Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rossz munkidő ellen mit lehet...

Rossz munkidő ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Amúgy a hely nem rossz, de a munkaidő egy része csapnivaló. Minden 2.szombaton délutános vagyok, este 10-ig. Aztán hétfőn 6-ra megint bent kell lennem. Nem, hogy rendesen ki sem pihenheti magát az ember de kb nem sok mindent tud megcsinálni. Sokaknak nem tetszik ez igy, nem vagyok az egyetlen. Ez miatt akarok egyrészt elmenni, de tetszik a hely nem tudom mit tegyek. Miattam csak úgysem változtatnak a munkaidőn, mindenki helyett lehet valakit találni, még úgy is hogy kiemelkedően teljesitettem eddig mindig. Találnak mást.
2016. okt. 2. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen neked miért kell szombaton dolgoznod? Legtöbb munkahelyen csak péntekig van munka, nagyon ritka ahol néha néha 1-1 szombatot be kell vállalni, persze vannak olyan munkahelyek ahol folyamatosan kell nyomni, de ott is biztosítanak azért 2 nap pihenő időt. Én dolgoztam 12 órásba úgy hogy 1 napot melóztam és 1 napot otthon voltam. Legtöbb helyen 2 nap meló 2 nap pihenő a megszokott. Bár nálam többnyire úgy működött hogy amikor nem volt úgy ember akkor 3 napot dolgoztam megállás nélkül de 8 órába kellett bent lennem, viszont nekem is elég rendesen felborította a napjaimat mert volt olyan amikor 3 napon át 12 óráztam, csak aludni jártam haza, és utána igaz 2 nap pihenőt kaptam plusz amikor mennem kellett volna akkor 8 órára raktak be de délelőtt 10 től 18 ig. Ez sem volt jobb, idővel megszoktam és úgy már jó volt, de akkor átszervezések miatt átraktak 8 órás műszakba ami azt jelentette hogy 4 nap 8 óra és 1 nap pihenő majd megint 4 nap meló, esetleg 5 és 1 nap pihenő plusz külön pihenő amit 3 hónapos munkaidő kereten belül ki kellett venni amire szabad kezünk volt. Persze mindig a főnököm döntötte el mikor vegyem kis, és hiába próbálta úgy csinálni hogy jó legyen, de nem volt jó. Én berágtam és otthagytam, találtam jó munkát úgy hogy hétfő-péntek meló szombat vasárnap pihi. Havi 1 szombatot vállalni kellett ami nagytakarítás volt külön segítség a takarító brigádnak, ha meg nem is takarítás akkor raktári munka. Ezeket szerettem de ott sokszor többet dolgoztam mint normál műszakon belül. Idő után rájöttem hogy még így is jobb a helyzetem mert a legtöbb ember szombaton sőt vasárnap is nyomja. A barátnőm eladó ő összevissza jár, és túléli pedig nem keresi betegre magát, de ő hajt is ezerrel. Mindent meg lehet szokni persze azért bizonyos kereteken belül.
2016. okt. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1!Te hol élsz?Már minden gyárban kötelező a szombat,ha nem mész be,kirugnak.
2016. okt. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nálunk most álltak át 2 műszakól 3 műszakra, emellé minden szombat kötelező túlóra.


Nevetséges!

2016. okt. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!