Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennétek dolgozni olyan...

Mennétek dolgozni olyan helyre ahol idén 9 hónap alatt már 8 ember ült a helyeteken? És mind felmondott?

Figyelt kérdés

Olyan helyre vennének fel (kvalifikált szellemi munka) ahol előttem csak idén már 8 an dolgoztak és mondtak fel. Durván 1 hónapot volt hajlandó ott tölteni 8 elődöm fejenként. Egyiket se elküldték mind maga jött el.

Mivel ez nem épp egy mosogatói munka így felmerül a kérdés mi az oka ennek a nagyon gyors távozásnak, mert biztosan nem ok nélküli ennyi ember esetében.

És vajon ha én odamegyek vajon 1 hónap múlva én is sikítva menekülök majd?

Mert az az ok akkor is ott lesz ha én odamegyek?

(A z ok egyébként állítólag nem a pénz nem a munka hanem a főnök a vezetőség dilettáns és mocskos magatartása)


2016. szept. 27. 08:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

jaj, nem kell itt vérre menni.

Az ember mindig kihall dolgokat, a saját vélt sérelmei miatt, de itt most nem volt a kérdező pejoratív.


Az jó dolog, hogy elmosogatsz Londonban, nincs ezzel semmi gond. A kérdező arra gondolt, hogy van akinek ez nem elég, mert mondjuk ambiciózus és szeretne a szakmájában fejlődni( mert a mosogatáshoz pl nem kell).

A vendéglátásban pedig tény, hogy nagy a fluktuáció. Erre vonatkozott az a mondat: Nem értette, hogy egy nem olyan pozíció, mint pl mosogató/pincér/szakács tökmindegy, ahol jellemző, hogy nagyobba forgás, miért hagy ott valaki kb havonta.


Ennyi volt a mondatban és nem több. Én sem nézem le azt aki, takarít, vagy mosogat. De a legtöbb embernek ez nem életcélja, hanem csak ideiglenes megoldás, vagy kényszer.

Nincs abba semmi gond, ha elvagy vele, nem tart senki kevesebbre. Én azt mondom mindenki csinálja azt, amit szeretne vagy amiben jól érzi magát. De akkor ne ugorjunk egyből a másiknak.


Én is dolgoztam olyan munkakörben, ahol nagy a fluktuáció, és más még azt is lenézte, de én pl szerettem csinálni, és az is tény, hogy nem sokan tudják pedig jól csinálni.

Nem kell kihegyezettnek lenni mindenre, hogy az beszólás, felesleges.

2016. szept. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Akinek nem inge.... a mondatomban a világon semmi sértő nem volt az hogy a kérdező szerint őt lenéztem azt jelzi hogy maga is lenézi a saját melóját.

Ő maga is egy szarnak tartja amit csinál.


De ezzel sincs gond van tanár ismerősöm aki osztrákoknál takarít más után a szart pucolja jó pénzért de meg is mondja szar meló aljameló de jól fizet.

2016. szept. 27. 17:36
 23/30 anonim ***** válasza:

Szerintem jó eséllyel olyan munka amivel otthonról is foglalkoznod kell, ahogy előttem megfogalmazták éjjel-nappal ott kell lenned.

Ha nem kapsz céges telefont akkor jó eséllyel nem ilyen.


De ha már úgy mész oda hogy a legrosszabbra számítassz, akkor már előnyben van és nem fogsz csalódni. A legrosszabbhoz képest minden csak jobb lehet. Illetve tényleg beveszed a leszrom tablettát és kész.


Ha jó munka lenne, jó fizetéssel és jó pozícióval akkor elvállalnám, max 1 évig kibírod és utána máris jobb melókat tudsz nézni.


De ha van más választásod is, ha válogathatsz az ajánlatok közül akkor fontold meg jól.

2016. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

"Illetve tényleg beveszed a leszrom tablettát és kész. "


Ha ilyen egyszerű lenne nem menekült volna innen 1 ember/hó.

2016. szept. 29. 08:35
 25/30 anonim ***** válasza:

Szép dolog, ha valaki szereti a kihívásokat, de nem gondolom, hogy valakinek fejjel kéne rohannia a sz.rba.

Ha már tudja valaki hogy valami szar, nem kéne belemenni, hogy "na majd én".

Van az életben épp elég sza.r dolog, nekem most volt szerencsém egy ilyenhez, per pill a munkaügyi per lobog kilátásban a féreg főnök miatt( nem az első nála), aki idegeimet is kicsinálta már. Kinek kell ez? Hidd el hogy nem véletlenül ment el annyi ember, én örülnék, ha valaki ezeket a plusz köröket megspórolta volna nekem.

