Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nekem tényleg szükségem lenne...

Nekem tényleg szükségem lenne a diplomára?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, jelenleg egy nagyobb budapesti 4 csillagos szállodában dolgozom és igen jól keresek. Szakirányú képzettségem/diplomám nincsen csak érettségi de négy nyelven beszélek folyékonyan. Van autóm és még kb egy év mire összegyűlik a saját lakásra a pénz, ha minden a tervek szerint megy. Ez a jelenlegi szituációm. A gond az, hogy szüleim még mindig nem hagynak békén azzal, hogy csináljak diplomát pedig már vagy százszor vitáztam velük erről. Nem tudom mit mondjak még nekik. Nekem a szállodaipar/vendéglátás a hivatásom, ez az amit szeretek csinálni, amiben jó vagyok. És nem tudomm egy diplomamit mit változtatna a lehetőségeimen. Akárhogy is nézem ide csak a szakmai tapasztalat és a nyelvek ismerete kell, de azok nagyon.

5+ év tapasztalatt és 4 nyelvvel meg lepipálom kb a friss diplomások 99%-át. Szerintetek lenne értelme nekem beülni egy egyetemre?



2016. dec. 22. 00:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha magasabb pozícióba szeretnél kerülni, például egyszer szállodát vezetni, szükség lesz rá. Amíg nincsenek ilyen terveid, és elégedett vagy a helyzeteddel, nem érdemes jelentkezned. Sok képzést levelezőn is el lehet végezni, így valószínűleg nincs akadálya annak, hogy akár 10-15 év múlva, esetleg munka vagy család mellett szerezz diplomát.
2016. dec. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz diplomát, akkor nincs értelme. Nekem személy szerint nem menne leülni és megtanulni egy csomó dolgot, ha nem tudnám, hogy az álomszakmámhoz kell. De már most is abban dolgozom gyakornokként, és gyakran eszembe jut, hogy talán abbahagyom, és elmegyek a jelenlegi munkahelyemre teljes állásba (mivel beváltam gyakornoknak, papír nélkül is felvesznek), de meg akarom csinálni a diplomát, mert bármi történhet később, akkor pedig jó lesz, hogy nem csak érettségivel és referenciával esek be az utcáról egy új céghez interjúra.

Könnyen lehet, hogy eszedbe jut megpályázni egy olyan pozíciót, amihez már kell a végzettség, de akkor is ráérsz, fiatal vagy még, az állami féléveket pedig még nem használtad el. Ezzel talán valamennyire sikerül megnyugtatni a szülőket is, ha meg nem, akkor pacsi, sorstársak vagyunk, engem azzal nyaggatnak folyton, mikor lesz már unokájuk :D

Összességében akkor menj egyetemre, ha TE szeretnéd, és te érzed úgy, hogy szükséged van rá. Különben csak nyűg meg kényszer, és nem lesz motivációd elvégezni.

2016. dec. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szukseged a diplomara, amennyiben ebbol a szallodabol, es ebbol a munkakorbol szeretnel nyugdijba menni. Masik szalloda nem biztos, hogy alkalmazna papirok nelkul, es biztos, hogy diploma nelkul sohasem lephetsz feljebb azon a bizonyos szamarletran. A te dontesed, mit valasztasz.
2016. dec. 22. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Diploma nelkul mindig meglesz feletted az a bizonyos uvegplafon, amin nem tudsz atjutni sehogy sem.


Persze ha nincs eszed meg szorgalmad a diplomahoz akkor ne csinald.

2016. dec. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ahol most vagy megfelel és ennél több terved nincs, akkor nincs szükséged rá. Felsőbb körökben, az állások nagy részét már diplomásokra vagy legalább egyéb oklevelesekre írják ki, benne van az elvárások között.
2016. dec. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem. Ügyes vagy, hogy többet keresel. Gratulálunk, fejet hajtunk!
2016. dec. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Diploma nélkül annyit érsz, ahány %-ban ez a válaszom hasznos volt.
2016. dec. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"5+ év tapasztalatt és 4 nyelvvel meg lepipálom kb a friss diplomások 99%-át."


Eszerint vannak akik nulla tapasztalattal is többet tudnak nálad a szakmáról. Tehát ha már a most friss diplomásoknak is lesz 5 év tapasztalatuk, akkor elhúznak melletted.

Ha nincsenek szakmai ambícióid, akkor nem kell a diploma. Egy olyan beosztás ami elégedetté és boldoggá tesz, többet ér mint a sok pénz.

Én bár diplomás beosztásban vagyok soha nem fogok a mostaninál feljebb kerülni, mert nem érdekel az a munka, akkor se ha többet fizetnek érte. Nem érdemes azért kínlódni a munkában, hogy drágább koporsóban tudjanak eltemetni.

2016. dec. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!