Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó ez a mai politikai...

Miért jó ez a mai politikai helyzetben, hogy az emberek még 30 évesen sem tudnak szinte semmit sem elérni önerőből, szülői segítség nélkül?

Figyelt kérdés

Mindenütt ez van, dolgozni, dolgozni.De a minimálbér nettó 74 ezer ft ebben az évben.Munka van tényleg, vagy közmunka, vagy minimálbéres állás valamelyik kényszervállalkozónál.

Régen még adtak ezek is zsebbe a bejelentett bér mellé, de manapság kiszúrják az ember szemét egy 5000 ft-os étkezési utalvánnyal, mondván csak erre futja, válság volt, fejleszteni kell meg hasonló szövegekkel.

Persze nincs sehol állandó munkaerő.

Ahol élek, rendszeres probléma hogy ez a kis vállalkozói réteg alig talál munkást, van hogy a kocsmából szednek össze embereket, vagy a bolt előtt reggel, de már azok se nagyon akarnak dolgozni, ennyiért.

Hova jutott ez az ország?

Mi lesz így velünk 10 év múlva?

Tényleg érdemesebb lenne külföldre menni mosogatni?

Vagy bele kell törődni a magyar valóságba, hogy a lakosság nagy része minimálbéres lesz lassan, hitel nélkül még egy 20 Nm panelt sem fogsz tudni venni 40 évesen se, autó az már szinte luxus lesz.

Ez a magyar jövőkép?



#visszaarégiidőket
2016. júl. 4. 15:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

A trükk az, hogy ne maradj meg minimálbér szinten.

Tanulj ki egy szakmát.

2016. júl. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Szobafestő vagyok Ausztriában 250 ezret keresek!
2016. júl. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

"Szobafestő vagyok Ausztriában 250 ezret keresek!"


Te szegény...

Jól átvertek.

2016. júl. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mert? 50 ezret le kell adóznom,azért 250
2016. júl. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Jóval minimálbér alatt végzel nehéz munkát. Hogy trükközik ki hogy ne kelljen 1500-at fizetni? Mert gondolom nem heti 20 órában dolgoztatnak.

Egyébként ismerőseim Stubenmädchennek mentek ki nyelvet tanulni olyan 800-1000 euró nettóig, bejelntve.

2016. júl. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyöbkönt az 0sszeggel amit írsz, csak az a baj, hogy állandóra kint letelepedni nem valami sok, otthon jó lenne, de akkor meg elutazgatja az ember, ha nem a határ mellett lakik és nincs közel a munkahely.
2016. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
*egyébként
2016. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
48%

Amit írsz csak azokra igaz, akik nem akarnak dolgozni, és inkább ülnek a közértben 74e Ft-ért, minthogy jobb fizuért dolgozniuk is kelljen.


- 1 évig kerestünk embert, minimálbér sokszorosáért, de nem volt még csak jelentkező sem, nemhogy interjú, mert Budaörs, és mindenki csak Budapesten akar dolgozni


- 1 embert fél éve nagy nehezen felvettünk, aki 1,5 hónap munka után elment lábfájással táppénzre, és azóta nem is láttuk. Most se emberünk nincs, se pénzünk, mivel ugye őt fizetni kell, csak nem termeli meg... Időközben persze megházasodott.. na ennyire beteg!


- Utána egy fiatal srác jelentkezett, behívtuk, de nem jött be interjúra, vártunk, majd felhívtam, kinyomott


- Végül felvettünk egy érettségi nélküli fiatal lányt, minden tapasztalat nélkül, aki felmondott 3 hónap után, mert nyáron a barátaival kell fesztiválozni, nyaralni, szórakozni. De szeptembertől szívesen visszajön...


Nem az ország hibája az, hogy nettó 220e Ft-ért nem akarnak az emberek napi 8 órát dolgozni, hanem az embereké.


A lakás meg autó dologról pedig annyit, hogyha a mai fiatalok is elkezdenének 14 éves koruktól dolgozni, mint a mi szüleink, és a bulik meg az új iPhone helyett a pénzt félretennék, akkor nekik is lenne 25 éves korukra saját lakásuk. De ugye 24 éves korig senki sem dolgozik, mert csak iskola, egyetem, meg haverok. Így nehéz is lesz autót venni.


Én 18 évesen kezdtem el főállásban dolgozni, mellette jártam estin főiskolára, és a szüleimmel laktam. Nem költöttem semmire, mindent félretettem. Most 26 éves vagyok, és hitel nélkül van lakásom is és kocsim is.


A valóság nem az, hogy nincs munka... hanem hogy nincs ember aki akar dolgozni.

2016. júl. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem Ausztriában élek, Grazban dolgozom, aztán megyek haza minden nap.
2016. júl. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Teljesen igazad van. Bár budaörsöt ne hasonlítsuk össze más vidéki kisvárosokkal.

Én voltam budaörsi, meg előtte is olyan helyen laktam ahol bármely irányba max 30 km-t kellett elmennem, a legközelebbi iparos városig, de van ahol egyszerűen nincs semmi.


De aki a főváros közelében nem érvényesül, hát a saját szerencséjének a pogácsa...


Azt elárulod milyen területre kerestetek?

2016. júl. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!