Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megfenyegetett a főnök, van...

Megfenyegetett a főnök, van okom félni?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, 2,5 éve dolgozom egy gyárnál mérnökként.


Ez egy kis cég (régen 700 fős állami vállalat volt), privatizációkor zsebrette a mostani tulajdonos, és azóta szépen leépitette.


Jelenleg kb annyi a célja a cégével, hogy bejön és okoskodik, a termelés sokadlagos szempont.


Szórakoztatja magát a 40-es titkárnőivel, akiket mindenféle pénzekkel támogat (tehát ezek a nők sokkal több pénzt kapnak, mint én mérnökként).


A gyár majdnem összedől, egy fillért nem költ a karbantartásra, minden tüzoltás jellegű.


Az nagy esőktől beszakadt az elrohadt csarnoktető, nem keletkezett anyagi-emberi kár.


A tetőszerkezet kijavításának terveztetése zajlik 2 hete.


Úgy, hogy rengeteg határidős munkám van, EGYEDÜL csinálok MINDENT, ami müszaki és irástudást igényel.


De nem érdekli. A 23. rajz változatot vittem be neki ma. Mindet összefirkálja. És aláz, hogy nem jó, hülye vagyok, stb. Pedig én lerajzolom, amit ő kis post-it cetlikre felvázol.


De nem jó és nem jó. És nem elég, hogy megcsinálom neki, és ő kitalál uj dolgokat, ezeknek a hiányat ugy adja elő, mintha én lennék hülye.


Ma reggel bevittem a rajzot, hogy majd levéglegesíti, na erre kitalálta, hogy rá kell irni minden rajzra, hogy melyik a felülnézet.


3-rendezett nézetnél miért kéne ezt? Na erre kaptam a fenyegetést, hogy nagyon rosszul fogok járni, ha vissza merek neki pofázni. Azt is mondta, hogy az ő munkásai annyira hülyék, hogy nekik fel kell irni mi-micsoda.


Közben meg amugy ezt a vaskeretet már régen összetákolták a gyárban, tehát ő egy KÉPZELETBELI szituációra rajzoltat és fenyeget meg engem.


Egyébként a rajz 1 hét mulva már sehol sem lesz, el fog keveredni az irodájában, ahol már csak kis 50centis ösvények vannak a padlón a sok papir miatt.


Persze az ő olvasatában ez a megtestesült tökéletes rend, csak a haalndó emberek alkalmatlanok, hogy ezt ésszel felérjék.


Egyébiránt nem tudom ki járna és hogyan. Ha én felmondok, akkor garantáltan nem fog ide találni SENKIT. Ennyi pénzért ide nem fog eljönni dolgozni SENKI. És ha el is jönne, kitől tanulná meg a dolgokat? Mert én nem adnék át semmit. Ezt a munkakört nem lehet 30 napos felmondási idő alatt átadni.


Tehát legjobb esetben is nagyon sok megrendelést elbukna, ha helyettem más lenne itt.


És ha bezárná a cégét, akkor otthon körülbelül 1 honap alatt feldobná a talpát. Mert ez az ember képtelen megülni a seggén otthon. Az élteti, hogy itt alázhatja az embereket, és a személyi kultuszát fenntarthatja. Ezek nélkül ő garantáltan nagyon rossz állapotba kerülne.


Persze gondolom engem is perelgetne mindenféle vélt és valós indokokkal. A legutóbbi nagy liblingjével is összeverte a port és a csávó 10 év után felmondott. Az öreg meg perelt. Mondjuk másfél év után megunta, leapadt a bosszuvágy.


Ha én nem veszem át a munkát azután a csávó után, akkor már rég nincs ez a cég. De persze lábtörlő vagyok, semmi hála vagy legalábbis SEMMI tisztelet. Mondjuk engem ezek nem igazán izgatnak, de PÉNZ sincsen.


Minden fizetéskor be van jeelntve, hogy Ő MAGASSÁGOS GRÓFSÁGA hozta be otthonról a pénzt, mert azért akkor már ő sem aludna jól, ha 50 ember éhenhalna (ergó 1-1 ember miatt ő még nem érez sajnálatot?)


2016. szept. 1. 09:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"Azt csak a munkaadó teheti meg."

Ő sem, csak nagyon indokolt esetben (fegyelmi ügy).


Mondj fel. Perel? Jó szórakozást neki :)


"Mert én nem adnék át semmit"

Ezt viszont nem teheted meg. Amíg tart a felmondási időd, át kell adni a dolgokat az utódnak, ami belefér. Na emiatt joggal perelhetne. Más miatt nem.

