Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetek egy ilyen munkahel...

Mit tehetek egy ilyen munkahelyen? Jobb ha nem szólok senkinek semmit, és inkább bezárkózok?

Figyelt kérdés

Nem egy csapatépítő tréningen vettünk már részt. Minden nap azt halljuk a vezetőktől, hogy mi egy csapat vagyunk. Stb. Ezt eleinte el is hittem naivan. Aztán történt egy-két eset, ami nem illett bele az "egy csapat vagyunk, segítsük egymást" képbe. De még ezeken túlléptem, gondolva, hogy emberek vagyunk, mindenkinek van rossz napja, és nem várhatjuk el senkitől, hogy mindig tökéletes legyen, hiszen ki az?

De ami 2 hete történt, az 180 fokos fordulatot hozott bennem.

Ugyanis annak voltam tanúja, ahogy egyik kollégám ahelyett, hogy egy ugyanolyan beosztottnak, mint amilyen ő maga és én is vagyok, szólt volna, hogy figyeljen jobban oda egy bizonyos dologra, ő szó szerint közvetlenül a felettesünknek beköpte. Délután már a beköpött kollégánknak a vezetőnél volt jelenése.

Ez szerintem spicliség, és teljesen szembe megy az "egy csapat vagyunk, segítsük egymást" szellemiséggel.

Ha én vettem volna hamarabb észre a hibát, a kollégámnak szóltam volna, jóakarattal figyelmeztetve. De a másik kollégám meg azonnal beköpte.

Miért jó ez az embernek, hogy így kitoljon a másikkal?

Persze a vezetőségnek ez jó, mert így a beosztottak között van "emberük". Csak ezek után már teljesen hiteltelen lett az a csapatmunkás duma.

De mai napig nem tudtam napi rendre térni az előttem lezajló történés felett.


Azért nem tudom, mit tegyek, mert ahogy akkor beköpte azt a kollégámat, lehet, holnap én leszek soron. És nem kell hozzá nagy problémát okozni. És ki az, aki nem botlik meg egyszer sem?


2016. szept. 18. 20:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én amondó vagyok, hogyha valaki szemét, akkor legyen az. Te is pont azt mondtad, hogy emberek vagyunk, ki az aki nem botlik meg sosem?

Hibázott, az az idióta köpött, kész. Ha engem szembesítenének a hibáimmal (és szembesítenek is sokszor), akkor beismerem, hogy hibáztam, szánom bánom és elmondom, hogy legközelebb erre jobban figyelek, ennyi. Ha emiatt egy főnök köcsögösködik, akkor kapja be. Ha hátránya származott belőle valakinek, akkor sem tudom visszacsinálni, de elviselem, hogy 1-2 hétig a fejemhez van vágva. Sz*rul esik, de ami igaz az igaz, elcs*sztem, nem mutogatok másra.


Nyilván megvan a véleményem erről a mentalitásról, de előbb-utóbb ő is hibázik és ilyenkor könyörtelenül a pofájába kérdezném, hogy rohanjak-e a főnökhöz jelenteni. :) Majd kijelentve, hogy ÉN NEM vagyok köcsög, jelezném neki, hogy itt hibázott és javítsa ki.

Sosem tudnám felvenni a spicli stílust, de igenis odaszúrnék, hagy érezze mennyire gáz amit művel.

Megjegyzem a spiclik egyedül maradnak. Lehet a főnök szíve csücske lesz, de a mindennapi munkahelyi közösség kirekeszti és ez szerintem elég bünti.


Semmiképpen ne érezd magad stressz alatt miatta.

2016. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Most már legalább tudod/tudjátok hányadán álltok vele.

Az ilyenekből lesz a főnök legnagyobb seggnyalója, simán valószínűnek tartom, hogy pont ezen oknál fogta köpte be nála, hogy kapja a simi simit.


Nem tudom, hogy pontosan milyen csapatotok van, van-e erősebb, határozott egyéniség, de én pl biztos, hogy szóltam volna neki, amikor nincs ott a főnök, hogy mi szükségét érezte ennek, hogyha szólhatott volna a kollégának is és nem rendszeres dologról van szó.

Aztán persze ebből is vagy veszi a lapot, vagy folytatja tovább a sunyiságot, de akkor ha van eszetek, akkor bizony a csapatszellem jegyében összefogtok és csúnyán szólva kirekesztitek.


Egyébként sajnálatos, hogy ha már a cég is beleöl a csapatépítésekbe, egy ilyen pondró elég ahhoz, hogy ezt az egész mézes mázas egy csapat vagyunk dolgot szétrombolja.

2016. szept. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!