Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki akarok szakadni egy évre a...

Ki akarok szakadni egy évre a munka világából. Vélemények?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt csakis nekem kell eldöntenem, de én már rengeteget agyaltam rajta, család/barátok álláspontját is többször hallottam, és most jó lenne kicsit "távolabbról" vizsgálni a helyzetemet, azaz kívülállók véleményére lennék kíváncsi.


27 éves nő vagyok, két diplomával, 3 éve dolgozom "rendesen" teljes munkaidőben, de az előtte lévő 3 évben már diákmunkáztam folyamatosan. Pénzügyi, közgazdasági diplomáim vannak, emellett két nyelvből van felsőfokú nyelvtudásom, egy harmadikban középszintű. A munkakereséssel így soha nem volt gondom, a diákmeló miatt tapasztalatom is volt, így amikor kerestem, egyből találtam jól fizető, szakmába vágó állást.


3 éve vagyok egy nagy multicég alkalmazottja, ahol jól keresek, és már kétszer kaptam jelentősebb emelést is. Most alapból nettó 350-et kapok havonta (csak azért írom le, hogy pontosabb képet kapjatok a helyzetemről), de a túlórák miatt általában 400 fölé megy, volt már 450 is. Úgy érzem, a cégnél kedvelnek, elismerik a munkámat, jó munkaerőnek tartanak.


Nekem viszont mostanra elegem lett, mégpedig a robotmunkából, a folyamatos túlórákból, a túlterheltségből. Direkt multihoz mentem, mert ott lehet jobban keresni, és kellett a pénz, mert a szüleim már a tanulmányaimat sem tudták pénzzel támogatni, azért kellett (nappali) egyetem mellett is heti 30 órában diákmunkáznom, és azóta is nagyon spórolok, hogy majd egyszer valamikor legyen saját autóm, lakásom, és tudjak családot alapítani.


A jó fizetés ára azonban az, hogy a nagy multinál, a sokezer dolgozó között csak egy pici porszem vagyok, aki egy részfeladatnak a kis részfeladatát csinálja, amiben már penge vagyok, viszont kikészít. Semmi kihívás, a munka mennyisége viszont rengeteg. Nem nehéz, de idegőrlő. Papíron 8 órát dolgozunk, de alig van olyan nap, amikor nem vagyunk bent 10 órát, de gyakoribb a 11, és minden hónapban van 2-3 nap, amikor legalább 12-13 órát bent vagyunk, hogy befejezzük a melót. A túlórát kifizetik, ezért nincs kinek panaszkodni, főleg hogy az irodánkban szinte mindenki ennyit dolgozik, a vezetők is (legalábbis ennyit vannak bent). Azért idegőrlő ez a munkamennyiség, mert nagyfokú koncentrációt igénylő szellemi meló folyamatosan számolni, adatokat egyeztetni kell, nem szabad tévedni, óriási adathalmazokból kell nagyon gyorsan kutatni. 20 perc ebédidő van, ezen kívül csak wc-re járunk, nincsenek közös kávézások, beszélgetések, folyamatosan a táblázatokat nézzük, a nap végére a szemem is iszonyatosan elfárad, a fejemről nem is beszélve. Mindezt 3 különböző nyelven, és úgy, hogy a közvetlen főnököm egy s...fej, aki már azért ordít velünk, ha szólunk egymáshoz két szót.


3 évig bírtam, de most besokalltam, bár korábban is volt, hogy itthon este sírógörcsöt kaptam, de most sokkal rosszabb, hányinger fog el, akárhányszor a holnapi melóra gondolok, és ez az egész karácsonyomat is elrontotta. Lehet hogy ebben közrejátszik, hogy dec. 23-án este 22.30-ig voltam az irodában...


Tudom, hogy nekem nagyon jó dolgom van a fizetésemmel, meg hogy irodában vagyok, és nem a gyárban kell lehúznom napi 12 órát minimálbérért, de egyszerűen kimerültem, lemerültem, besokalltam, teljesen leszívta az agyamat. Abból is elegem van, hogy a munka mellett nincs életem, és a 4 éves kapcsolatom is emiatt ment tönkre, pedig komolynak indult és hosszú távra terveztünk. Most már tudom, hogy hagyni kellett volna a francba a munkahelyemet, és a párommal tölteni több időt, de mire ezt beláttam, már menthetetlen volt a kapcsolat. A barátaimra sincs időm, a hobbimra sem, mert hazaérek és bedőlök az ágyba, szükségem van sok alvásra, annyira kimerít az egész napos intenzív agyalás.


