Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munka vagy iskola? Melyik a jobb?

Munka vagy iskola? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok és azon gondolkodtam hogy melyik a jobb ...Szeretnék még menni egyetemre szóval nem a Tesco-s árupakolásos munkára gondolok csak arra hogy szerintem jobb dolgozni mint az iskolába járni .Szerintetek ?
2016. szept. 28. 07:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%
Hülyeség. Ennyi. De erre csak 10 év múlva fogsz rájönni, és akkor már késő lesz.
2016. szept. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
A munkában annyi a jó, hogy a saját pénzed költöd el és nem kell kéregetni folyton. Egyébként szerintem a legobb munka mellett iskolába járni. Egyetemen is kivitelezhető ha levelezős vagy. Én így csináltam. Kicsit sok, de a változatosság jót tesz. Nem fásulok bele a munkába és ér többféle inger.
2016. szept. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
Pedig ha azt akarod hogy egyetemre legyen pénzed akkor lehet a Tescoban kell dolgoznod. Persze ha anyuci és apuci fizet mindent...az más.
2016. szept. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%

Iskola.

Érettségivel mehetsz a gyárba meg közmunkásnak, végzettséggel talán nem, ha jó szakmát választottál.

2016. szept. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Mindegyik jó, mindegyik ugyanolyan fontos, és értelmes dolog, ha tényleg igyekszik az ember jól csinálni, amit csinál.

Szerintem tök jó, hogy 11.-es korodban felmerül ez benned, mert így ha majd a továbbtanulásról lesz szó, nem fogsz annyira stresszelni, hanem tudni fogod, hogy akkor sincs különösebben semmi, ha nem vesznek fel egyből, legalább kipróbálhatod, hogy milyen dolgozni. 12 év tanulás után nagyon is jól fog esni 1-2 év munka, ha úgy alakul. De azért ha képes vagy rá, akkor jól teszed, ha továbbtanulsz. Viszont majd csak akkor, ha már tényleg tudod, hogy milyen vonalon. Csak azért, hogy egyetemre járj, ne vetesd fel magad bárhova. Akkor már inkább menj dolgozni.

2016. szept. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én jobban élvezem a melózást.
2016. szept. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"jobb dolgozni mint az iskolába járni"

nem ez a kettő, ami közül választani kell 18 éves korban.

Hanem, hogy dolgozni megyek ennyi tudással, ami most van, vagy valamilyen területen ELMÉLYÜLT, KITARTÓ tanulmányokat folytatok még (mert nagyon érdekel az a terület és SZERETEM, akár a segédmunka mellett is, ha máshogy nem megy), hogy abban majd később értelmesen és hatékonyan tudjak dolgozni.

2016. szept. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ. Én nem sokára végzek, és már várom. Ha jó munkahelyet találok, akkor biztosan jobb lesz, mint az egyetem, amit ki nem állhatok.
2016. szept. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Munka. Ha értelmes és szorgalmas is vagy, akkor van lehetőséged válogatni, hogy mivel akarsz foglalkozni, így azt teheted, amit szeretsz.

Ráadásul egy munkaközösségben (általában, persze van kivétel) általában értelmesebb, kevésbé bunkó emberek vannak, mint egy osztályközösségben.

2016. szept. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik válaszoló a hozzászólásodból úgy érzem te még nem hallottál ama csodálatos és lenyűgöző dologról amit úgy hívnak : államilag támogatott mivel tudom hogy nem hallottál róla ezért kifejteném : az állam bácsi fizeti a tanulásod és te csak azért fizetsz ha gyökér vagy és valamit nem tanulsz meg a sokadik pótvizsgára se ( nem tudom én se a pontos rendszert ha érdekel olvas utána ) . Nem egyetem mellet gondoltam hogy dolgozzak hanem utána egy rendes szakmával és a kérdés erre vonatkozott hogy rendes szakmával milyen elnézést mindenkitől ha nem fogalmaztam egyértelműen a hozásszólásokból úgy érzem hogy ez így van
2016. szept. 28. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!