Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben a lehetetlen helyzetben...

Ebben a lehetetlen helyzetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szoftverfejlesztő vagyok, egy kis csapatocskát kell koordináljak. Az az igazság, hogy nincs ebben tapasztalatom de a főnököm szerint valahol el kell kezdeni amivel én tökéletesen egyetértek.

A csapatomban azonban van egy lány aki folyton parancsolgat és ossza ki mindenkinek a feladatokat. Arról pedig nem is beszélve, hogy mindennek úgy kell történnie ahogy ő szeretné. Ez természetesen számomra nem kóser de ha szólok valamit akkor csupán veszekedés a vége ami nem profizmusra utal, ha pedig békén hagyom akkor mindenki hülyének néz mert hát hagyom, hogy más irányítson. Egyszerűen már utálom a közös értekezleteket. A főnöknek nem szólhatok, mert az nem megoldás...úgy érzem, hogy kéne tudjam kezelni a helyzetet de mégsem. Már oda jutottam, hogy elkezdtem más munkahely után nézni. Három éve vagyok ennél a cégnél és még senkivel sem kellett veszekedjek errefel pedig 2 hónap alatt kikészít ez a kolléganő.


2016. szept. 20. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ne tedd azt, amit mondd, és a többieknek is teljesen nyugodtam jelentsd ki, hogy te vagy a koordinátor, rád hallgassanak.
2016. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vagy beszélgess el vele négyszemközt. Az ilyen kollégákat sajnos nehéz kezelni, mert vannak ilyen önjelölt kisfőnökök. Muszáj szerintem kijelölni a határait, ameddig elmehet, különben tényleg szétveri a munkát, és aláássa a tekintélyedet a többiek előtt.
2016. szept. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az irányító te vagy , a csoport előtt kijelented : akinek ez nem tetszik és ellenáll akkor hagyja el a stábot .
2016. szept. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ne sértődj meg de lehet nem vagy vezető típus de az a nő ellenben az. De az is lehet hogy az a nő még rá is játszik mert könnyen meglehet hogy ő akarta a pozíciódat. Ebből nem fog sok jó kisülni.
2016. szept. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tedd magadévá. Akkor majd tudja hol a helye. Térdelve a lábaidnál.
2016. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én szeretem a demokráciát ezért kerültem eddig az ilyen kijelentéseket, hogy "én vagyok a főnök és itt az lesz amit én akarok".

Talán nem vagyok vezető típus de az ő csapatjában sem szeretnék dolgozni. Ő csak a feladat elosztását szereti, szakmai szempontból lenne még mit bepótolnia. Amúgy pont ez a gondom, nem nyitott személyiségű, csupán azt csinál amit tud (és az nem túl sok)...ami egy programozónál hátrány. Vita közben nem jön konkrét, logikus érvekkel és hát ezek nélkül nehéz közös nevezőre jútni. Erős jelleme ellenére nagyon hamar megsértődik. A legrosszabb, hogy nagyon manipulatív és a hátamnál a többi kollégát is uszítja ellenem.

Magamévá nem tenném soha, csúnya mint a bánat.

2016. szept. 20. 22:37
 7/12 anonim ***** válasza:

Itt az ideje, hogy vezető légy!

Mond meg neki négyszemközt, hogy Te vagy a főnök, és nem Ő!

Egyébként ismerem ezt a fajtát, szakmai tudását ezzel a stílussal kompenzálja.

Ki akar készíteni, hogy a helyedbe léphessen. Ne hagyd magad. Végső megoldásként megmondod a főnöknek, hogy a viselkedése ellehetetleníti az együttműködést, és el akarod küldeni.

2016. szept. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Valamiben direkt adj utasítást az ellenkezőjére, mint amit ő parancsolgatott. Az aláássa a tekintélyét a többiek előtt.
2016. szept. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én nem hívnám négyszemközti beszélgetésre. Azt, hogy te vagy a főnök nem abból kell észrevennie, hogy félrehívod és szépen megkéred, hogy legyen kedves jófej lenni.

Szerintem ezzel csak a saját tehetetlenségedet bizonyítanád felé.

Esetleg a főnöködtől kérhetsz tanácsot, hogy ő mit javasol, hogyan kezeld ezt a helyzetet. Elmondod neki, hogy sorry, de ebben még nincs tapasztalatod és nem szeretnéd ha a munka rovására menne.

2016. szept. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A csapattársai is panaszkodnak, hogy mindenkinek dirigál meg állandóan veszekedik.
2016. szept. 21. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!