgattam azon (nem csak úgy fantáziálgattam, akkoriban egy s**r melóhelyen dolgoztam, végül el lettem küldve, aminek örültem), hogy mit csinálnék akkor, ha ott akarok hagyni egy munkahelyet, keresgélek jobb állás után, és találok is egyet, de ott ragaszkodnak ahhoz, hogy már a következő héten kezdjek, viszont a jelenlegi helyemen még több, mint egy hónap hátravan a szerződés lejártáig, és mondjuk jól ismerem a főnökömet, okom van feltételezni, hogy elkezdene r**adékoskodni a felmondási idővel? A megoldás pofonegyszerű: Először is nagyon fontos, hogy egy szót nem szabad szólni arról, hogy találtál egy másik munkahelyet, és váltani akarsz. És utána pedig egyszerűen kiprovokálsz egy veszekedést magad és a főnök között, aminek következménye az azonnali hatályú felmondás. És evvel kész is van! A jelenlegi munkahelyedről el vagy küldve, lezártak, és kezdhetsz a másikon. Én biztos így csinálnám, nem is értem, hogy egyesek mit vannak így kiakadva a felmondási időn.
2016. aug. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
#21 - talán mert nem vagy tisztában a fogalmakkal, a lehetőségekkel meg a következményekkel. Egy veszekedés például nem ad okot a rendkívüli felmondásra. Az csak nagyon komoly fegyelmi vétség esetén üzemképes, mert a munkaügyi perek nagyon nagy százalékát nyeri a munkavállaló, úgyhogy a munkáltató nem fog szarral gurigázni. Közös megegyezésnél nyilván nem képezi alku tárgyát a végkielégítés sem, tehát bukva van az is. Rendes felmondásnál meg csak a munkavégzés alóli felmentésre van lehetőség, a munkaviszony ettől még él egy hónapig. Ha kiharcolja a rendkívüli felmondást (például olyan fegyelmi vétséget követ el, mint alkoholos befolyásoltság, vagy másokat veszélyeztet, vagy egyszerűen nem megy be), ezekkel kárt okozhat a munkáltatónak, amit meg nagyon megszívhat.
2016. aug. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

22: Ha elkezdem lökdösni a főnököt, esetleg az anyját is szidom, az szerinted nem ok a rendkívüli felmondásra? Majd utána még azt fogja várni, hogy bejárjak?

Az persze lényeges, hogy miféle munkáról beszélünk. Szalagmunkánál, mosogatásnál, takarításnál és ilyesmi "100-an állnak sorba a munkádért, ha elmész"-helyeken nem hiszem, hogy károkozásként könyvelhető el, ha nem mész be többet. Egy nagyvállalati irodában inkább.

2016. aug. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Nem akarok ugy kezdeni egy másik helyen hogy kirugtak az előzőről(de mrg akkor is kötelezhet maradni egy hobapot). Nem akarom magam lejáratni.


És nem állnak százan a helyemre, ezért se akar elengedni.

De olyan hülye, hogy azt hiszi mert főnök, bunkózhat. A többiek meg nyalnak neki...brutál, ami ezen a munkahelyen folyik.

2016. aug. 27. 10:41
 25/32 anonim ***** válasza:
24: De ha már le van fixálva az új hellyel, hogy kezdhetsz a jövő héten, akkor mit számít az, hogy miképp távozol a jelenlegiről?
2016. aug. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezö, ha probaidon vagy, akkor fogod magad, es közlöd:

" Köszönöm a lehetöséget, de most, ebben a pillanattol kezdve, megszuntetem a munkaviszonyomat."

Pont.

Ennyi. Errol szol a probaido, hogy nem kell indokolni, es azonnali hatalyal megszuntetheto.


Tehat, ha abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy probaidon vagy, akkor egyszeru minden.

2016. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
2016 szóbeli felmondás érvénytelen.
2016. aug. 27. 15:31
 28/32 anonim ***** válasza:
#23 - Oké. Nekem már nem stimmel valami ebben az egészben, úgyhogy leakadok a kérdésről...
2016. aug. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
nem értelek, próbaidő alatt indoklás nélkül fel lehet mondani, ha nem veszi át a felmondásod, leadod a HR-en vagy kipostázod neki, ennyi
2016. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
28: Nem tudom, mit nem értesz. Tisztán, érthetően írom le az elképzelésemet. Vagy szövegértési gondjaid vannak?
2016. aug. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!