Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Betegség épp a céges leállás...

Betegség épp a céges leállás előtt-miért gondolják egyesek hogy a hattyú halála színjátéktól hitelesebb lesz? Úgyse hisz nekik senki!

Figyelt kérdés

A cégnél kettő leállás van egy nyáron egy télen. Ilyenkor mindenki szabin van ha tetszik ha nem.

Egyesek szeretik meghosszabbítani a leállást betegállománnyal. Nagy hirtelen lebetegszenek épp a leállás előtt 1 héttel és máris 1 héttel hosszabb a szünet. Mert a betegség érdekes módon mindig addig tart míg a leállás meg nem kezdődik, így „sajnos” már nem tudnak jönni.


És vannak olyanok akik eljátsszák a hattyú halálát a nagy betegség előtt-gondolom azért hogy hitelesebb legyen az egész. Szipognak, krákognak, színpadias halálsóhajtásokat hallatnak. 30 alatti emberek és úgy nyögnek mint a 90 éves nagymuter halála előtt. Röhejes.


De vajon miért gondolják ezek hogy ettől a szar színjátéktól hitelesebb lesz? Hát csak égetik magukat nem tűnik vajon fel nekik? Ki nyalja azt be hogy valaki épp a leállás előtt lesz beteg és épp már nem tud visszajönni dolgozni és így épp egybeér a betegség és a leállás és így +1 héttel hosszabb…. Véletlen, naná….


Ugye jövő hét szerdától leállás van jan 2-ig, és többen már most jajgatnak mintha halálukon lennének. Na ők azok akik maholnap betelefonálnak hogy jaj lebetegedtem. Olyan röhej az egész, ordít a kamu róla.


2016. dec. 12. 10:40
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

"Ne merjen otthon maradni, "


Egyébként más megközelítésben ismerősöm vendéglátózik na ott iylen gond nem lenne. Ott ha valaki egy ilyen szituban benyögné hogy beteg annak már vissza se kéne mennie.

Néha egy kis szigor nem árt.

2016. dec. 12. 11:08
 12/23 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet a leállással, és pár évig ment nálunk is ez, hogy kettőt köhintettek és 1 hét táppénz. Nem előtte, hanem sokszor utána januárban nem volt kedvük dolgozni. Szóval 1-2 évben eljátszották aztán a főnökünk szóvá tette hogy két köhintéssel nincs betegszabi. Aztán ennyi elég volt nekik, hogy szólt a főnök. Szerintem nálatok is előbb utóbb leesik a főnökségnek hogy ugyanazok az emberek mindig ugyanakkor lesznek hirtelen betegek.
2016. dec. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

"Szerintem nálatok is előbb utóbb leesik a főnökségnek"


Hát csak már mikor.... ha nekem a mezei dolgozónak már rég leesett neki hogyhogy nem?

2016. dec. 12. 11:21
 14/23 A kérdező kommentje:

A január meg egy külön cirkusz lesz.

Már most előre tudható kik azok akik jan 2-én majd elhaló hangon telefonálnak hogy jaj nagyon beteg vagyok és kapsból úgy kedzik az évet hogy 1-2 hét "halálos" betegség.

Ezt itt és most írásba adom hogy így lesz.

2016. dec. 12. 11:24
 15/23 acelsziv ***** válasza:
63%

"Ezt itt és most írásba adom hogy így lesz."

És mindez kit érdekel? Ha nem tetszik keress másik munkahelyet.

Így csak egy fröcsögő rinyatanya vagy.

2016. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

"És mindez kit érdekel? "


Hát épp ez az hogy nagyon senkit se érdekel pedig kéne hogy érdekeljen!

Pl a főnököt. Én a helyében a gárda ezen tagjait röptetném.

A betegáll neki kis pénz, a kiesés a túlóra miatt neki is pénz + szervezés állandóan.

Nem értem miért nézi el nekik. Én nem tenném. Keresnék új embert ezeket meg röptetném. És akkor annyit lehetnek betegek amennyit akarnak.

2016. dec. 12. 11:44
 17/23 anonim ***** válasza:

Hát én pl. most tényleg érzem, hogy lappang bennem valami.

Amúgy meg örülj, hogy leállás van január 2-ig, nekünk két ünnep között is van munka, úgyhogy lófäszt se fogok pihenni.

2016. dec. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

"úgyhogy lófäszt se fogok pihenni."


Hát itt a példa : háziorvos betegáll és csók.

2016. dec. 12. 11:50
 19/23 anonim ***** válasza:
Ja, csak én nem vagyok ekkora pofátlan tapló, meg szeretek bejárni dolgozni.
2016. dec. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

"úgyhogy lófäszt se fogok pihenni."


Hát mondjuk ezen kijelentés után nem úgy tűnik.

2016. dec. 12. 11:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!