Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem tesz semmit ebben a...

Miért nem tesz semmit ebben a helyzetben a cég?

Figyelt kérdés
Van egy 5 fős csoport, akinek a veztője egy vezetésre szerény véleményem szerint alkalmatlan személy. Ebből az 5 fős csoportból 4-en felmondtak, mert nem bírják őt elviselni tovább.Tehát egy ember maradt itt a régiek közül, aki szerintem fel fog mondani. Miért jó ez a cégnek, hogy egy osztályon, ami a cég elég jelentős osztálya (export osztályról van szó) ilyen hangulatot generálnak?

2016. szept. 28. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert az-az 1 lehet hogy megbízható és popsinyaló és ezzel a pozícióját kiérdemelten tölti be a vezetők szerint.
2016. szept. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1.lehetőség:

A cég pont azon van, hogy lecserélje a dolgozóit. Így, hogy a dolgozók maguktól mondanak fel a cégnek a lehető legjobb forgatókönyv. Emellett új embereket kap akik bizonyítani akarnak és akik nem nyalják még egymás seggét így biztosítva az igényesebb munkát és a cég előrejutását.


2.lehetőség: Kellett a hely a főnök fiának így ő lett a vezető. A többi meg aztán, hogy ki marad és ki lép le senkit nem érdekel. Ebben a munkaerőpiaci helyzetben hamar mennek a megüresedett helyekre újak. Majd ők elfogadják az új vezetőt mivel nem ismerik.

2016. szept. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akárhány cégnél voltam (multik), még sehol sem láttam, hogy a cégért dolgoznának az emberek. Mindig csak és kizárólag az egyéni érdek és ez alapján hozzák meg a vezetők beosztását is.

Mostani cégemnél (hatalmas multi) már 6 éve vagyok és nevetséges látni, mennyire önmaguknak ellentmondásos döntéseket hoznak. Nem viccelek 2 havonta átrendezik a szintet és ültetgetik az embereket, a bónuszokat szimpátia alapján döntik el, köze nincs a teljesítményhez, állandóan új cégpolitikát találnak ki mintha attól javulna a teljesítmény, folyamatosan veszteséges a cég, senkit nem érdekel csak a riportok meg ki-kivel van kapcsolatban. Mindenki elégedetlen, több felmérés is készült róla. Engem is nem egyszer átvágtak a palánkon, évekig depressziós voltam miatta. 1 éve próbálok váltani, eddig még nem találtam semmit, pedig magasan képzett vagyok. Szóval nem egyszerű. Én elmentem szülési szabadságra (pár hónap, nem évek) és amint elmentem két hétre rá a helyettesemet akik kiképeztem a munkámra kinevezték a főnökömmé, egyszemélyes manager aki egyedül nekem a főnököm, na ez milyen már. Ilyenen mint a Te eseted meg sem lepődöm, teljesen tipikus. Az lenne a nem tipikus ha a csoportból léptettek volna elő valakit...de az nem jellemző. Csak és kizárólag baromi jó kapcsolatokkal tudsz előrébb jutni a cégen belül, akárhogy is teljesítessz.


Ja és ez Svájc amiről beszélek.

2016. szept. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kérdés nem a multicégekről szól.
2016. szept. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!