2016. szept. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

felmondási idő alatt gyakorlatilag semmit nem lehet átadni. Amit igen, abból még nem jutna messzire az illető.


Meg egyébként kinek adjam át? Nincs másik tervező. Nincs a cégnél másik ember aki akár az autocadet ismerné.

2016. szept. 1. 13:11
 13/21 anonim ***** válasza:
Mit foglalkozol vele? Azonnali hatályú felmondást simán beadhatsz a leírtak alapján. De rendes felmondásnál is csak 15 napot kell ledolgoznod a 30-ból. Írsz egy átadás-átvételi jegyzőkönyvet, az átvevő nevét kipontozva. Ha főnököd nem jelöl ki átvevőt, akkor max. a végén senki nem írja alá, de te átveteted velük.
2016. szept. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Azt írod, senkit nem találnának oda ennyiért. De te miért nem keresel másik helyet?
2016. szept. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

anno 100-nál is több helyre jelentkeztem és SEHOVA sem vettek fel.


Utána protekcióval voltam egy helyen egy ideig, azt otthagytam, mert nem volt rendes munka és utáltak is engem.


Ide felvettek, mert MINDEGY volt :D Mármint akkor már tudták, hogy le fog lépni az akkori mérnök, és az vetetett fel embereket. Lehet őt is megfenyegette a főnök, hogy ha cserbenhagyja a céget, akkor....


Sajnos Budapesten akarok munkát, de nem nagyon vannak helyek a városban, a gyártó üzemek mind a világ végén vannak, autóm nincs.


Én csak álmodhatok szép modern városi irodáról. :(


Az összes állásnál irreálisak a követelmények. Ha egy-egy multi toborzón keresztül meg is hallgat és jól szereplek az interjún, mert egyetértve bólogatnak az interjúztató kishölgyek, akkor is elvész a jelentkezésem a nagyvállalati fekete lyukban (önéletrajz-adatbázis)


Pedig ÁLLITOLAG hiányszakma a mérnök. Meg lassan már minden. Pedig a valóság az az, hogy a munkahelyek elvárásai tul nagyok a rendelkezésre álló munkaerő képességeihez mérten. Ja és persze a fizetési ajánlatok is soványak.

2016. szept. 1. 15:00
 16/21 A kérdező kommentje:

nincs villanyszerelője a cégnek. Alig várta, hogy nyugdijba tudjon menni az előző. Veszélyes üzemű gázszerelvények vannak a gyárban, aminek a müszereihez folyamatos villanyszerelői karbantartás kell.


Fel akart venni ilyen 800 ft-os órabérért villanszerelőt, többen is kiröhögték.


Esztergályost nem vesz fel, mert annak is max 800-at adna, de ennyiért bőven kiröhögi mindenki.


Akit felvesz az mind idős, beteg, szegény és rossz képességű ember.


Persze titkárnőre mindig van pénz. Most is felvett egy buta fiatal lányt 4 órába, 1-2 hétig fárassza majd utána kirúgja. Volt már pár ilyen húzása.


Az a legjobb, mikor kb naponta beül ide hozzám startaprón nőket nézegetni és a végén mindig ordibál valakivel. De ÚGY, hogy közben a megélhetési prostik (ún. "főnökömet keresem :)" tipusu hirdetések) listája van nyitva startaprón.

2016. szept. 1. 15:07
 17/21 anonim ***** válasza:

Sajnos téged minősít az, ha nem állsz tovább...

Egy mérnöknek kell hogy legyen szakmai büszkesége, önérzete, fellépése. Neked van?

2016. szept. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
engem inkább az minősít, hogy máshova nem vesznek fel :D
2016. szept. 1. 18:41
 19/21 anonim ***** válasza:

"Ez egy kis cég (régen 700 fős állami vállalat volt), privatizációkor zsebrette a mostani tulajdonos, és azóta szépen leépitette."


Tehát szimplán bűnöző. Én lelépnék onnan, persze előtte keresnék máshol egy melót. Az ilyen bűnözőknek nem elég, hogy folyamat lopnak, de még gonoszak is másokkal. nem tudom mi az, ami ilyen cselekedetekre sarkalja, nem tudom mi történt vele, ami ezt váltotta ki belőle. Az ilyen társadalomellenes férgeket fel kéne akasztani. Vagy életfogytiglant adni neki, bár szerintem inkább az akasztást választaná, mint a halálig tartó szenvedést egy lyukban.

2016. szept. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#18


Miért? Ha mérnök vagy, akkor ugyan miért ne vennének föl máshova? Hiszen hiány van mérnökökből.

2016. szept. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!