Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkakezdés előtt mennyivel...

Munkakezdés előtt mennyivel értek be a munkahelyre?

Figyelt kérdés

Én ha 8kor kezdek szeretek már 7:50kor beérni, de ha reggel előbb elkészülök, akkor akár korábban is. Iszok bent egy kávét, hozok magamnak vizet, elmegyek wc-re, és szeretem, ha 8:00kor már startra kész vagyok. Ezzel szemben vannak kollégáim, akik ilyen negyed 9 körül / után esnek be. Nem szól érte a főnök, de volt, hogy egy kollégát 8:20kor hívtak egy másik részlegről, a kolléga meg mondta, hogy még nem tud mit mondani, mert csak most kapcsolja be a gépet... én tök kellemetlenül érezném magam, pláne, hogy mondta is neki az illető a telefonban, hogy "ne haragudj, hogy munkaidőben zavarlak".

Én vagyok csak ilyen fura, hogy szerintem a munkaidőt a munkahelyen "kell" tölteni, nem pedig csak úgy beesek, mikor kedvem tartja?


2016. nov. 21. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

régebben én is ilyen voltam mint te, de kinőttem. pont 8ra beérek, megyek teáért,reggelizek, közben azért bekapcsolom a gépemet. az a legjobb megoldás, ha a többiekhez "hasonulsz, ergó ha nagyon pedálgép vagy, akkor az se jó, de ha túl laza vagy az se túl jó.

az én kollégáim még ígyis sokszor később esnek be, minek jöjjek be én egymagam pontosan?

2016. nov. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kiógni én se akarok, szerencsére a többség azért időben jár be. Csak azt furcsállom, hogy néhányaknak nincs maguk felé egy ilyen elvárás, hogy munkahelyre pontosan érkezek.
2016. nov. 21. 11:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Van, hogy 15 perccel hamarabb érek be, de van olyan is, hogy 10 perccel később. Teljesen változó. A reggeli forgalomtól függ. De nálunk a fizu úgy van, ahogy attól fizetik, amikortól beértél, tehát ha 10 percet kések, akkor a fizu is annyival kevesebb, nem fizetik ki a teljes órát. Ha 10 perccel hamarabb megyek be, akkor viszont annyival többet fizetnek. Szóval ténylegesen annyi pénzt kapsz, amennyit ott vagy és melózól. Teázni, kávézni, cigizni nem szoktam a munkahelyen, csak dolgozni, szóval ilyenekre nem pazarlom a munkaidőt.
2016. nov. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kesni nemigen lehet(ne), 7.55-kor mar radszolnak a kapuban, de fugg a kapustol is. De van igy is aki nem stresszeli magat, tobbek kozt az utobbi 2 felettesem is.

En 7.30, max 7.40-re probalok odaerni, utanna rohamosan fogy a parkolohely.

2016. nov. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivle nem tudok mindig ugyanabban az időban hazamenni, hiszen napi szintem több-kevesebb munka is lehet, ezért nem is különösebben töröm magam, hogy fix időben beérjek.


Egyszer korábban megállított a főnök, hogy márpedig nyolcra be kell érkezni(kb 8:10 volt), mondtam rendben, másnap bent is voltam rendesen, majd 16:30-kor annak rendje és módja szerint felálltam, majd jött, hogy van még valami feladat, erre megmondtam neki, hogy mivel 8:00-kor itt voltam, most megyek haza, majd másnap megcsinálom. Érdekes módon azóta nincs gond a rugalmas munkavégzéssel.

2016. nov. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 7-től van munkaidő, sosem érek be addigra... 7:10, 7:15 körül szoktam beesni, ha nagyon fáradt vagyok, akkor csak 8 körül.

Nálunk 7-től a reggeliről, a kávéról és a folyosópletykákról szól a munkaidő kb. 1-1,5 órán keresztül. Ha 8-ra megyek be, akkor én leülök és csinálom a dolgom.

Ha 7:00-7:15 között érek be, akkor én is reggelizek, kávézok, de közben már olvasom és válaszolok az e-mailjeimre, nem a helyi pletykákat hallgatom.


Túlórát nem fizetnek, viszont nem egyszer előfordul, hogy hétvégén is bemegyek és ott állok a fizikai beosztottjaim mellett 1-3 órát, ha gond van, avagy bent maradok este 6-ig, mert a munkaköröm ezt kívánja. Azt gondolom, ha már anyagi juttatást nem kapok ezért, akkor megengedhetek magamnak annyit, hogy negyed órával később esek be dolgozni, vagy nagy ritkán egy órával később. A közvetlen főnököm ebben semmi kivetnivalót nem lát. Szerinte is belefér ez a "rendelkezésre állásért" cserébe, ami egyébként sem a szerződésemben, sem a munkaköri leírásomban nincs feltüntetve, mert akkor még fizetni is kéne érte...

Cikinek érzem-e ha negyed 8-kor még nem ülök vigyázzban a gép előtt? Nem... egyáltalán nem. Más is csinálhatja ugyanazt, amit én, majd akkor újratárgyaljuk.

Mert hogy akinek nálunk legnagyobb a szája, az lehet, hogy bent van 7:00-kor, de fel is áll az asztaltól 16:00-kor és másnap 7-ig a munkájára sem gondol. Én ezt a munkakörömből adódóan nem tehetem meg, pont.

2016. nov. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!