Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Váltanék munkahelyet, de...

Váltanék munkahelyet, de mégsem teszem?

Figyelt kérdés

Talán már ti is voltatok olyan helyzetben, hogy azt éreztétek, hogy nem szívesen,nem örömmel mentek be dolgozni.

Én pár hónapja ezt érzem, és egyre többet megfordul a fejemben, hogy váltanom kellene, és akkor mindig ott van a sok "de", hogy miért nem teszem.

4 évvel ezelőtt amikor ovis lett a kisebbik lányom, akkor váltanom kellett. Itt helyben van munkám, így tudom a lányaimat rendezni.

Tehát lényegében miattuk maradok, csak valahogyan le kell győznöm, hogy nem szeretnék!


2017. jan. 1. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Épp most váltottam (váltok) olyan helyről, amit nem szeretek, és amúgy is kényszermegoldás, meg túl keveset is fizet, tehát az anyagi okok is hajtottak, mert abból a pénzből nem tudtam volna hosszú távon megélni. Pár hét alatt találtam jobbat.

Neked mik az érveid a maradás és mik az érveid a váltás mellett? Nézed az állásportálokat, hogy lenne-e reális lehetőséged váltani?

Most az ünnepi szezon miatt pangás volt, ezt én is tapasztaltam, de januártól újból belendülhet az álláspiac, ha váltani akarsz, akkor érdemes elkezdeni keresgélni, nézelődni.

2017. jan. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy a "nem szeretemen" kívül mi a konkrét problémád a munkahelyeddel.
2017. jan. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Feketeruhasember ***** válasza:
Én minden reggel úgy megyek dolgozni hogy már a bejáratnál az motoszkál a fejemben "rúgjátok már ki, hadd nem kelljen ide jönnöm"
2017. jan. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat!

Jelenleg egy oviban vagyok dajka,ami abból àll,hogy egész nap takarítok,mosogatok stb.

A lànyaim születése előtt irodàban dolgoztam,és nagyon szerettem a munkám.

Tudom talàn furcsàn hangzik,vagy csak az én fejemben van gond,de mintha lenéznék a munkàm....gyerekek fenekét törlöm,vécét takarìtok....szóval értitek!

Tehàt egyrészt ezt érzem,màsrészt nem tetszik annyira a

kollektíva,pletykàs,kétszínű kolléganők.


Ami mellette szól,hogy maradjak:helyben van a munka,közel van a suli,ha bàrmi van a gyerekeimmel azonnal mobil vagyok.

2017. jan. 1. 12:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok tanácsolni, hogy állíts fel egy fontossági sorrendet, írj egy listát is, ha kell, és látni fogod, merre dől a mérleg, aszerint dönts. Helyetted dönteni nem tudok, csak tanácsot adok. :-)

Tudod, el lehet viselni egy darabig a kevésbé jó körülményeket, amíg nem azt érzed, hogy visszahúz és már kínlódsz miatta, a gyerekek is megérzik, ha nem vagy kiegyensúlyozott. Idővel meg úgyis önállóságra kell őket nevelni, kérdés, hogy most jött-e el az a pillanat, vagy még később lesz. Egyébként dolgoztam olyan irodában, ahol családbarát módon álltak a munkához. Én ugyan nem vagyok családos, de a kisgyerekeseknek jól jött, hogy otthonról is elérik a hálózatot és ha bármi van, tudnak otthonról is dolgozni, ha bármi van a gyerekkel. No meg táppénzre sem kellett menni, ha az ember nem volt annyira dögrováson, de nem akarta összefertőzni a kollégákat. Esetleg ilyen lehetőségeknek is utánajárhatsz.

2017. jan. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen a tanácsod!

Igen, igazad van, mérlegelnem kell.

Most jobban arra húz, hogy maradok, és majd idővel úgyis minden kiderül.


Az otthonról végezhető munka témában jobban szétnézek, hátha akadna valami, bár régebben már nézelődtem, de semmi.

2017. jan. 1. 20:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóban vagyok

Közmunkás vagyok helyben és lébecolás az egész, ráadásul később érünk be meg hamarabb elmegyünk így kevesebb a munkaidő meg utazásra sem kell költenem. A munkatársaimmal nem a legjobb a kapcsolat, sok a veszekedés mert azt a kis munkát is lusták csinálni. A nagy hátrány a fizetés, főleg majd idén lesz nagy a különbség. Nincs gyerekem. A változás amitől "félek". Lehetőségeim lennének ezzel nincs gond, csak hát kényelmes itt lenni, de szerintem 2017 a változás éve lesz, mert nagy a bérkülönbség a minimál bérhez képest.Na meg változások lesznek a közmunkaprogramban, így lehet hogy amúgy is kirúgnak. (szakmám van, munkaHelyek vannak)

"Vicc" az hogy tudok keményen dolgozni, ezt meg is teszem délutánonként, hétvégenként) De már tényleg kéne normális munka.

2017. jan. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: Mennyi idős vagy?

Amíg nincsen gyerek, azért minden könnyebb.

Én a helyedben inkább szereznék egy bejelentett, jól fizető munkahelyet.

Helyben vagy a közeledben nem lenne számodra munka?

2017. jan. 3. 15:12
 9/10 anonim ***** válasza:

28F

Falun élek így nincs helyben munka. Így igaz normális munkahely kell!

2017. jan. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem biztosan találni fogsz egy számodra megfelelő munkahelyet! Talán jobb is, hogy nem ott helyben, mert legalább kimozdulsz!
2017. jan. 5. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!