Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek? Arra kért a...

Mit tegyek? Arra kért a főnököm, hogy rúgjam ki a legjobb barátomat.

Figyelt kérdés
Több mint 5 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, amit imádok. Tényleg ez a legjobb munkám eddig, a fizetés egész magas, a közösség jó, van lehetőség az előrelépére. Az egyik barátom nemrég nagyon nehéz helyzetbe került, mert elvesztette az állását, de szereztem neki munkát a cégnél, ami könnyen ment, mert a főnököm felesége az én feleségem nővére, így jóba vagyok vele, mondhatni barátok vagyunk. Viszont a legjobbhaverom akit felvettünk nem igazán vált be mint munkaerő. Mindenkit hatráltat és miatta buktunk egy fontos üzletet, a főnököm pedig engem kért meg, hogy rúgjam ki. Mondtam neki, hogy nem szívesen tenném meg, mégiscsak 20 éve a barátom, erre azt mondta, hogy ha nem teszem meg elfelejthetem az előléptetést. Ami nem engedhetek meg magamnak, mert kell a pénz mivel lassan jön a baba. Szerintetek is nagy szemétség lenne kirúgni a barátomat? Félek, hogy ez teljesen a padlóra küldené, ráadásul felmondási idő sincs mivel 3 hónap próbaidőre lett felvéve. Most pedig olyan rossz helyzetben van, hogy akár az utcára is kerülhet ha nem talál állást gyorsan. (Ami nem igen fog, mert ragaszkodik a szakmájához, de borzasztó benne.). Viszont ha én nem rúgom ki megteszi más, tehát így mindegy is. Szerintetek jobb ha egy barát küldi el? Meg felajanlanám, hogy segítek munkát keresni.

2016. szept. 20. 18:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Nem mindegy ki rúgja ki?

Vagy te, vagy nem te és még előléptetést is bukod.

Mi a kérdés? Hogy hogyan közöld vele?

Szavakkal.

2016. szept. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha te hoztad a céghez, akkor jogos, hoyg te küldd is el, ha nem dolgozik rendesen.
2016. szept. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#1 A kérdés az, hogy nem e szemétség? Persze tudom, hogy meg kell tennem, de nagyon rosszul érzem magam emiatt.
2016. szept. 20. 18:10
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem válaszd most külön a barátságot az üzlettől. Ha egy idegen lenne a haverod, aki nem vált be, ott tartanád még? Tudom, nem jó érzés, de én is segítettem már olyannak, akinek nem kellett volna, csak ez ott derült ki a cégnél (szerencsére őt nem nekem kellett kirúgnom, mert én nem voltam olyan pozícióban).

Ha tudsz, segíts a havernak, győzd meg, hogy ne ragaszkodjon a szakmához olyan görcsösen, mert nincs válogatási helyzetben.

Most nekem is váltanom kell, de más okból, teljesen felforgattak mindent a munkahelyemen, és adtak 3 hónapot mást keresni (megbízással azért még igényt tartanak a szakértelmemre, csak alkalmazottként nincs hely - a vezetőség szerint), viszont én sem ragaszkodom a szakmámhoz (pedig nagy nehezen végre valahol komolyan vettek, és szereztem némi tapasztalatot 4 év alatt, de sok szakmabeli helyre ez mégsem elég), fontosabb, hogy legyen munkám és jövedelmem, amiből megélek, a szakma másodlagos.

2016. szept. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#2 Igen, tényleg jogos, de tudom, hogy miként fog reagálni. Bárhonnan rúgták ki mindig tombolt, neki állt feljebb, most is amikor elbukta az üzletet, még ő volt dühös amikor számon kérték, pedig 5 millió forintot veszítettünk, ezzel az egy ügyféllel. Ami hosszútávon még több pénz, mert feltehetően mádkor is dolgozott volna velünk.
2016. szept. 20. 18:14
 6/15 A kérdező kommentje:
#4 Igazad van, ha nem barát lenne nem igazán viselne meg. A legjobb az lenne ha megértené, hogy szükség helyzetben nem szabad válogatni. Amúgy remélem rendeződik a helyzeted. :)
2016. szept. 20. 18:19
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem szemétség, mert gyakorlatilag nem te "rúgtad ki", hanem fentről jövő UTASÍTÁS. Te csupán a tényt közlöd vele, közvetítesz. Ezt így ahogy van, meg tudod mondani neki, ebben neked már nincs kezed, a lehetőséget adtad csak neki, a legjobb szándékkal, amikor idehoztad, de az nem a te döntésed, hogy a cég kit alkalmaz.

És mivel te hoztad ide, neked kell közölnöd a döntést erről. Emellé még felajánlod, hogy segítesz neki ugyanúgy ha bármi van. Nem hiszem, hogy egy 20 éves barátságban erre megsértődne valaki, az nagyon topa.

Nyilvánvaló, hogy benned segítő szándék volt, aminek köszönhetően bekerült valahova, ahol aztán rajtad kívülálló ok, hogy nem felelt meg.

2016. szept. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon xar helyzet, de kénytelen vagy megtenni.

Te vitted oda, ergo "kezeskedtél" érte.

Ha nem teszed meg, bukod a több pénzt.

Ha nem te küldöd el, akkor is ki lesz rúgva.

Szerintem mondd meg kerek perec, hogy nem vált be nálatok, és inkább tőled tudja meg, mint mástól. Ajánld fel a segítséget, csak régi cimborád! Próbálhatnád kicsit más szakma felé orientálni, ennyi idő alatt megismerhetted annyira, hogy tudd miben lenne jó. (keress neki tanfolyamot, munkát vagy valamit, legalább is segíts neki.)

2016. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakit beprotezsálsz valahova, azzal mintegy kezességet vállalsz érte. Ha nem válik be, te is buksz, ha másképp nem, erkölcsileg mindenképpen. A főnököd is ember, az ő agya is ugyanúgy működik, mint mindenki másé; ha húsz nagyon jó munkaerőt hozol a céghez, örül, mint majom a farkának, hogy ő (!) milyen fäsza kollégákhoz jutott. De ha csak egyetlen rosszat hozol, az rögtön a te (!) sarad lesz. Ezt meg kell értenie a barátodnak is, mint ahogy azt is, hogy ezt a munkahelyet láthatóan nem neki találták ki, és az életeben nem fog betanulni.
2016. szept. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Azzal te mindent megtettél, hogy lehetőséghez juttattad, arról nem te tehetsz, hogy nem tudott élni vele. Szerintem nyugodtan megmondhatod, hogy a főnök azt mondta, hogy nem vált be, nincs mit tenni.
2016. szept. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!