Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ki fognak rúgni...

Szerintetek ki fognak rúgni 2-3 év után?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, eddig csak rövidebb távú munkahelyeim voltak, de pár hónapja elhelyezkedtem egy cégnél, ahol nagyon jól érzem magam, érdekes a munka, úgy érzem, elégedettek velem. A fizetés is jó, tényleg az első munkahelyemen, ahol egyelőre mindennel elégedett vagyok.


Viszont a cégen belül én dolgozom egyedül hasonló munkakörben, erre a munkára egy ember kell, a többiek más jellegű tevékenységgel foglalkoznak. Úgy képzeljétek el, mint pl. egy iskolában a rendszergazda - egy ember kell a munkára, de több nem.


Nekem mindig úgy mondták eddig, hogy az előző ember, aki ezt a munkakört belöltötte, "elment", szóval én azt feltételeztem hogy elhagyta a céget, ezért kellett helyette valaki más. De most megtudtam 4 hónap után, hogy valójában kisbabája lett, ezért nem dolgozik most.


És akkor hirtelen szöget ütött a fejembe: lehet hogy én csak arra az időre kellek, amíg ő otthon van a gyerekkel? Ha bölcsibe adja 2 évesen, sőt, akár 1 múlva, akkor engem elküldenek?


Az állásinterjún direkt rákérdeztek, hogy hosszú távra keresek-e munkát, és mikor mondtam, hogy igen, úgy tűnt, örülnek neki. És tényleg azt hittem, hogy pár rövidebb munka után ez lehet az első hely, ahol végre éveket maradhatok.


Amúgy a szerződésem határozatlan idejű és senki nem állította, hogy pár éven belül lépnem kell, mert visszajön az elődöm. Szerintetek mire számíthatok ilyen esetben? Lehet hogy az előző munkatárs jelezte, hogy nem jönne vissza, és ezért mégis hosszú távon számolnak velem? Vagy lehet hogy visszajön, és ketten csináljuk ezt a munkát tovább (ahhoz szerintem kevés a munka)? Vagy egyszer csak szólnak nekem, hogy ennyi volt?


2016. okt. 5. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem fognak kirúgni. Nem is úgy vettek fel. Örülj neki, hogy rendes helyet találtál, és megbecsülnek. És ne azon rágódjál, hogy mi lesz veled, a hazafelé a fejedre esik egy cserép...
2016. okt. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"a szerződésem határozatlan idejű" = nincs min aggódnod. Ha valakit helyettesítésre vesznek fel, azzal határozott idejű szerződést kötnek.
2016. okt. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha helyettesítésnek vesznek fel, akkor határozott idejű szerződést kötnek, így elküldhetnek annak lejártakor minden további nélkül.

Így valószínű nem fognak elküldeni ha beválsz, majd max valamelyikőtöknek keresnek még valami munkát.

2016. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!