Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire elterjedt dolog az,...

Mennyire elterjedt dolog az, hogy nem adnak nyugdíjat?

Figyelt kérdés
Állami cégeknél előfordul,hogy a nyugdíjba menés után még hónapokig nem adnak nyugdíjat,mivel a nyugdíj nem jár,hanem adható.Ez mennyire elterjedt?Én tudok 1-2 esetről.Nektek van ezzel kapcsolatban valami tapasztalatotok?

2016. szept. 7. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről még nem is hallottam, ha valaki nyugdíjba megy, akkor lehet késik a nyugdíja 1-2 hónapot, de utána megkapja majd.
2016. szept. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én konkrétan olyan esetekről tudok,ahol eltelt több,mint fél év.
2016. szept. 7. 14:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A nyugdíjbiztosítónál dolgozom, de én nem hallottam ilyet. Sőt van előnyugdíj is, amíg kiszámolják a végleges nyugdíjat.
2016. szept. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha állami alkalmazott akkor szerintem nem kaphat nyugdíjat és bért is egyszerre.A nyugdíj kifizetést ilyen esetben szüneteltetni kell.Ha nem dolgozik tovább akkor természetesen kapja a nyugdíjat ha megfelelő szolgálatim idővel rendelkezik.Az előfordulhat ,hogy késni fog néhány hónapot,de visszamenőleg megkapja egy összegben.
2016. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az anyósomnak is késett a nyugdíjmegállapítás miatt a nyugdíja fél évet, de utána megkapta egyösszegben visszamenőleg a het hónapot.
2016. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. teljesen mindegy, honnan megy nyugdíjba valaki. Eleve meg kell szüntetnie a munkaviszonyát és utána kérheti a nyugdíjazását. Az ügyintézés miatt persze, bizonyos ideig nem kap pénzt. Viszont visszamenőleg meg fog kapni minden fillért.
2016. szept. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

@#3

Én erről az előnyugdíj dologról még nem hallottam.Így már más.Nekem csak annyit mondtak,hogy fél éve nyugdíjba ment valaki,de még nem kapott nyugdíjat.

2016. szept. 7. 15:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nyugdíjba ment, csak utána elhelyezkedett valahol. És akkor ugye a kettőt egyszerre nem kapja meg (mert állami alkalmazott). Gondolom. De szerintem te is érdeklődd meg tőle ezeket.
2016. szept. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 15:11

Ott csak annyi lehet a fél évnek az oka, hogy valami hibádzik a nyugdíj megállapításánál.

2016. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dudok Andrásné ***** válasza:
Olyan nincs hogy valaki nem kap nyugdijat, mert itt vagy ott dolgozik!! Nem a munkáltatotol függ! Persze tolodhat a kifizetés, ha vannak potolandó papirok, ami miatt tolodik a kifizetés,de utolag egyben kifizetésre kerül.Azért kell egy honappal előbb beadni, mert 30 nap az ügyintézés.Én is beadtam szept.9 én és dec. ben kaptam meg a pénzt,mert pótlások kellettek, ami miatt csuszott a kifizetés!!
2016. szept. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!