Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti gyakran hibáztok a munkahel...

Ti gyakran hibáztok a munkahelyeteken?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen jellegű hibákat vétetek? Következmények?

2016. okt. 5. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen. Aki dolgozik, hibázik. Aki nem dolgozik, nem hibázik.

Milyen gyakran? Attól függ, milyen passzban vagyok... Van olyan hónap, amikor 2x is rám szólnak (írásbelit kapok), van, amikor fél évig semmi...

De még nem rúgtak ki :)

2016. okt. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen munkahelyen, milyen munkakörben hibázol?


Azért nem mindegy, hogy milyen munkakörben hibázol.

Irodistaként mindig azt mondtam: minden hibát ki lehet javítani.

Aztán egy orvos felvilágosított, hogy ez az állítás nem igaz, mert ha ő hibázik, és meghal egy beteg, azt ő már nem tudja kijavítani.

2016. okt. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Irodában dolgozom, és voltak már nagyon necces hibáim, de még nem rúgtak ki.
2016. okt. 5. 16:18
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy durvább hibám volt, de azt sikerült úgy intéznem, hogy ne tudják meg az érintettek. Azon kívül kisebb hibáim voltak, de olyan, amit nem lehetett azonnal és könnyen orvosolni, olyan csak az az egy.
2016. okt. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy kezdel elfáradni, csökken a figyelmed, inkább menj ki az irodából, tégy egy kört pl. mosdóba, büfébe, vagy egy kávé-cigi szünetre, mindegy, csak mozgasd meg a kezed-lábad, és agyilag egy kicsit engedj ki!


Vagy éppen én pl. leginkább egy szál cigi közben jöttem rá a megoldásra, ha valahol elakadtam a melóban, vagy hirtelen nem tudtam, hogyan is kell megcsinálni.

Mindegy, csak állj fel az asztal mellől!!!

2016. okt. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kis hibákat minden nap vétünk, de ez azért van, mert monoton, unalmas munkánk van, és 1-2 óra figyelés után már nem tud az ember koncentrálni, a munkaidő további részében már fél szemmel az órát lesi, hogy mikor lesz már vége.. :D

Két ember ellenőrzi a munkánkat, és ők szúrják ki, illetve javítják a hibákat. De persze így is marad hiba még a legutolsó ember után is... :D

Következménye nincs. Ha nagyon sokat hibázol, akkor szólnak, hogy figyeljél oda jobban. Volt olyan, hogy pénzt vontak meg emiatt 1-2 embertől, de ez ritkábbik eset, amikor már tényleg majdnem hogy több a hibád, mint amit jól csinálsz. Mivel mindenki hibázik, ezért nem igazán lehet kirúgással büntetni a munkásokat, mert akkor az egész céget egyszerre lapátra lehetne tenni. :D

2016. okt. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kis hibák mindig becsúsznak, ami nem jár komolyabb következménnyel. Ezen felül volt hogy behúztunk ketten -fél millát a cégnek, de törtem már sajnos totálkárosra céges autót is. Nagyobb volt a füstje, mint a lángja, én jobban be voltam parázva, mint amit kaptam ezek miatt.

Az anyagi veszteségek bele vannak kalkulálva ilyen tételben, mint kiderült. Itt kiment, máshol visszajön. Bár mint kiderült nem csak rajtunk múlott... Ejnye-bejnye és felelős keresés volt. Kiálltunk, elmondtuk, hogy hibáztunk, szánjuk-bánjuk. Más következménye nem volt az egy hetes lelki terroron kívül.

Az autó után minimum arra számítottam, hogy kifizettetik velem, főleg amikor az igazgató hívatott magához. Bukfenceztem párat, a mentők, rendőrök azt mondták ennyire összetört autóból ilyen ép embert még nem szedtek ki, viszonylag karcolásokkal megúsztam. A nagyfőnök legnagyobb meglepetésemre megölelt és elmondta mennyire megkönnyebbült, amikor megtudta, hogy ennyivel megúsztam. Nagyon megijesztettem, örül hogy jól vagyok, az autót meg sz*rjam le. (pedig én voltam a hülye)Biztos a baleseti statisztika miatt is örült, hogy nem estem ki a munkából, de tényleg jól esett ez a reakció tekintve, hogy iszonyatosan rosszul éreztem magamat több okból is. Még majdnem ő is bőgött ahogy meséltem neki mi történt, én pedig totál össze voltam törve. Valószínű felismerte, hogy így is elég vacakul érzem magam, nem kell mégegyet taposni rajtam...

2016. okt. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos gyakran hibázok. Összekeverek dolgokat, nem pontosan teszem azt, amit kellene. Olyan a főnöknőm, hogy nem cirkuszol szinte semmiért (nagyon kevesen tudjuk igazán felhúzni). Így vagy mással kijavíttatja, vagy ő kijavítja, de retorziója a dolognak nincs, ritkán szól, hogy "ezt nem így kellett volna".
2016. okt. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én alig két hét után "hibáztam", amiről nem is tudtam (megjegyzem, mert nem szóltak róla). Elküldtek. :D

Mindegy, mert az a hely amúgy sem lett volna jó, a főnökkel senki nem jön kb ki, utálatos személy, és volt, hogy ok nélkül is csesztetett. Inkább csak azt bánom, hogy oda kerültem, mert most megint kezdhetem elölről.. :/

2016. okt. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!