Ezért arra gondoltam, hogy még januárban felmondok, letöltöm a felmondási időt, és utána kb. egy évre elutazom külföldre au-pairnek.


Ki akarok szakadni a munka világából, de teljesen, úgy érzem, ha most elmennék egy másik munkahelyre, ott is megőrülnék, hiába lenne könnyebb, lazább, mert mostanra munkaundorom lett.


A kisgyerekeket imádom, a házimunkában mindent el tudok végezni, és vonz a külföldi kaland is, a nyelvtudásom megvan hozzá. Láttam sok hirdetést, általában 30 éves korig keresnek embereket, tehát még beleférnék. Napi 4-6 óra munka lenne, családnál szállás, ellátás, kapnék "zsebpénzt", és az itthonról vitt pénzből lenne lehetőségem kirándulni, kimozdulni, szórakozni is.


Nagyon vágyom most erre és úgy érzem, nagyon jót tenne most ez nekem. Friss a szakításom, az elől is jó lenne kicsit menekülni, új embereket megismerni, ha nem is kapcsolat céljából. Kellenek az új kalandok, de most egy ideig nem egy másik munkahelyen...


Fizetésben persze óriási különbség lenne, de most ez nem mérvadó szempont. Meg tudnék élni, és az eddigi spórolt pénzemet sem élném fel, mindenképpen úgy csinálnám, hogy ha hazajövök, tudjak lakást vásárolni (ez a terv, már van is annyi megtakarított pénzem, hogy tudnék venni egy normálisabb lakást). Utána hazajönnék, és újra "normálisan" dolgoznék, csak kevésbé stresszes munkahelyen, és megelégednék mondjuk 200 ezres fizetéssel. Tudom, hogy lehetséges, mert sok szaktársamnak sikerült szuper helyet találnia, engem is hívtak, csak engem vonzott a nagyobb pénz... akkor még nem tudtam, hogy a vele járó stressz kikészít.


A családom, barátaim vegyesen vélekednek az ötletemről, van aki ellenzi, van aki támogatja.


Érvek mellette:

- kell a kiszakadás, mert belebetegszem a munkába

- már rég ott kellett volna hagyni a jelenlegi helyemet

- mindig is szerettem utazni, de sose éltem külföldön, itt a lehetőség

- olyannal foglalkozhatnék, amit igazán szeretek (gyerekek)

- több élettapasztalatom lesz, sok szempontból pozitív hatással lehet rám az egy év

- új embereket ismerhetek meg

- fejleszthetem a nyelvtudásomat (leginkább olyan országba szeretnék menni, ahol azt a nyelvet beszélik, amit most középszinten tudok).


Ellenérvek:

- a pénz miatt megbánom majd, ha gyerekem lesz, hiányozni fog az a pénz

- ha kiszakadok egy évre a munka világából, nehéz lesz visszarázódni

- az önéletrajzomban nem mutat jól az egy év kihagyás, nem fognak behívni interjúkra

- biztos sok pénzt fogok költeni, és oda a lakásra szánt megtakarításom


Mi a ti véleményetek? Ti hogy döntenétek?


A jelenlegi cégnél biztos nem maradok, szóval két lehetőség van: elmegyek egy nyugisabb helyre dolgozni, vagy kihagyok egy évet és au-pairkedem külföldön, én az utóbbit választanám szívem szerint.


Bocsánat a regényért...


2017. jan. 1. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Gondolkodás nélkül felmondanék a helyedben. Van értelme így élni, ahogy eddig? A pénz nem számít önmagában, ha nem tudod kiélvezni az előnyeit, mert nincs életed. Ráment a kapcsolatod is, gyakorlatilag nincs időd magadra sem (edzés, barátnőzés, vásárlás, pizzázás, mozi stb.), totál ki lehetsz készülve. Add fel, az élet értelme nem ez. Neked most újra kell gondolnod a további életedet, arra pedig tökéletes a külföldi kiruccanás pár hónapra, max 1 évre, aztán lehet, hogy közben ott tudsz ragadni. :) Sok sikert és kitartást.

Érd el, hogy közös megegyezéssel mondj fel, és természetesen kérd magad azonnal utána táppénzre, mert ledolgoztatnák veled a felmondási időt, ha te akarnál lelépni egyoldalúan. Simán hivatkozhatsz a háziorvosnál idegkimerülésre.

