Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetek egy ilyen munkahel...

Mit tehetek egy ilyen munkahelyen? Jobb ha nem szólok senkinek semmit, és inkább bezárkózok?

Figyelt kérdés

Nem egy csapatépítő tréningen vettünk már részt. Minden nap azt halljuk a vezetőktől, hogy mi egy csapat vagyunk. Stb. Ezt eleinte el is hittem naivan. Aztán történt egy-két eset, ami nem illett bele az "egy csapat vagyunk, segítsük egymást" képbe. De még ezeken túlléptem, gondolva, hogy emberek vagyunk, mindenkinek van rossz napja, és nem várhatjuk el senkitől, hogy mindig tökéletes legyen, hiszen ki az?

De ami 2 hete történt, az 180 fokos fordulatot hozott bennem.

Ugyanis annak voltam tanúja, ahogy egyik kollégám ahelyett, hogy egy ugyanolyan beosztottnak, mint amilyen ő maga és én is vagyok, szólt volna, hogy figyeljen jobban oda egy bizonyos dologra, ő szó szerint közvetlenül a felettesünknek beköpte. Délután már a beköpött kollégánknak a vezetőnél volt jelenése.

Ez szerintem spicliség, és teljesen szembe megy az "egy csapat vagyunk, segítsük egymást" szellemiséggel.

Ha én vettem volna hamarabb észre a hibát, a kollégámnak szóltam volna, jóakarattal figyelmeztetve. De a másik kollégám meg azonnal beköpte.

Miért jó ez az embernek, hogy így kitoljon a másikkal?

Persze a vezetőségnek ez jó, mert így a beosztottak között van "emberük". Csak ezek után már teljesen hiteltelen lett az a csapatmunkás duma.

De mai napig nem tudtam napi rendre térni az előttem lezajló történés felett.


Azért nem tudom, mit tegyek, mert ahogy akkor beköpte azt a kollégámat, lehet, holnap én leszek soron. És nem kell hozzá nagy problémát okozni. És ki az, aki nem botlik meg egyszer sem?


2016. szept. 18. 20:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Még az is fontos, hogy a munkakör szellemi tevékenység, és nem tegnap kezdtem én sem dolgozni. Így nem arról van szó, hogy egy napja csöppentem volna bele a munka világába.


Továbbá most éppen nem ellenem irányult ez a spicliség, de ennek ellenére is legszívesebben pofán verném a beárulót.

2016. szept. 18. 20:24
 2/12 anonim ***** válasza:

Most naív leszek. Szoktatok a spiclivel beszélgetni? Szünetben, hazafelé, stb.? Emlegette az egy csapat vagyunk szlogent vagy a kollégádat, amikor elrontott vmit? Mert akkor naívan megkérdezhetnéd vagy mondhatnád, hogy Pista, igazán szólhattál volna Gézának, hogy ez meg az, szerintem van annyi esze, hogy megértette volna, hogy hibázott.


Szerinted erre mit válaszolt volna?

2016. szept. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Na, ezért nem szeretek én másokkal dolgozni. Valakinek biztos lesz ötlete, én tehetetlen vagyok és mindig is az voltam az ilyen görényekkel szemben, sajnos.

Ha nem tudsz jobbat, tanulj olyan területen, ahol nem kell másokkal dolgoznod vagy csak minimális létszámmal.

2016. szept. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2


Igen, ebédszünetben van, hogy váltunk vele egy-két szót. Attól függően, ki ki mellett ül éppen, hol jut hely.


Egyébként ez a spicli olyan, hogy osztja az észt, okoskodó, fontoskodó személy. Poénkodva csap oda a másik gyenge pontjára, így csak annak jön le az, hogy bántó, aki ismeri az előzményeket, háttereket is.


De ez a direkt beárulás még így is odab.tt nekem.


Hogy lehetne az ilyet megszívatni úgy, hogy ártatlan dolognak tűnjön? Soha nem gondoltam, hogy egyszer felteszem ezt a kérdést. De most nagyon messze ment.



#3

Munkahelyről van szó, nem tanulásról.

2016. szept. 18. 20:46
 5/12 anonim ***** válasza:
Én felmondanék.
2016. szept. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5 Sajnos nem vagyok olyan helyzetben, hogy felmondjak.

Amíg nem találnék új munkahelyet, mégis ki tartana el?

Sajnos nem olyan helyen élek, ahol nagyon ugrálhatnék munkahely tekintetében. Max. csöbörből vödörbe jutnék, annyi változással, hogy az új helyen "nulláról" kellene kezdenem.

De köszi az őszinte válaszodat! Ugyanis nekem is ez volt az első reflexből érkező gondolatom.

2016. szept. 18. 23:30
 7/12 anonim ***** válasza:
Munkahelyről írtam, ennek továbbgondolásaként meg tanulásról, azt is feltételes módban. Bonyolult lehetett értelmezni.
2016. szept. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szia


sajnos én is hasonló hasonló helyzetben vagy


Én ezt javaslom Neked:

-szépen csendben csináld a dolgod, ahogy tudod és közben keress másik munkahelyet

2016. szept. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tipikus magyar szokás. Dolgoztam hajón 3 magyar sráccal, rendesen szégyelltem őket. Nem azon voltak, hogy 3-an vannak magyarok, segítik egymást, összetartanak, hanem kitoltak mindig egymással, árulkodtak a felettük lévőknek, befújták egymást lépten-nyomon. Egy idő után már egy kukkot se szóltam magyarul, hogy ne tudják, hogy én is magyar vagyok, annyira szégyelltem a dolgot. Én az amerikai csapattal voltam, mi segítettük egymást, ha valamelyikünk lemaradt a munkájával és nekünk volt szabadidőnk, akkor mentünk és segítettünk neki, hogy utólérje magát és ne kapja a letolást, na a magyarok nem.
2016. szept. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az újabb válaszokat!

Érdekes, mert én ugyanazt a viselkedést akarom választani, mint amit a #9-es válasz írója említ. Igyekszem redukálni a kommunikációt, amennyire csak lehet.

2016. szept. 19. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!