2016. szept. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Pedig lehetséges, az én munkahelyemen 5 év után szúrtak ki velem egy eszméletlen gerinctelen módon, a saját fönökeim hazudtak a szemembe hónapokon keresztül miközben tudták mire készülnek. Először próbáltam őszintén állni a dologhoz és megbeszélni a főnökömmel a problémám, úgy tűnt megérti de aztán hirtelen elvontám a beígért fizuemelésem, idén csak én nem kaptam bónuszt és még sorolhatnám, szóval egyértelműen tudomásomra adták, hogy csak nekem lesz rosszabb ha kinyitom a szám. Sokáig a padlón voltam, csak hát kell a pénz ez van. Több száz helyre jelentkeztem már az elmúlt egy évben, eddig még sikertelenül, úgyhogy elmenni nem tudok egyenlőre. Viszont tényleg kifejlesztettem a leszrom hozzáállást, bejövök, leülök, megcsinálom a dolgom aztán felállok, hazamegyek. Mosolyogni vagy nevetni vagy csak kötetlenül beszélgetni egy kollégával...áá itt ilyen nincs. De működik és ma már gond nélkül bólogatok az újabb és újabb hazugságokhoz amivel előállnak. Aki egyszer hátbatámadott abban már nem lehet bízni. De ez munka és üzlet, sokat tanultam belőle.

Szóval igen, a legvacakabb munkát is el lehet viselni, akár évekig, ha kell a pénz vagy jó a pozíció megnevezése. Ha van más választásod akkor tedd azt, de ha nincs akkor ezt is el lehet viselni, csak akarat kérdése.

2016. szept. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Előző:

Azt ne felejtsd el, hogy mindig van rosszabb.

Amit te leírtál, az az én helyzetemhez képest álom munkahely.

Nálam nem csak annyi volt a baj, hogy nem kapom meg a beígért fizuemelést, meg megvonják tőlem a bónuszokat. persze ez sem szép dolog, és jogosan kelt rossz szájízt.

Az én főnököm egyenesen folyamatos nyomás alatt tartott, a nyakamra járt, volt, hogy úgy beszélt velem, mint aki nem ért semmihez. Mindezt úgy, hogy ő az inkompetens, és nem ért az adott dologhoz. Volt olyan pl, hogy egy helyzet megoldására volt "A" elképzelése. A megoldás szakember szerintem sem 'A", hanem "B" volt, arra kellene költeni.

Ezt meg is beszéltem vele, most azonnal csináljuk is meg így, jó, azt mondta. Elintéztem, visszahívtam, majd mint aki nem is velem beszélt, gondolt egyet, hogy én mit csinálok, és őt nem érdekli, ezt levonja és fenyegetett stb... Nézek hogy WTF??? Mondom jó, most beszéltünk 5 perce, akkor visszacsinálom.

Volt más is, akitől vont már le a saját figyelmetlensége miatt, és most nem 10-20 ezer Ft-ról beszélek...

ÉS a folyamatos stresszelés, számonkérés, mit gondolok egy napból ennyit lehet kihozni? Elkezdesz egy mondatot belevág, ok nélkül, baszogat stbstb. Napi gyomorgörcs, mikor mi baja lesz..

JA és a legjobb, hogy előszeretettel él vissza a hatalmával, nálam most bejátszotta, miután a pénzem nem kaptam meg mai napig, és már keményebb hangvétellel kértem, hogy számoljunk el, még engem akar feljelenteni, meg jogászkodik..


Mondom, van szar hely, meg még szarabb hely.

Az előzőm is szar volt, idióta főnökkel, terrorizáló főnökkel, de azt én is elviseltem volna még, mert tökéletesen tudtam az ok nélküli csesztetéseket ignorálni, jól végeztem a munkámat, az is sokszor ész nélkül ha úgy volt kedve belekötött bármibe. Szóval nem ez az első szar helyem, volt már szerencsém szar főnökhöz, de hidd el, megvannak a szintek a lelki terrorban, hatalommal való visszaélésben, és az ostobaság terén is...

Ez meg más helyzet. Mint mondtam, mindig van rosszabb.

2016. szept. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

"e ha nincs akkor ezt is el lehet viselni, csak akarat kérdése."


Na de épp ez a nyitja!!!


Sok mindent el LEHET viselni, a kínzást éhezést is (ld koncentrációs táborok vagy fakírok stb) na de: MI A FRANCNAK kéne elviselni?


Ez az igazi kérdés.

Minek!

2016. szept. 29. 11:41
 29/30 anonim ***** válasza:

Ne rendezzünk 'kinen van szarabb munkahelye versenyt' mert nem ez a cél. :-) Senkinek nem kívánok vacak munkahelyet mert felesleges stressz az életben értelmetlen dolgokért. És a főnökök ritka esetben jó főnökök.


A kérdés, van e más választásod? Ha már évek óta nem találsz munkát és ennek a pozíciónak jó a megnevezése jó fizetésért, akkor el lehet viselni. Mint a kínzást. Nem örökké de addig amíg találsz jobbat addig el lehet. De ha van bőven megtakarításotok és az időt a családodra tudod hasznosan fordítani, akkor lehet megéri visszautasítani.

2016. szept. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Ez most kerdes akart lenni, vagy csak karogas?


Mert szerintem inkabb az utobbi.


Nem kell a "mocsok" fonoknek dolgozni akkor, ha nem tetszik. Ennyi. Keress mast.

2016. okt. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!