Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csináltam egy butaságot és...

Savannah70 kérdése:

Csináltam egy butaságot és nem tudom hogy másszak ki belőle. Hátha van ötletetek. Egy bő hónapig olyan helyen laktam ahonnan nem tudtam bejárni dolgozni. Többit lsd. Lent. Segitenétek?

Figyelt kérdés
A munkahelyen azt mondtam hogy eltört a kezem (egy orvos ismerős kamu gipszet is feltett). Most mikor visszamennék dolgozni, elküldenek üzemorvoshoz, aki viszont látni szeretné az ambuláns lapot. Ilyenem viszont nincs. Hogy mászhatnék ebből a nagy slamasztikából? Az illető dokit nem szeretném bajba keverni. Mit tanácsolnátok?

2016. okt. 14. 15:09
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

Nem jelensz meg az üzemorvosnál. Aztán elmarasztalnak. Aztán megint nem jelensz meg. Aztán megint. ... Mi a legrosszabb? Ők mondanak fel, esetleg azonnali hatállyal. A lényeg, hogy a táppénzcsalást elkerüld és a dokit ne mártsd be. Vagy a munkát sem veszed fel, vagy néhány napot igazolatlanul távol maradsz. Már ez is elég ok, hogy ők mondjanak fel.

Az igazán nagy slamasztikában, ha az ember tényleg nem tud okosat tenni, a legjobb, ha semmit nem tesz.

2016. okt. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

Mégis milyen ötletünk lehetne? Már leírtuk az összes lehetőségedet, ezt nem fogod tudni megúszni sehogy se. Sőt az orvos barátod se tud már olyan papírt adni neked, hogy hiteles legyen.

És ha kiderül, akkor fizetheted a tárgyalás díját, a bírságot is(hacsak nem börötönznek be)

2016. okt. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
11es, a táppénzcsalást nem tudja elkerülni, mivel már megtette. És hidd el, gyanús lesz, ha nem jelenik meg állandóan az üzemorvosnál, és utána kérdeznek a kórházban...
2016. okt. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Táppénzcsalást hogy követtem el, amikor sehova nem adtam le táppénzes papírt? Valahogy akkor el kell érnem hogy azonnali hatályal felmondjanak. De hogyan?
2016. okt. 14. 15:46
 15/36 anonim ***** válasza:
Miért akkor nem táppénzen voltál egy hónapig a kamu törött kezeddel? Nem táppénzt kaptál? Mert ha de, akkor bizony táppénzcsalás....
2016. okt. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Nem kaptam táppénzt, csak itthon voltam. Táppénzes papírom sem volt. Később tudtam meg hogy amit kaptam a kórházból papírt azzal kellett volna a körzetihez menni és az adott volna táppénzes papírt. Szóval nem adtam le ilyet sehol még a körzetinél sincs nyoma.
2016. okt. 14. 15:51
 17/36 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, nem tudod igazolni a távolléted. Nyilván fizetést nem kaptál erre az időre. Ha mégis, ezt visszakérhetik. Igazolatlan távollét fegyelmicel és azonnali hatályú felmondással jár. Én még a felmondásomat is tértivevényes levélbe kaptam meg, annyira nem jártam be.

Most érted, ha nem jelensz meg, mit csinálnak? Rendőrt küldenek rád, hogy elcipeljen a munkahelyre? :)

2016. okt. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Én ezt nagyon nem értem. Csak otthon voltál egy hónapig, nem kerestek a melóhelyről hogy hol vagy? Nálunk alapból az az első, hogy ha beteg vagy, akkor háziorvos, elkezdeni a táppénzt, addig nem vesznek ki az állományból se...
2016. okt. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Igen, végülis fizetés nélkül voltam otthon. A munkahelyemnek jeleztem hogy eltört a kezem és otthon vagyok, várták hogy beküldjem a táppénzes papírt. Amit nem tudtam. Azzal magyaráztam ki hogy nem tudtam hogy azzal a papírral amit a kórházban adtak a körzetinél kell jelentkezni táppénzre. Erre elküldenek jövő kedden üzemorvoshoz és írták hogy vigyem az ambuláns lapot és mindent ezzel kapcsolatban. Szóval jó nagy szivacs. De táppénzcsalás nem történt.
2016. okt. 14. 16:37
 20/36 anonim ***** válasza:
Én semmit nem tennék. Legfeljebb mail a főnöknek, hogy nincs táppénzes papír, visszamenőleg nem adnak (egyébként tényleg nem). De nem tudsz bemenni, beteg vagy, esetleg hétfőtől tényleg táppénzre mész. Ők aztán eldönthetik, hogy igazolt nemfizetett vagy igazolatlan. Utóbbi azonnali hatályú felmondás és postázzák. Alá írni akkor kell bármit, ha le kell számolnod pl céges mobillal, stb.
2016. okt. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!