Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fegyelmi az utolsó munkanapon-...

Fegyelmi az utolsó munkanapon- ennek mi értelme? Hogy a főnök mutassa hogy ő a főnök-még utoiljára?

Figyelt kérdés

Kollegám felmondott felmondási idejét letöltötte. A felmondás oka röviden a vadparaszt főnök volt. A vége felé olyan vitáik voltak olyan kötözködések hogy azt mondta elég volt ennyi volt.

A végén már az is baj volt ha volt sapka és az is ha nem. Szokásos g**ci főnök.

Na felmondott. Az utolsó munkában töltött napon még fegyelmi kapott tiltott helyen dohányzásért. Az hogy az összes ember is ott dohányzik az nem számított elviileg ott nem szabad de mindenki leszarja,. a főnök is, de jó indok volt egy fegyelmire.

Csak kérdés ennek mi értelme volt? A fegyelmi levonással nem jár a m unkahelyi előmenetelről ne bezséljünk mivel távozó dolgozóról van szó-akkor ez mi volt?


A vadparaszt főnök még utoljára mutatni akarta hogy „de én vagyok a főnök”?

Erről szólt?

Elvégre olyan volt a főnöknek ez a dolgozó mint kutyának a lábtörlő: lehetett habzó pofával marcangolni.

De most nagy a baj: elvették a kutya játékát…


2016. okt. 25. 08:29
1 2
 1/11 acelsziv ***** válasza:
100%

Majd talál másikat. Talán épp téged.

Egy aberrált majom viselkedésében keresel racionalitást. Szerinted?

2016. okt. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kicsinyes, gyerekes bosszú. Szerintem ezzel saját magát járatja le a főnök. Bár gondolom, ezt ő nem fogja fel. Biztos azt hiszi, hogy nagyon f_asza gyerek volt, hogy még belerúgott egyet a kollégába.

De a kolléga még így is jól járt, legalább elszabadul onnan. Elég gáz hely lehet.

2016. okt. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért lehet marcangolni és lábtörlőnek használni amiért Téged is. Mert nem tudjátok, hogy az egésznek nincs létjogosultsága és biztos nem ez az egyetlen dolog amit megtesz veletek holott jogszabályok tömegébe ütközik.


A tiltott helyen való cigizés ugyanis szabálysértés és a cigizővel szemben szabálysértési eljárás inditható. Sőt mi több mivel jogsértés következett be ezért el is kellett volna inditania leginkább a főnöknek, hiszen egyrészt azért főnök, hogy a szabályokat betartsa és főleg azért főnök, hogy betartassa (akkor is, ha van erre speciális szakember pl. tűzvédelmi felelős, mert annak is ő a főnöke). Ha tehát szabálysértési eljárás van akkor ő üti meg jobban a bokáját, mivel nem tartatta be a jogi szabályozást.

Amire szabálysértésit tudnak inditani azt a szabálysértési eljárás keretében büntetik. Más büntetésnek helye nincs.

Igy a főnököd megsértette a jogot azzal, hogy tiltott helyen cigizett, nem tartatta be az előirásokat és nem jelentette fel a többieket amikor cigizni látta őket és mert fölé helyezte magát egy magasabb eljárásnak.


És mindezek ellenére elfogadjátok, hogy a fegyelmije valós, holott nem is létezik.

2016. okt. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én elküldtem volna ott helyben, mindenki szeme előtt a jó édes ***a anyjába!
2016. okt. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Szerintem ezzel saját magát járatja le a főnök."


Ez a főnök már nem tudja lejáratni magát legalábbis az én szememben nem. Ez már csinált olyan mocsok dolgokat hogy már szinte mindegy mit tesz lejjebb már nem kerül.

2016. okt. 25. 11:20
 6/11 A kérdező kommentje:

én elküldtem volna ott helyben,"


Hidd el az a tény hogy a dolgozó otthagyta a homokozót (merte otthagyni... ) az nagyon pofon neki mint egy k****va anyázás.

2016. okt. 25. 11:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod, hogy a kollégád mivel távozott, lehet-e valami munkajogi követelése.

A fegyelmivel tutira betették a kaput a lehetőség előtt, ha eszébe jutna, hogy bármit is pereljen a kollégád.

Bunkóság, rettentő bunkóság, de ki tudja, a kollégád is mit követelt. Ezzel levarrták a szálat, ügggyes. :-(

2016. okt. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Te miért dolgozol még neki? Csak így titokban vagy nagylegény?
2016. okt. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"a kollégád is mit követelt."


És tudom mit követelt. A túlórapénzek kifizetését a szabadságos ívek meglétét a munkaidő nyilvántartás pontos vezetését hogy ne fordulhasson elő az hogy szombatra berendelnek minket de papír nyilvántartás az nincs utólag meg letagadják a szombatot, a szabadságos ívbe a főnök soha ki nem vett napokat ír be így kiderül hogy az összes szabidat kivetted már papíron miközben még egy napot nem voltál stb

szóval ilyesmiket "mert" követelni...

2016. okt. 27. 12:03
 10/11 A kérdező kommentje:

"A fegyelmivel tutira betették a kaput a lehetőség előtt"


Baromság. Egy tiltott helyen való dohányzásról szóló fegyelmi mondjuk egy ki nem fizetett pénz kapcsán indított eljárás esetén semmit se jelent. WC-papír.

2016. okt. 27. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!