2017. jan. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó sorokban látszik, hogy már eléggé határozottan gondolod, hogy otthagyod. Hogy mit csinálsz helyette, hogy melyiket választod, az szerintem egyszerű: amelyikhez kedved lesz. Viszont az a kérdés inkább, hogy valóban kipukkadt ez a lufi és mindenképp el kell jönnöd annyira rossz ez, vagy egy kevés OFF után jobban érezned e magad ott. Ha van kedved megbeszélni, szívesen
2017. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
90%

Én körbe utaztam a földet és nem bántam meg.

Hajrá!

2017. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen munka/fizetés nem ér többet, mint a testi és lelki egészséged. Nincs értelme belebetegedni, ha egyszer van más út is, ami esetedben ráadásul szépen kövezett, könnyen járható is. Nem élsz örökké, tervezhetsz évtizedekre előre, gyűjtögethetsz, de nincs rá garancia, hogy hasznát is fogod venni. Pénzed már van, most gyűjts élményeket, hogy a lelked is nyerjen valamit az életnek csúfolt mókuskerékben.
2017. jan. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább válts szakmát, mert később sem lesz jobb. Ha utálod a munkádat, akkor nem egy évre kell kiszállni, hanem végleg.

Au pair nem lehetsz életed végéig. Egy év után visszamászol a mókuskerékbe, aztán két év után ugyanitt tartasz.

Csináltál egy remek diplomát, el is tudtál helyezkedni, csak éppen nem vagy alkalmas erre a munkára. Találd ki, mit tudnál a következő 40 évben nap mint nap örömmel csinálni, és vágj bele.

Egy barátnőm gyed alatt világosodott meg, hogy ő ezt imádja. Eddig közgazdász diplomával bankban dolgozott, most óvónőként kezd.

2017. jan. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én két éve voltam ilyen szituációban, pánikroham és idegösszeomlás lett a vége.. szóval kell neked is a pihenés, kikapcsolódás mielőtt te is rá mész a stresszre.

van pénzed ez már nagyon jó.

helyedben én is felmondanék és keresnék egy másik munkát ami lazább és MELLETTE: önkénteskedhetnél gyerekek mellett, vagy időseknek is lehet segíteni, állatoknak. én sokat voltam önkéntes és nagyon feltöltött, hogy tudtam másokon segíteni. amúgy az egy év kimaradás a cv-ben tényleg nem mutat jól, de úgyis felvennének bárhova, mert jó a diplomád és viszonylag fiatal vagy. szóval no para. :) nagy levegő, ha au pair szeretnél lenni és nem biztos, hogy jó családot kapsz ki akkor az is egy út, de ha szerencséd van akkor jófej emberekhez kerülsz. a másik amit írtam, hogy váltsál munkát és akkor egy új párkapcsolat is jöhetne az életedbe. a döntés rajtad áll :) sok sikert és igyál sok citromfűteát meg orbáncfűteát meg macskagyökér tablettát is szedhetsz, engem ezek tartanak még egyben :D

2017. jan. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kissé korán jutottál erre a szintre hogy 3 év alatt eleged van az egészből. Nekem (férfi vagyok) kb. 10 évvel idősebben jött el az a pont hogy több multival a hátam mögött meguntam azokat a dolgokat amiket Te is megfogalmaztál. De mégis azt tudom tanácsolni menj ki külföldre, próbálj szerencsét! Függetlenül attól hogy bejön-e vagy sem, mikor hazajössz másképp fogod látni a dolgokat. 40-évesen már nehezebb lenne először külföldön élni. Úgyhogy most!
2017. jan. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem szerezz barátot. Túlságosan a munkába temetkezel és még otthon is ezen rágódsz. Olyan vagy mint én, tehát tudom miről beszélek.

Idegesítő kollégák, kaki meló, de muszáj vagy elviselni a jó pénzért. Erre a kérdésre úgy találtam rá, hogy beírtam a google keresőbe a következőt: "Mókuskerékből kiszakadni".

A megoldás nem a felmondás, hanem olyan helyzetbe hozni a pénzügyeidet, hogy számodra kedvezzen. Most kezdtem el a passzív jövedelem felé kacsintgatni. Csak gondolj bele mégha nem is a jövedelmed 100%át termeli ki, hanem csak egy részét máris szabadabb vagy, mert olyan munkakört is elvállalhatsz ami kevesebbet fizet, mert a passzív jövedelem kitermeli a különbözetet amit a multinál kaptál. Erre számos megoldás létezik. A bankok ebben is segítenek. Olyan portfóliót állítanak össze a megtakarításodra, ahogy az neked jó. Gondolkozz el ezen.

30/f

2019. márc. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!