Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme van manapság...

Mi értelme van manapság tanulni az embernek amikor úgyis a főnök általában tökéletesen alkalmatlan rokonát vagy ismerősét veszik fel a jobb pozíciókra?

Figyelt kérdés

Én fősulis végzettséggel, két nyelvvizsgával (egyik felsőfok), plusz egyéb szakmákkal gyárban dolgozom, de igaz annyira nem panaszkodom mert elvagyok csak ha ezt tudom akkor felesleges volt tanulnom hanem már 5 éve robotolhatnék ugyanott, érettségivel és kész.

Elkeserítő ez az egész...A diplomások megalázó munkát végeznek, vagy még azt se, a főnök meg sokszor egy bunkó paraszt, nulla végzettséggel.

A jó pozíciókra akár 3-400 pályázat is érkezhet, de ha nincs protekciód akkor szinte nulla esélyed van.


2013. júl. 26. 16:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
73%

Egyszerű kérdés,miért nem mész ki KÜLFÖLDRE?Mit szenvedsz itt?

Vagy miért nem mész nagy multihoz?Miért nem hozzájuk pályázol?

Magyar cégeket 90%-ban felejtsd el.

2013. júl. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
42%

"A jó pozíciókra akár 3-400 pályázat is érkezhet, de ha nincs protekciód akkor szinte nulla esélyed van."


A született vesztesek jelmondata.


Egy hete nyertem meg egy pozíciót egy nagy multinál. Senki nem rokonom a cégtől, sőt, soha életemben nem is voltam a céggel semmilyen kapcsolatba, maximum mint vásárló.


Összesen 35-40 pozíció volt, a HR szerint 3500 szabályos (és még kitudja hány nem megfelelő) jelentkezés érkezett.


Ha jól képzett és tehetséges vagy akkor összejön. Ha valami hibádzik akkor nem. Gondolom az a 3460, aki kibukott a 9 (!) körös alkalmassági fordulókon az most mind azt mondja magának otthon, hogy biztos az inkompetens főnök debil unokaöccse nyert pozíciót...

2013. júl. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
53%
A személyes sikertelenségedet nem kell kivetítened az egész világra. Mint láthatod, vannak itt olyan diplomások is, akik a szakterületükön dolgoznak, jól megfizetve és protekció nélkül sikerült bejutniuk a munkahelyükre.
2013. júl. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

1. Tudod nem mindenki teheti meg hogy csak úgy kimenjen külföldre.

Jelenleg is nagy multinál dolgozom,csak a ranglétra legalján. Igaz, a fizu elviselhető,de nagy a bizonytalanság. Indok nélkül repülhet bárki bármikor.


2. Örülök hogy ekkora király vagy.

De nem véletlenül írtam oda a "szinte" szót. És nem kéne született vesztesnek titulálnod bárkit is csak mert neked most összejött.

Csak velem már megtörtént, hogy a végzettségemnek megfelelő állásra engem vettek volna fel, de a főnök rokonának sürgősen állás kellett és mit ad Isten mégis őt vették fel helyettem.

Ha szólnak az ember érdekében, az esély megduplázódik, ennyi.

És ha már debil rokonoknál tartunk: olyat is hallottam hogy a főnök lánya jó pozícióban ott dolgozott a cégnél ,de úgy kellett elmagyarázni neki hogy miért vannak időzónák...

2013. júl. 26. 16:46
 5/31 A kérdező kommentje:

Érdekes,én valahogy nem sikersztorikat hallok hanem hogy a diplomás ismerőseim otthon ülnek, sőt a tévében is ez a téma. A kilátástalan álláskeresés, a "majd jelentkezünk" mondat az állásinterjúk végén. Általános tapasztalat,hogy nagyban függ a kapcsolatoktól a sikeres elhelyezkedés, sokszor vannak baromira nem megfelelő emberek bizonyos pozíciókban.

De biztos én vagyok a hülye.

2013. júl. 26. 16:54
 6/31 anonim ***** válasza:
30%

Milyen diplomád van?

De eddig csak a kifogásokat hallottam,miért nem mész ki tényleg,de most komolyan?

