Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit teszel/tennél ha a főnököd...

Mit teszel/tennél ha a főnököd olyan utasítást ad, amivel nem értesz egyet vagy nem látod értelmét?

Figyelt kérdés
És amikor rákérdezel, akkor csak annyit kapsz válaszul, hogy csináld.
2016. okt. 13. 19:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

ha nem törvénybe ütköző vagy emberéletet veszélyeztető, akkor nem mindegy?


amúgy normális főnököm van, elég ritkán kér valamit, mert el tudom látni egyedül is a munkám, nem kell útmutató :D

2016. okt. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
megcsinalom. O a fonok, en a beosztott.
2016. okt. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbáltam elmagyarázni neki, miért is nincs értelme/miért nem lesz úgy jó. Nem tudtam meggyőzni. Aztán utánanéztem, átgondoltam, lehet-e vmi bajom belőle, ha úgy teszek, ahogy utasított. Mikor csak simán hülyeséget adott ki feladatba, akkor nyeltem egy nagyot, és megcsináltam. De volt olyan is, hogy állásfoglalást kértem felsőbb szervtől, kinyomtattam, melléraktam egy nyilatkozatot, hogy felsőbb utasításra cselekszem, és nem vállalom a felelősséget, ha gáz van. Különösebben nem hatotta meg, de olyan jól esett a képébe tolni.
2016. okt. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

nem azért vagyok a cégnél, hogy gondolkodjak. Ezért nem fizetnek eleget!


úgy járnék el, ahogy az első válaszoló írja!

2016. okt. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha nem ütközik törvénybe, és nincs mit tenni, akkor megcsinálom, ő a főnök.


Mesélek egy esetet. Nagy projektbe kezdtünk több részleggel közösen, a főnökömmel kitaláltunk valamit, amivel könnyíthettünk volna mindannyiunk munkáján, az egyik részleg vezetője megvétózta az ötletet, és mivel nagyobb a szava az én főnökömnél, rá kellett hagyni. Bár jeleztem a főnökömnek, hogy ebből lehetnek gondok, azt mondta, hogy tudja, de neki is meg van kötve a keze.

2016. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Ahogyan mondták, ha nem törvénytelen, akkor megcsinálnám. Ha úgy gondolnám, hogy az, akkor kérném írásban az utasítást.
2016. okt. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Sokáig visszadumáltam neki, de tök fölöslegesen. Már belefásultam a dologba...
2016. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Akkor csináld :) Nem tartozik a főnököd indoklással neked.
2016. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltató és a munkavállaló között fölé- és alárendeltségi viszony létesül a munkaviszonyban. Ha előbbi sérül, utóbbi fenntarthatósága válik kétségessé.

Tehát a munkaviszony alapját képezi a munkahelyi vezető utasításának végrehajtása, ha az nem sért törvényt (jogszabályt etc). Ha sért, a végrehajtás megtagadható és felsőbb vezető vagy szerv felé jelenthető, és bár a Mt. a munkavállalót védi ilyen esetben (is), ennek egyenes következménye valószínű valamilyen fegyelmi szankció vagy a munkaviszony megszűnése lesz.


Magyarra fordítva: nem gondolkozunk, csináljuk.

2016. okt. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

sajnos én gondolkodom


nem olyan dologról van szó, ami törvénybeütköző, csak nincs értelme megcsinálni, mert nem lesz belőle bevétel

közben az a feladat amiből lenne bevétel áll

2016. okt. 13. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!