Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mégis miért létszükséglet a...

Mégis miért létszükséglet a jogosítvány? Melyik munkához kell a futáron kívül?

Figyelt kérdés
Rengeteget hallom, hogy a mai világban létszükséglet. Ezt mégis mire alapozzátok? Eddig akárhány állásinterjún voltam, a kutyát se érdekelte, hogy van-e jogsim.

2016. dec. 15. 12:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Irodában dolgozom és nekem is kell. Pl. tárgyalásra, megbeszélésre menni. Nem mindenhova egyszerű tömegközlekedéssel menni. Pl. van egy cég, ahol csak egy földúton lehet odajutni, ha a busztól akarsz menni. Azért egy megbeszélésre nem mindegy, hogy milyen állapotban ér oda az ember :)

De van, hogy másik városba kell menni. Az meg szinte lehetetlen tömegközlekedéssel. Persze lehet, ha x órával előtt elindulsz, ott várakozol még x órát. Szóval, ami autóval egy-két órás program, az tömegközlekedéssel lehet fél nap is.

Vagy van, hogy kell az irodába vásárolni nagyobb, nehezebb dolgokat, ezt csak autóval lehet megoldani.

És az én munkám nem olyan, hogy autóban kell lennem folyamatosan, pl. valami területi képviselő, ügynök, sofőr.

Egyébként meg semmi bajod nem lesz, ha megcsinálod a jogsit, majd egyszer biztosan jól fog jönni.

Nekem magánéletben is jó, utazni, rokonokat látogatni.

2016. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%
Ahol vezetni kell, ott nem csak jogosítványt szoktak elvárni, hanem saját autót is. Első kérdésük állásinterjún: mivel jöttél? A helyes válasz: autóval.
2016. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Pl. itt Győrben annyira rossz a tömegközlekedés hogy 2 óra eljutni vele a kocsival 15 percre lévő bevásárló központba. Oké Budapesten nem létszükséglet, de mindenhol máshol igen. Vagy nagyobb tárgyakat sem tudsz buszon szállítani.
2016. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Tőlem még egyik helyen se kérdezték meg érdekes... Amúgy van jogsim meg autóm is.
2016. dec. 15. 12:51
 5/18 anonim ***** válasza:

De jó neked!

Sok esetben már a hirdetésben írják, hogy B kategóriás jogsi kell, vagy "bejárás egyénileg". Ez azt jelenti, hogy se busz, se semmi, ipari park a semmi közepén, tehát gyalog se tudsz kimenni, kizárólag kocsival tudsz bejárni dolgozni.


Meg az se mindegy, hogy hol laksz, mert mondjuk Pesten elég ritka, ahol ezt kikötik, de ott se szabad meglepődni.


A másik fele, hogy nem mindenhol jó a tömegközlekedés, és tényleg másképp nem tudsz időre beérni a munkahelyedre. Hiába van busz meg vonat, ha vagy túl későn érsz be, vagy munka előtt és után is várnod kell egy órát, hogy hazajuss valamivel.


Az ilyen mindennapi apró bosszúságokat nem is említem, hogy pl. vannak olyan bevásárlóközpontok a város határában, ahová csak kocsival jutsz ki, és alapból kényelmesebb, mint buszon cipelni haza egy rahedli kaját. (Pedig csináltam ezt én is, sokáig, de alig vártam, hogy vége legyen.)


Munkakört pont azért nem sorolok fel, mert a biztonsági őrtől a felsővezetőig bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy kocsival tud csak bejárni, mert másképp lehetetlen megközelíteni a céget.

2016. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%
Hát engem eddig az esetek 90%-ban a jogosítvány és autó hiánya miatt utasítottak vissza. A múltkor még takarítói állásnál is láttam, hogy oda volt írva.
2016. dec. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
A jogosítvány alap, főleg egy férfinál. Bármikor az életben előfordulhat, hogy kellhet. Ha megvan, utána már nem kér enni. Olyan, mint az érettségi. Pl. egy lány jogosítvány nélküli fiút előfordul, hogy lenézhet emiatt. Ami nem szép, de mégis, ha lesz egyszer két gyerekük, vinni kell őket ide-oda, nyaralás stb. Akkor mégis hogyan?
2016. dec. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
#7: Ha a jogosítvány alap, akkor a saját autó is.
2016. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is kell pedig tervezőirodában dolgozom, viszont kéthavonta egyszer ki kell menni a helyszínre, ehhez adnak céges autót de vezetni neked kell...
2016. dec. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Több telephelyes cégeknél szükséges lehet a jogsi, ha olyan munkakörben vagy. Ha nincs saját autó, akkor alád tesznek egyet arra az időre. Ha van, akkor nyilván a hozzájárulást megkapod.

Egy anyaggazdálkodónak, beszerzőnek, áruszállítónak szükséges a jogsi, és ehhez céges (kisteher)autót kap.

Futárnak (csomag-, étel-, stb) szükséges a jogsi, és ehhez vagy céges, vagy saját autót használ.

Szervizesnek, víz-, gáz-, fűtés, villany-, háztartási gép-, ipari kisgép/nagygép (nyomdaipar, fémipar akármilyen kutyafarka ipar) mind, mind szükséges az autó, vagy céges, vagy saját.

Egyszerűen szükséges, ha a munkád során A-ból B-be el kell jutnod, és nem opció tömeg közlekedni, és például egy szerszámos ládával sem az.

A kifejezetten sofőröket igénylő cégeket meg ne is említsük (személy-, tehertaxi, stb).

Én irodában dolgoztam, grafikusként, voltak számítógépeim, eszközeim, de adódott, hogy ki kellett mennem telephelyekre (az ország számos pontjára) fényképezni, termékgrafikát készíteni ésatöbbi, és vittem magammal a műszakist, mert neki ugyanott a normarendszert kellett felülvizsgálni és mérni. A rendszergazda a saját autójával jött utánunk, mert számítógépeket kellett beállítani. Az IT igazgató meg őutána, mert ment a telephelyvezetőkkel tárgyalni. Kismillió, látszólag autó- és jogosítvány-független munkahely és pozíció, de az élet egyszerűen úgy hozza, hogy kell a jogsi. Ha a munkáltató azzal esik pofára, hogy a dolgozónak nincs, akkor külön sofőrt kell mellé adnia. Ez meg nem éri meg. Egyszerűen ezért kell a jogsi.

2016. dec. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!