2013. júl. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
51%

Az előző munkahelyemet sem ismerettség útján szereztem, sőt, az az előttit sem.


lehet én vagyok valami született mázlista.


Én is sok helyre adtam be jelentkezést, nem arról van szó, hogy puff felvettek az első helyre. Viszont ahova visszahívnak ott én még nem kaptam a "majd visszahívjuk" aztán sosem hívnak vissza dumát érdekes módon.


Az állástalanság pedig általános Magyarországon, ebbe kár belekeverni a "minek tanultam" meg a "jajj szegény pályakezdők" katyvaszt. Köze nincs hozzá.


Nekem pl. nincs olyan osztálytársam, aki végzett a főiskolán / egyetemen és ne tudott volna elhelyezkedni vele a végzettségének megfelelő állásba. Furcsa, lehet mégis a te ismerettségi köröddel van a baj, esetleg rossz iskolában végeztetek...

2013. júl. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
50%

De, várjál csak, mégis.


Nővéremnek 2 diplomája van és nem tudott vele elhelyezkedni. De ennek az oka, hogy egyrészt gyakorlatilag agyhalott (pedig full magolással 5-ösökre végzett mindenből, mégis meg szokta kérdezni, hogy a F1-ben "miért nem csukják le tankolás után a tanksapkát") és alkalmatlan bármilyen felelősségteljes munkakör elvégzésére.


Cserébe ezt ő tudja magáról és nem is töri magát, hogy szakmájában dolgozhasson és nem is sír, hogy miért nem veszik fel sehova...

2013. júl. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
73%

3. vagyok.


Akkor javaslok még valamit mindenkinek. Tegyük félre azokat, hogy a te haverjaiddal meg az én haverjaimmal mi a helyzet, meg az ismerősi körrel. Koncentráljuk a statisztikákra. Azok nem hazudnak, nem torzítanak. Érdemes mind a négy cikket elolvasni, kb. 10 perc sem összesen.


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. júl. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
87%

Örülök, hogy végre olyan válaszokat látok egy kérdésre, amik (jó esetben) motiválják a kérdezőt, nem vele együtt sírnak, hogy jaj tényleg milyen rossz, inkább meg se születtem volna.


Remélem, kedves kérdező, hogy észreveszed magad (ha már van diplomád, hátha van magadhoz való eszed is, bár tudom, hogy ez nem mindig jár együtt), és rájössz, hogy nem rosszindulatból írtak eddig ilyeneket, hanem mert magadnak kell megteremtened azt a helyzetet, hogy ne gyárban kelljen dolgoznod a diplomáddal. Eddig elég támadólag léptél fel a válaszolók ellen, kicsit gondolkodj el dolgokon, hátha benned is (mert nem mondom persze, hogy kizárólag) van a hiba. Igen, állati nehéz az elhelyezkedés és vannak kényszerhelyzetek is, de folyamatosan azon kell dolgoznod, hogy neked jobb legyen, ha jobbat akarsz, mert senki más nem fog segíteni.


Én amikor végleg ráébredtem, hogy az egyik diplomámmal önmagában tényleg kitörölhetem, akkor szereztem hozzá egy másikat, volt négy felsőfokú nyelvvizsgám és utána még másfél évig kerestem munkát otthon, mielőtt kijöttem külföldre. Igaz, hogy szerencsém is volt, meg nem mindenki teheti meg, hogy eljöjjön, de ha kidobnak 100 helyről, akkor add be még 200-ra stb stb. Azt mondod az ismerőseid a tv előtt ülnek, ha még sokáig teszik ahelyett, hogy intenzíven - és ha nem elég még intenzívebben - munkát keresnének, akkor egy idő után nem lesz mi előtt ülni. Ha ilyen emberek vesznek körül, nem csodálom, hogy inkább elhagynád magad, de úgy csak maradsz a gyárban, ezt pedig ha jól sejtem nem akarod, akkor nem tetted volna fel a kérdést.

Szóval hajrá, sok sikert kívánok az életed proaktív, intenzív jobbá tételéhez.

2013. júl. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!