Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaügyi dokumentumban...

Munkaügyi dokumentumban munkáltatói állítólagos elírást el kell fogadjak vagy mondhatom azt hogy bocsika így jártál kedves munkáltató? Kiadtad a papírt akkor ez van?

Figyelt kérdés

Felmondtam a munkahelyemen és egyben írásban kértem hogy a felmondási idő alól mentsenek fel. Közös megegyezés van ilyen ismerjük. Úgy képzeltem hogy egy napot se dolgozok többet nincs felm idő és értelemszerűen pénz sincs.


A munkáltató írásban válaszolt melyben közölte nem fogadja el a kérésem (ez eddig oké ehhez joga van) és írásba adta: a felmondási időtől a cég nem tud eltekinteni, a felmondási idő alatti munkavégzéstől eltekint.

Ott van a papíron feketén fehéren szó szerint: a felmondási idő alatti munkavégzéstől eltekint.

Dátum pecsét aláírás.


Egy nappal később elkezdtek visítani hogy elírtuk. Azt akarták írni (állítólag) hogy a felm idő alatti munkavégzéstől NEM tekintenek el. Ezt akarták....

Hát szar ügy mit akartak nem tudni de azt igen mi van leírva. Dátum pecsét aláírással.


A kérdésem annyi: van ilyen hogy egy hivatalos munkaügyi dokumentumot ELÍRNAK és adjam vissza? Mi van ha azt mondom hogy bocsika leírtátok akkor az úgy van?

Ha én aláírok valamit nem mondhatom hogy jaj mégse akartam. Aláírtam késő bánat.


Nem így van?


2016. dec. 20. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
biztos nem adnám vissza, h javítsák ki :) benézték,ennyi. neked ok ez a lényeg.
2016. dec. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az első gondolatom (egy kaján vigyor mellett), hogy melyik az a blfsz titkárnő, aki képes ilyet leírni, és a mégblfszbb főnök, aki még alá is írja? :DD

Hát, csak rajtad múlik, hogy jófej leszel-e velük, és újat írtok (alá), vagy marad ez, és akkor csendben kifizetik a béredet erre az időszakra.

Mindazonáltal ha nem fogadják el, hogy eltekintsenek a felmondási időtől, akkor ez nem felmondás közös megegyezéssel, hanem munkavállaló általi rendes felmondás, hiszen adott a felmondási idő (aminek a fele, azaz 15 nap alól törvényileg fel kell mentsen), és nem egyeztetek meg semmiben.

2016. dec. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ezt én is így gondolom nem is adok vissza de ugye 1 havi fizu a tét.

Ha nem megyek be a felmondási idő alatt akkor a munkáltató nem fog fizetni.


Márpedig a felmondási időre jár a pénz, alapból le kell dolgozni de ha a munkáltató a dolgozástól eltekint az a pénzen semmit se változtat.

Akkor is jár a pénz.

Mert nem a felm időtől tekintett el (az maradt) hanem az az alatti munkavégzéstől.

Dillettáns barmok.

2016. dec. 20. 11:36
 4/12 A kérdező kommentje:

"akkor ez nem felmondás közös megegyezéssel, hanem munkavállaló általi rendes felmondás, hiszen adott a felmondási idő (aminek a fele, azaz 15 nap alól törvényileg fel kell mentsen), és nem egyeztetek meg semmiben."


Te is marha pontatlan vagy.


1. azaz 15 nap alól törvényileg fel kell mentsen)


Az a munkáltatói felmondásnál van. ez munkavállalói nem mindegy.


2. Nem egyeztetek meg semmiben: így van és ez így jobb mint eredetileg. Ha nem egyeztünk meg semmiben, akkor marad az az alap forgatókönyv ami az Mt-ben is van, DEE!!! a munkáltató ettől kedvezőbbet is megállapíthat egyoldalúan!! ehhez nem kell a másik fél beleegyezése se mert kedvező neki.

Itt a kutya elásva. Ő dönthet úgy hogy nem kell dolgozni felm idő alatt. Ha így dönt az ő dolga de akkor fizetnie is kell.

2016. dec. 20. 11:41
 5/12 A kérdező kommentje:

"s akkor csendben kifizetik a béredet erre az időszakra. "


De ez a baj hogy nem fogják. megmondták egy fillért se adnak menjek bíróságra. És ugye nettó 100-ért (mert annyi az egész tétje) bíróságra menni...

2016. dec. 20. 11:44
 6/12 anonim ***** válasza:

Na hát ha csak munkáltatóinál van, akkor nem érdekes, de kösz a korrekciót :D

Hanem viszont nem értek valamit:

"Ezt én is így gondolom nem is adok vissza de ugye 1 havi fizu a tét.

Ha nem megyek be a felmondási idő alatt akkor a munkáltató nem fog fizetni."

Miért is?

"írásba adta: a felmondási időtől a cég nem tud eltekinteni, a felmondási idő alatti munkavégzéstől eltekint."

A felmondási időtől NEM tekint el, de a munkavégzéstől igen. Tehát nem mész be, és megkapod a pénzed, mert NEM tekintettek el az időtől. Nem lehet a fizu a tétje, mert a munkavégzéstől eltekintettek. Vagy úgy gondolod, be kellene járnod lábat lógatni?

2016. dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Na ebben viszont nem vagyok pontatlan (mert ebbe a minap keveredtem bele) a munkaügyi pert nem kell fizetnie a munkavállalónak akkor sem, ha negatív eredménnyel zárul számára (ergo elveszti).

De te még csak el se vesztenéd.

2016. dec. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Nem lehet a fizu a tétje, "


Elmélet vs valóság!!!

Ennyi a magyarázat!

A munkáltatónak fizetni kell jogszabály szerint.

De nem fog szarik a jogszabályra mert arra játszik hogy ha nem fizet akkor max bírósággal tudom bevasaltatni oda meg nem meygek el 100E-ért.


És sanszos hogy így is lesz. Még meggondolom.

2016. dec. 20. 11:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát ha (ingyen) 100 ropi nem ér meg neked ennyit, akkor nincs miről beszélni végül is.
2016. dec. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
első vagyok: én egy napot bemennék másnap már hirtelen lebetegednék és szívhatják a kisujjukat :) annyira kell korrektnek lenni a céghez amennyire ők velünk.. :D
2016. dec. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!