Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megfenyegetett a főnök, van...

Megfenyegetett a főnök, van okom félni?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, 2,5 éve dolgozom egy gyárnál mérnökként.


Ez egy kis cég (régen 700 fős állami vállalat volt), privatizációkor zsebrette a mostani tulajdonos, és azóta szépen leépitette.


Jelenleg kb annyi a célja a cégével, hogy bejön és okoskodik, a termelés sokadlagos szempont.


Szórakoztatja magát a 40-es titkárnőivel, akiket mindenféle pénzekkel támogat (tehát ezek a nők sokkal több pénzt kapnak, mint én mérnökként).


A gyár majdnem összedől, egy fillért nem költ a karbantartásra, minden tüzoltás jellegű.


Az nagy esőktől beszakadt az elrohadt csarnoktető, nem keletkezett anyagi-emberi kár.


A tetőszerkezet kijavításának terveztetése zajlik 2 hete.


Úgy, hogy rengeteg határidős munkám van, EGYEDÜL csinálok MINDENT, ami müszaki és irástudást igényel.


De nem érdekli. A 23. rajz változatot vittem be neki ma. Mindet összefirkálja. És aláz, hogy nem jó, hülye vagyok, stb. Pedig én lerajzolom, amit ő kis post-it cetlikre felvázol.


De nem jó és nem jó. És nem elég, hogy megcsinálom neki, és ő kitalál uj dolgokat, ezeknek a hiányat ugy adja elő, mintha én lennék hülye.


Ma reggel bevittem a rajzot, hogy majd levéglegesíti, na erre kitalálta, hogy rá kell irni minden rajzra, hogy melyik a felülnézet.


3-rendezett nézetnél miért kéne ezt? Na erre kaptam a fenyegetést, hogy nagyon rosszul fogok járni, ha vissza merek neki pofázni. Azt is mondta, hogy az ő munkásai annyira hülyék, hogy nekik fel kell irni mi-micsoda.


Közben meg amugy ezt a vaskeretet már régen összetákolták a gyárban, tehát ő egy KÉPZELETBELI szituációra rajzoltat és fenyeget meg engem.


Egyébként a rajz 1 hét mulva már sehol sem lesz, el fog keveredni az irodájában, ahol már csak kis 50centis ösvények vannak a padlón a sok papir miatt.


Persze az ő olvasatában ez a megtestesült tökéletes rend, csak a haalndó emberek alkalmatlanok, hogy ezt ésszel felérjék.


Egyébiránt nem tudom ki járna és hogyan. Ha én felmondok, akkor garantáltan nem fog ide találni SENKIT. Ennyi pénzért ide nem fog eljönni dolgozni SENKI. És ha el is jönne, kitől tanulná meg a dolgokat? Mert én nem adnék át semmit. Ezt a munkakört nem lehet 30 napos felmondási idő alatt átadni.


Tehát legjobb esetben is nagyon sok megrendelést elbukna, ha helyettem más lenne itt.


És ha bezárná a cégét, akkor otthon körülbelül 1 honap alatt feldobná a talpát. Mert ez az ember képtelen megülni a seggén otthon. Az élteti, hogy itt alázhatja az embereket, és a személyi kultuszát fenntarthatja. Ezek nélkül ő garantáltan nagyon rossz állapotba kerülne.


Persze gondolom engem is perelgetne mindenféle vélt és valós indokokkal. A legutóbbi nagy liblingjével is összeverte a port és a csávó 10 év után felmondott. Az öreg meg perelt. Mondjuk másfél év után megunta, leapadt a bosszuvágy.


Ha én nem veszem át a munkát azután a csávó után, akkor már rég nincs ez a cég. De persze lábtörlő vagyok, semmi hála vagy legalábbis SEMMI tisztelet. Mondjuk engem ezek nem igazán izgatnak, de PÉNZ sincsen.


Minden fizetéskor be van jeelntve, hogy Ő MAGASSÁGOS GRÓFSÁGA hozta be otthonról a pénzt, mert azért akkor már ő sem aludna jól, ha 50 ember éhenhalna (ergó 1-1 ember miatt ő még nem érez sajnálatot?)


2016. szept. 1. 09:53
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Velem is hasonló történt,de én bementem hozzá az irodába amikor egyedül volt bent,belülről magunkra zártam az ajtót,és elbeszélgettünk,ugy jöttem ki,hogy fizetés emelést is kaptam.
2016. szept. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
emelett az ember mellett nem lehet szóhoz jutni az a probléma
2016. szept. 1. 10:12
 3/21 A kérdező kommentje:
10%-os fizetésemelés 100%-os felelösségnövekedéssel jár nála.
2016. szept. 1. 10:13
 4/21 A kérdező kommentje:

Ha tudatnám, hogy faképnél hagynám, akkor kapcsolna, elkezdene munkálkodni azon, hogy legyen utódom.


És akkor ugy már tudna szopatni.

2016. szept. 1. 10:14
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

'emelett az ember mellett nem lehet szóhoz jutni az a probléma'


majdnem. TE nem mersz megszolalni. Ha meg mernel, azt is meg merned mondani allitolagos mernok letedre, hogy oke, joember, MA volt az utolso napom, rendkivuli felmondassal, azonnali hatallyal lelepek, MOST. Nem holnap, nem a jovo heten, MOST. A munkaidat majd o atveszi, hiszen a munkasai hulyek, a titkarnokre megse bizhatja, ugyhogy sok sikert kivansz a tovabbiakhoz.

2016. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az egyetlen ÉRTLEMES megoldás, hogy keresel más munkahelyet - ha így is te vagy a cég egyetlen dolgozó embere, akkor nem lehet nehéz számodra máshol is elboldogulni.
2016. szept. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Régi mondás: "Minden nemzetnek olyan kormánya van, amilyet megérdemel!", az én mondásom meg, hogy "Minden embernek olyan munkája van, amilyet megérdemel!"



Ha érzel magadban képességeket arra, hogy máshol jobban boldogulj, akkor hagyd ott a mostani szemétdombot a kukorékoló kiskakasával együtt. Ha viszont nem, akkor kénytelen vagy türni, nyelni. Nem biztos hogy a 40-es titkárnők helyzete túl irigylésre méltó, lehet hogy ők kénytelenek mást is lenyelni... :)

2016. szept. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

73 éves emberből max proszti masszázzsal jön ki a cucc :D :D


persze nem kizárt.

2016. szept. 1. 11:23
 9/21 A kérdező kommentje:

30 napos felmondási idővel megirt szerződésben a munkavállaló nem mondhat fel azonnali hatállyal


azt csak a munkaadó teheti meg

2016. szept. 1. 11:23
 10/21 anonim ***** válasza:
Azonnali hatállyal is felmondhatsz, ha Veled lábtörlőként bánnak. Írásban kérhetik, hogy indokold meg, ekkor leírhatod az 1 éven belüli sérelmeket (két példányban, egyiket vetesd át cégen belül ügyvitellel). Persze keménykedő munkáltató indíthatna ellened polgári pert, de ennek kicsi az esélye, főleg ha tarthat attól, hogy már nem terrorizálható emberek (cégtől már távoztak), a Te verziódat támogatják.
2016. szept. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!