Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Segítségkérésben hol van a határ?

Bazita kérdése:

Segítségkérésben hol van a határ?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem biztos, hogy jó csoportba tettem fel a kérdést.


Bekerültem egy üzleti kapcsolaton alapuló társaságba, dióhéjban arról van szó, hogy oktatás alapján használom fel a szponzorom pénzét rövid távú kockázatos befektetésben.


Az oktatás skype-n történik, az órák végén az oktató el szokta mondani, hogy bármi kérdés van, keressék nyugodtan.


Kicsit szubjektív a helyzet, de maximum mennyit illik ilyenkor zaklatni az illetőt?


Pl. óra után elfelejtettem egy dolgot, megkérdeztem kb 20 percen belül, egészen részletesen válaszolt.


Aztán másnap volt még egy kérdésem, egy rövid válasz után azt mondja, hogy bocs, de utál írni. Illetve felajánlja, hogy inkább felhív és elmagyarázza, de hozzáteszi, hogy valamelyik másik órán is megbeszélhetjük, mert mást is érdekelhet.


Nem igazán tudom eldönteni, hogy ilyenkor mit csináljak. Egyrészt nem akarok neki nyűg lenni, másrészt mi van, ha tényleg komolyan gondolja azt, hogy tényleg felhívhatom és 2-3 percben elmagyaráz valamit.

Szóval eléggé parázok azon, hogy hogyan reagálna, ha nem azt mondanám, hogy "oké, persze, akkor köv. órán", hanem tényleg beszélnénk 5 percet órán kívül, ami kicsit azért para nekem, mert maga az 1 óra oktatás érhet kb. 50-60$-t.


2017. jan. 4. 00:17
 1/3 anonim ***** válasza:

"Egyrészt nem akarok neki nyűg lenni, másrészt mi van, ha tényleg KOMOLYAN gondolja azt, hogy tényleg felhívhatom és 2-3 percben elmagyaráz valamit. "


Hát akkor az van, hogy ő tényleg komolyan gondolja! Tudod az emberek nagy része azért ilyesmiben őszinte..

Nem mindig a te hazug természetedből kellene kiindulni!


Nem is bíznám rád a pénzemet... Te az a típus vagy, aki ha még kérdez is hazudik.

2017. jan. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt mondta, hogy nyugodtan kérdezd, hívd fel bátran. Hatékonyabban lehet magyarázni szóban, mint írásban, érthető szerintem, hogy miért ezt preferálja.
2017. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nézd a másik oldalról is:

Ha olyan sok pénzt kap ezért, akkor igazán belefér, hogy segít neked.. ;D


Másrészt ha zavarná, nem ajánlotta volna fel, hanem azt mondja: bocs, utálok írni, viszont szólj a követező órán és megbeszéljük.

Harmadrészt még ha tán "illemből" is firkálta volna oda, akkor így járt, minek ajánlotta fel, akkor azt a kis időt rászánja.

Egyeztess vele nyugodtan szerintem.


Az első meg nem tudom, mit szedett, a kérdező meg pont, hogy előzékeny és illedelmes, ezért kérdez, mert nem akar a másik arcába mászni túlzottan.

2017. jan. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!