Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elmennétek így a céges karácso...

Elmennétek így a céges karácsonyi vacsorára?

Figyelt kérdés

Júniusban végeztem az egyetemen, azóta "rendes" munkahelyem nem volt, mert megpróbáltam szabadúszó vállalkozóként eltartani magam, de rájöttem, hogy ehhez inkább jó lenne előbb tapasztalatot gyűjteni egy cégnél.


Szóval nagyon örültem, amikor múlt héten egy sikeres állásinterjú után felajánlottak egy munkát a szakmámban. Januárban fogok kezdeni, tehát jelenleg még nem állok a cég alkalmazásában. Egyszer voltam csak bent, akkor is csak a HR-essel és a főnökkel találkoztam.


Viszont ma felhívott a HR-es hölgy, hogy szívesen látnának engem is a cég karácsonyi vacsoráján, hiszen januártól úgyis alkalmazott leszek, legalább lesz alkalmam kötetlenül megismerni a többieket. Ezen eléggé meglepődtem, hiszen még több mint 3 hétig nem fogok a cégnél dolgozni. Álmomban nem jutott volna eszembe, hogy rögtön karácsonyi vacsorára hívnak...


A telefonban persze hirtelen azt mondtam, hogy igen, persze, elmegyek szívesen, mert jó benyomást akartam kelteni. Mondta hogy nagyon örül, akkor engem is várnak ekkor ezen a helyen.


Azóta viszont azon agyalok, hogy nem lesz ez nagyon ciki? Elvileg én leszek az egyedüli új alkalmazott (de még nem is vagyok alkalmazott!) és mindenki más ismeri egymást (viszonylag kis cégről van szó, nem nagy multiról). Szóval szerintem kínos lenne, ha beállítanék úgy, hogy senki nem tudja rólam (a HR-esen meg a főnökön kívül), hogy ki vagyok. Gondolkozom rajta, hogy rosszullétre hivatkozva lemondom majd, de azzal meg nem keltenék túl jó benyomást. :/


Szívesen megismerkednék a többiekkel, meg jó lenne ha gyorsan beilleszkednék, de hogy kellene viselkednem a vacsorán, ahol mindenki mindenkit ismer, csak én leszek kívülálló? Az elején mutatkozzak be mindenkinek? Vagy várjam meg míg a HR-es mond rólam valamit a többieknek? Bár addig meg bámulnának rám, hogy mit keres ott köztük egy idegen. :D És ha a leendő munkatársak egymással beszélgetnek, sztorizgatnak, én meg kívülállóként nem értek majd semmit belőle, hogyan reagáljam le? Udvariasan mosolyogva csendben üljek egész este? Vagy dobjak be én is valami témát?


Ti elmennétek ilyen helyzetben a vacsorára, vagy lemondanátok a részvételt és csak januárban kezdenétek az ismerkedést a kollégákkal?


(A vacsora amúgy egy étteremben lenne, nem a cégnél.)


23/L


2016. dec. 9. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Persze, hogy elmennék. Sokkal jobb egy vacsora közben ismerkedni, mint első napi melóban idegenekkel körülvéve lenni.
2016. dec. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Elmennék. Mert még mindig jobb benyomást kelt hogy elmegyek és részt veszek (akár csak fél óráig is) mint hogy azt mondtam megyek aztán mégsem. Arról nem beszélve ez egy pozitív lehetőség, és gondolom te sem akarnád ha az lenne januárban: "na, ez az a lány aki nem jött el pedig meg lett hívva a vacsorára".
2016. dec. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Elmennék, és megbeszélném a HR-essel, hogy mutasson be a többieknek. Valószínű, hogy tudnak arról, hogy lesz egy új kollégájuk. A többi majd kialakul a vacsorán.
2016. dec. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%
nem mennék el. Majd ha alkalmazásban állok jövőre, akkor elmegyek!
2016. dec. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Elmennék. Én is dilemmáztam 15 éve az első igazi munkahelyemen, de én 1 hónapot dolgozhattam is, és csak azután jött a vacsora. Akkor a nagyfőnök kisfőnökének mondtam, hogy nem szívesen megyek, de azt mondta, hogy ezzel ne foglalkozzak, menjek el, jól járok. Szóval a céges vacsorán kívül még az év végi prémiumos borítékot is megkaptam, ami gondolom pár kollégának szúrhatta a szemét :)
2016. dec. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


5-ös, akkor tényleg jól jártál. :D Hát én ilyen ajándékra kevésbé számíthatok, de nyilván nem is ezért mennék. :)


Amúgy ha már 1 hónapja ott dolgoznék, akkor nem lenne dilemma, akkor elmennék simán. Csak így fura nekem, hogy majd csak januártól kezdek ott dolgozni.

2016. dec. 9. 20:23
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Már beleegyeztél, hogy ott legyél.

Ha nem mész el, szavahihetetlenségedről állítasz ki bizonyítványt.

2016. dec. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Van ebben valami!
2016. dec. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Valóban nem szokványos dolog szerintem, de ez szerintem jófejség. Ne ijedj meg, nem hiszem hogy olyan rossz lenne, biztos nem fognak kellemetlen helyzetbe hozni. :)

Majd beszélnek mások, valószínűleg be fognak mutatni, ne aggódj ezen, nem fogják azt hinni hogy valaki odaült közéjük. :D:D Meg egy kicsit megszokod legalább az arcokat.

2016. dec. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

"Egyszer voltam csak bent, akkor is csak a HR-essel és a főnökkel találkoztam. "


Én meg inkább ezen gondolkoznék el!

Az a tippem, hogy megtetszettél a főnöknek, és szólt a HR-es csajnak, hogy hívjon el.

Majd meglátod, hogy egy ilyen vállalati bulin sok minden más is történik, amiről minden ott dolgozó tud, de senki sem beszél róla nyíltan.

Mindössze gyomor kérdése...

2016. dec. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!