Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felelőtlenség ha nem veszem...

Felelőtlenség ha nem veszem komolyan a munkahelyet, vagy én látom jól a helyzetet, és nem is szabad magamra venni a dolgokat?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, dolgoztam már régebben is egy hasonlóan szemét társaságnál, mint a mostaniak, sok az elmebeteg, percekre ki van számolva ez a munkakör, mert menetrend szerint kéne végezni a gépesített anyagmozgatást, de én nem foglalkozom azzal hogy most csúszásban vagyok-e vagy sem, egy számítógépen történő vonalkód lehúzásos megoldáson alapul az egész, eszerint látják grafikonon a homárok hogy épp milyen a teljesítményem.

Azonban hogy mindig 90-100%os legyen, 12 órában, senkihez nem tudnék szólni egy szót sem, szüneteimet nem tudnám megtartani teljesen.


Szinte naponta jön/jönnek oda hozzám hogy megint miért nem tartom a 10 perceket, mondom mert nem bírom kivitelezni, és nem is szeretnék magamból hülyét csinálni. Épp elég ha olyanok bírják csinálni akik már bele bénultak a melóba, a szünetük arról hogy elszívnak 12 órában 1 doboz cigit, megisznak 3-4 pohár kávét.. És bizony úgy is néznek ki, 35-40 éves létükre lesoványodva, kullogva dolgoznak.

Meg is mondtam nekik hogy én nem fogok ilyen sorsra jutni, ha akartok el küldtök úgy is, nem értem miért kell ezen problémázni, az meg hogy túl őszinte vagyok és akárkinek megmondom pofátlanul a valóságot, még mindig jobb mintha a fél irodát a kávéautomatához költöztetném lassan, csak azért hogy érettségi nélkül mondjuk műszakvezető lehessen a haver.


Fél éve megy ez, 1 évig figyelgettem a munkahelyet, kitapasztaltam hogy ki milyen ember, és 5 hónap után kezdtem el úgy mond, saját munkát kialakítani, már olyan bónusz levonásokat kellett volna kapjak hogy 130ezer ft helyett csak 100 ezer ft maradt volna a fizetés. De nyilván tudják ők hogy rájöttem arra hogy nem mindenkit lehet kihajtani, dilinek nézni, ezért nem próbálkoznak a kirúgással szerintem, mert nem tartok fel senkit a melóban, és van hogy hamarabb kész vagyok akkor van időm megenni valamit pl.


Erről az egészről a logisztikai fő-fő, vagy nem tudom pontosan ki, csak Ő áll a munkakörünk felett mint az igazgató egyik keze.

Neki is körbe írtam egy meghallgatás alkalmával, hogy sajnos nem sajnos az sem érv a dolgozónak hogy van helyetted más, mert nincsen.

Amióta itt dolgozok, átlagosan 3-4 hónap a dolgozók itt töltött ideje, ebben van aktív külföldi melós is, aki pótlásként beesett a helyre, közbe szünetben már intézi a munkahelyét.


2016. nov. 8. 15:27
 1/2 anonim válasza:
Nem,igazad van.Én biztos,hogy nem bírnám.
2016. nov. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Jól teszed, nem robotok vagyunk. Szerencsére az én főnököm is hagyja hogy 1 órás reggelivel kezdjunk, 1 oras ebed szunet, tobbiek (en nem cigizek) felorankent, orankent elmehetnek cigizni, es igy vagyunk 8 oraban.

Igaz ez egy vállalkozó, es teljesen emberseges, mert 180at kapok nettoba es tenyleg nem kell megszakadni, vagyunk 10en, boven el tudjuk osztani a munkat, a lenyeg hogy neki van sok penze, zgyse tudna mire elkolteni, miert ne teremthetne egy kellemes munkahelyet.. es igen orommel jarunk be, mint egy csalad szinte.. ezert se akartam soha gyarban dolgozni.. ezt csak azert irom, hogy szerintem hely fuggo ezeket csak a termelés erdekli, kulfoldon ugyan ezekert a munkakert ugyan ezek a gyarak fel milliokat fizetnek.. magyarorszagon ezert a kevesert is meg kell szakadni..

De gondolj mindig csak arra, hogy az ido meg ne alljon

2016. nov. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!